Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik szerintetek a jobb...

Melyik szerintetek a jobb könyv: Jane Eyre vagy az Üvöltő szelek? És miért?

Figyelt kérdés
Jó volna, ha nem a filmről írnátok véleményt, hanem a könyvről...

2015. febr. 16. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem mondanám, hogy valamelyik jobb a másiknál, mert szerintem irodalmi értéküket tekintve hasonlóak. Az én számomra viszont élvezetesebb, nagyobb élmény volt a Jane Eyre. Ezt sokszor elolvastam már, míg az Üvöltő szeleket "csak" kétszer. Valahogy az Üvöltő szelek hangulata nekem túl komor. A karakterek jelleme pedig túlságosan végletes.

Viszont nagyon szeretem az olyan típusú szerelmi történeteket, amilyen a Jane Eyre- ben van, vagyis, hogy lassan, sok nehézség árán talál egymásra a két ember. Szinte az összes főbb karakternek vannak szimpatikus jellemvonásai; míg a másik könyvben senki nem került közel hozzám. Az Üvöltő szeleket végig kívülállóként olvastam. A Jane Eyre- ben valahogy benne él az ember, amíg olvassa (mondjuk, ez igaz az összes olyan könyvre, amit örömmel olvasunk, mert igazi kikapcsolódást nyújt).

2015. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen az Üvöltő szelek volt rám nagyobb hatással - még szinte gyerekfejjel olvastam először és utána is sokszor. A Lowoodi árvát sokkal később. Egyébként nagyon sok közös motívumuk van, de ami miatt az Üvöltő szelek nekem érdekesebb, az az eredetisége.

Ahogy írta is az első válaszadó, Charlotte szereplői sokkal emberibbek. Emily hősei viszont már-már nem is könyvbe valók, hanem szoborfargványok. Heathcligg körül tökéletes a rejtély: semmit nem tudunk meg róla, azon kívül hogy élete egyetlen eszméje Catherine. És utóbbi pedig hiába élhetne normális életet is, a gyerekkori társa neki is mindennél és mindenkinél jelentősebb élmény.

Sokkal erősebb a köztük levő vonzalom, mint a 18 éves Jane Eyre és a nála húsz évvel idősebb Mr Rochester között, aki ráadásul a gazdája is volt. Jane vonzalma nagyon is evilági, pszichológiai jelenségeket ismerve átlátható.

De az Üvöltő szelek tébolyult és zseniális, túlmutat a normálison.

2019. ápr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!