Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van Magyar vonatkozása?

Van Magyar vonatkozása?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem olvasgatni Tolkien különböző könyveit és azt vettem észre , hogy rengeteg olyan nevet használ ami akár egy régi Magyar regében is szerepelhetne?

Ilyen pl. a Húrin gyermekei maga a Húrin a fia Túrin vagy akár Beleg neve is mit gondoltok róla , vagy esetleg valaki tud pontos információt mondani. Bár az is lehet , hogy csak ez jutott eszébe épp akkor de szerintem érdekes a dolog.



2015. jan. 20. 11:31
 1/1 cathilina ***** válasza:
100%
Tolkien sok létező kultúra elemeit dolgozta bele a műveibe. A leginkább felismerhetőek a kelta, az ógermán és a latin, de felhasznált elemeket a finnugor mítoszokból is - bár inkább a Kalevalából, mint bármilyen ősmagyar regéből. A Húrin gyermekeiben különösen erős ez a vonulat (mint például a harcos, aki véletlenül feleségül veszi a húgát, de a nevekben is megfigyelhető) szóval szerintem onnan lehet ismerősebb a dolog.
2015. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!