Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit tegyek, ha elvesztettem a...

Mit tegyek, ha elvesztettem a történetem hangját?

Figyelt kérdés

Már majdnem egy éve nem írtam, mert hiányzott egy jókora darab a történetből. Azóta egy csomó apróságra rájöttem, amik segíthetnének továbbmenni, de nem tudom rávenni magam az írásra. Nem találom azt a hangszínt, amiben írtam, elvesztettem a kapcsolatot a főszereplőmmel. Újra kellene kezdenem az egész regényt, de nem tudom, hogy álljak hozzá. Valaki tudna ajánlani valamit, hogy visszataláljak abba a világba?


/Nem tudom, mennyire tűnök elmebetegnek, lehet, hogy az is vagyok, de nézzétek el nekem, kérlek. Kétségbe vagyok esve./



2015. jan. 25. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Meditálj. xD Nem, amúgy szerintem kezd elölről az egészet, alkoss új karaktert. Szerintem azért nem találod magadban a karaktered (vagy nem ismeritek meg egymást), mert az alatt az egy év alatt sokat változhattál, lehet, hogy másképp látod a dolgokat. Szerintem írd újra (magán a történeten ne változtass, csak az új karaktert sződd bele). De ha végleg nem megy utolsó megoldásként hagyd abba.
2015. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy elmebeteg! :) Jókat mond az előző válaszoló, egyetértek vele. Én három évvel ezelőtt találtam ki és kezdtem el írni a legelső történetemet. Ez még mindig nincs kész, és szoktam mosolyogni, mikor a régi jegyzeteimet visszaolvasom. :) Azért, mert annyit változtam azóta, hogy egyenesen ellenszenves számomra a főszereplő, akiért akkoriban annyira odáig voltam (= egy b*ott nagy Mary Sue volt :D). Egészen más embert formáltam belőle, olyanná tettem, hogy most is kötődni tudjak hozzá. Szerintem ne félj elrugaszkodni az eredeti ötlettől! Egyébként én mindig zenét hallgatok írás közben, és így az szokott segíteni visszarázódni egy-egy régről előásott történetbe, hogy előveszem azokat a dalokat, amiket írás közben hallgattam akkor. Ezeket mindig felírom.
2015. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket :)

Nem hiszem, hogy teljesen új karakter kellene, mert a karakter és a történet kapcsolata nagyon erős, ráadásul kötődöm ehhez a karakterhez, mert ez volt az első, akinél tényleg éreztem, hogy igazán életre kelt a fejemben. De ettől függetlenül rávezettetek, hogy van benne néhány ellentmondás, amit kicsit át kellene gondolnom. És ez a zene ötlet is nagyon jó :)

2015. jan. 26. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!