Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vélemény ezekről a könyvekről?

Vélemény ezekről a könyvekről?

Figyelt kérdés

Pamela Ball: Az álmok enciklopédiája (Sziget Könyvkiadó, 2010)


Verena Kast: Álmok (Európa Könyvkiadó, Budapest, 2010)


Carl Gustav Jung: Az ember és szimbólumai (Göncöl Kiadó, 2000)


Sigmund Freud: Álomfejtés (Helikon Kiadó, 1985)


Ki mit tudna hozzájuk fűzni? Szerintetek? Melyiket érdemesebb megvenni? Melyik lehet jobb? Vagy ki az aki egyáltalán olvasta is vagy ismeri őket? Előre is köszi


2015. jan. 22. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem olvastam semelyiket, viszont többször vettem már fel pszichológia tárgyakat és több helyen is olvastam Freud-ról. Nagyon fontos része a pszichológia fejlődésének, de ne bízz meg benne mert szinte mindent a szexualitással magyarázott, ami azért túlzás. Már sok elméletét megdöntötték.


Bármit is veszel, arra figyelj, hogy jóslás nem létezik.

Csak olyan álomelemzést vegyél komolyan amelyik nem jósolgat, hanem lappangó érzésekről beszél.

És persze még akkor is csak fenntartásokkal fogadd el, hiszen van amikor az álom tényleg csak egy értelmetlen álom.

2015. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az emberre hatással van környezete, így az álmaira is,fejtegetni szerintem felesleges,az álomfejtés inkább ezoteria mint tudomány,ezek közül én ha már választani kellene Jungot venném
2015. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
lehet , hogy te szerinted nem érdemes az álmokat fejtegetni hisz , azért köztudott tény , hogy ami történt velünk a múltba vagy elöző napokba azt az agyunk alvás közbe dolgozza fel , majd álom képekként ( szimbólumokként ) látjuk , így ezek a fajta álmok értelmezhetők a múlt jelképeiként is ami valóban megadja , azt ami a jövőbe történhet velünk. Hisz mivel a gondolatnak lehet egy fajta " hatalma " amit gondolunk vagy a gondolataink hatással vannak jövőnkre , sorsunkra így értelmezhető ez hasonló képen álomként is. És erre bizonyítékok is vannak amik alá támaszthatják az e fajta elméleteket . Aki viszont ezekről azt mondja , hogy hülyeség az elfordul a valóság olyan oldala felől , hogy nem képes felismerni olyan dolgokat amik valóban körülötte vannak , s milyen fajta valóságot , önámítást él meg egy adott személy az olyan emberek akik elfordulnak ezek elől azok szinte egy fajta elképzelt világba , illúziókba élnek.
2015. jan. 24. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!