Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » El akarom kezdeni olvasni a...

El akarom kezdeni olvasni a Star Warst de nagyon sok regény jelent már meg. Melyikkel kezdjem?

Figyelt kérdés
Egy filmet sem láttam még.

2015. jan. 25. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:

A regények nem a filmek történeteit mesélik el, először nézd meg a 6 filmet, utána olvasd a könyveket, a könyvek csak kiegészítő alkotások. A könyvek egyébként sem részei hivatalosan a SAGA-nak, csak azok amelyek 2014 szeptembere után jelentek meg.


Amit én ajánlok: Nézd meg a 6 filmet, majd nézd végig a 2. és 3. rész között játszódó The Clone Wars-t, majd fogj hozzá a 3. és 4. rész között játszódó Star Wars Rebels-hez. Decemberben meg érkezik a 7. rész :DD

2015. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi :) ment a zöld pacsi
2015. jan. 25. 21:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Szívesen :D még annyit, hogy vannak a filmregények, amik a filmek forgatókönyvei alapján készültek. Szóval, ha gondolod elolvashatod őket előtte :D de én előbb a filmeket javaslom. Más esetben én a könyvet szoktam hamarabb olvasni, de a Star Wars esetében fordítva kell szerintem
2015. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Időrendi sorrend:

[link]


Kezdésnek talán a filmes trilógia lenne jó, aztán az egy-két kötetes történetek, ifjúsági sorozatok. Ha valamennyire már tisztában leszel a világgal, akkor könnyebben be tudod majd lőni, melyikek érdekelnének.

2015. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az előző lista meglehetősen hiányos...
2015. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 forestpas3 ***** válasza:

egy másik lista amin valamivel több dolgot tudsz megtalálni de angolul van


[link]

2015. jan. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A filmek mellett én a Sötét nagyúr trilógiát javaslom, és esetleg a Darth Baneről (ő hozta létre a kettő szabályát, azaz egyszerre csak 1 mester és 1 tanítvány lehet a sitheknél) szóló könyveket. A Sötét nagyúr trilógia első része a Sithek bosszúja előtt játszódik, a 2. rész a sithek bosszúja filmkönyvfélesége, a 3. könyv pedig a Vaderré válásról szól, a 66-os parancs végrahajtásáról.
2015. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A filmek után a Thrawn-trilógiát érdemes elolvasni, hiába nem része a szűk kánonnak a Disney-féle "hatalomátvétel" óta. Ha azok tetszenek, akkor utána gyakorlatilag bármelyik alsorozatba vagy különálló könyvbe belekezdhetsz, ami éppen szimpatikus. Illetve még a régi trilógia idejében játszódó Mos Eisley mesék és a Halálcsillag jobbfélék, a többi nem annyira kiemelkedő.
2015. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
James Luceno-tól a Darth Plagueis és a Tarkin kiemelkedő alkotások
2015. jan. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!