Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King, , Ragyogás"...

Stephen King, , Ragyogás" című művében kinek a szemszögéből látjuk igazából a történetet?

Figyelt kérdés
Először azt hittem, hogy mint a többi King regényben, egy ember szemszögéből látjuk majd, ezért nagyon megörültem, mikor láttam, hogy nem, és mind a három szereplő nézőpontjából láthatjuk a dolgokat. De ahogy haladok előr a történetben, egyre furcsábbak lesznek az oda nem illő gondolatok, gondolat menetek, ráadásul van egy fejezet, amiben még Dannyként kezdünk, a közepén már Jack felesége vagyunk, a végére pedig megint Danny leszünk. Szóval a kérdésem az lenne, hogy valójában Tony szemszögéből látjuk a dolgokat, aki ugrál a többi szereplő elméjében?
2015. jan. 19. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés, ilyen szempontból még nem elemeztem a művet, de pl. a Cujo-ban sem csak a Donna szeméből látjuk, gyakorlatilag az is sokszereplős, még a kutyába is beletekinthetünk néha.
2015. jan. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A könyvek többségében nem az egyik szereplőt követjük nyomon, hanem magát a történetet. Több King regényt és novellát olvastam, azokban is ez volt az általános, amikor nem valaki mesélte, akkor rengeteg szereplőt követett.
2015. jan. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
YA könyvekben elterjedt ez a kinek a szemszögéből látjuk, egyébként ritka, hogy lenne belső szemszög.
2015. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!