Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » EGyik legjob barátnöm irja...

EGyik legjob barátnöm irja ezt a blogotTi mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
: thedreamof5love. Blogspot.hu/ .

2015. febr. 17. 15:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hazudsz? Ez a te blogod, ha helyesen következtettem.
2015. febr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pedig eszköszöm , hogy nem az enyém!!!!
2015. febr. 17. 16:46
 3/18 anonim ***** válasza:

A második rész első "bekezdését" bemásoltam Wordbe. Huszonhárom szót húzott alá az alig 800 karakteres szövegben és még csak meg sem találta az összes hibát.


Borzalmas a "barátnőd" helyesírása, értelmetlen szavak, -ba, -be és -ban, -ben ragok állandó keverése, többszörös írásjelek, vesszőhibák mindenütt. Sehol egy összetett mondat, csak tőmondatok egymás után dobálva. Életszerűtlen, ostoba párbeszédek, amelyek miatt úgy tűnik, mintha mindenki egy nyolcéves gyerek szellemi szintjén állna. Lehet, hogy gorombának tűnök, de akkor is kimondom: olvashatatlan.


Ha közzéteszel egy szöveget, az a minimum, hogy előtte átfuttatsz rajta egy helyesírás-ellenőrzőt és átolvasod vagy legalább megmutatod valakinek, aki észreveheti a hibákat. Ennyivel tartozol az olvasóidnak.

2015. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Peddig a hejes irásotók ugyan ojan fassza!


Na jó, minden gonoszság nélkül: az első rész kilencedik mondatáig jutottam.

1. Ez a betűtípus olvashatatlan. Egyszerűen megfájdul tőle az ember szeme. Az ilyen betűtípusok, rövid, nagy méretű, feltűnő szövegek írására valók (pl. óriásplakátra, vagy blog címre), nem arra, hogy oldalakat írjanak vele tele.

2. A helyesírása kritikán aluli. Amit nem tudom, hogy sikerült elérni, mert még a legegyszerűbb pc-s böngészőkben is van beépített helyesírás ellenőrző.

3. Kilenc mondat alapján nem mondok véleményt a történetről. Viszont a "mondat" és a "bekezdés" között lényeges különbségek vannak, illetve nem attól lesz valami érdekes vagy izgalmas, hogy hány írásjel van mögötte.

2015. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nos, a "barátnődet" sürgősen küldd el egy nyelvtan tanfolyamra. A szavakban számtalan helyen a betűk fel vannak cserélve, vagy esetleg plusz betűk vannak beékelve. Minden túl gyorsan történik, és nem tudom elképzelni, hogy olyan per során lehessen "elvenni" egy gyereket, amiről a másik felet nem is értesítették. A szereplők nem viselkednek életszerűen, szerelem nem alakul ki két nap együtt lakástól, ami alatt kb. három mondatot beszél egymással a két fél. A főszereplő csaj pedig fura. Kapunk odadobált információkat, hogy verik, vagdossa magát, meg drogot árul, piál. Ez nem így megy, nem csak így; "hát, ha ezt is leírjuk, még szerencsétlenebbnek fog tűnni a szereplő, miért is ne?". Arról meg ne is beszéljünk, hogy pont egy ilyen lány őrizné meg a szüzességét a "Nagy Ő" számára. (És akkor a vesszőhibákat és a rossz párbeszédeket nem is említettem.)
2015. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm , hogy irtatok de a barátnöm itt probája javitani a nyelvtanját!! És csak ugy melékesen dixzlexia !! És ezután jönnek majd az olyan kérdések akkor miért ir blogot?? Azért mert imád olvasni és irni!!!
2015. febr. 17. 21:36
 7/18 anonim ***** válasza:

1.Szörnyű helyesírás!

2.Minden kérdés, meg más mondat után a párbeszédben "????? vagy !!!!". Az emberek többsége egy írásjellel is megérti.

3.A párbeszédek, szörnyűek.

4.Maga a címben is sok felkiáltójel.

5.Szinte minden mondat vagy kérdés, de ami zavar, hogy minden mondat végén felkiáltójel van.

6.Nincs vesszőhasználat.

7.Múlt és jelen idő! El kéne döntenie, most melyiket is használja!

8.Párbeszéd, pl. "Jó reggelt Ava!!-köszönt Will." ez úgy lenne helyes, hogy "Jó reggelt, Ava! - köszönt Will."!

9. "...!!!", ilyen nincs.

10.Ha a barátnőd nyelvtana nem jó, az elfogadható, de azért kéne tudni az alapokat, mert úgy ír, meg olyan a megfogalmazása, mint egy öt évesnek. Mármint, úgy fogalmaz mint egy öt éves, úgy ír mint egy 7 éves.

11.Hány évesek vagytok?!

2015. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Khm... amúgy te is egy csomó-csomó írásjelet raksz a mondatok végére, mint a "barátnőd". Biztos a barátnődé? Mert én nem szoktam ilyen kérdéseket felrakni, hogy milyen a barátnőm bloga, az az Ő dolga. S Te is olyan helytelenül írsz, mint "Ő".
2015. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kihagytam:

Sok a ... rész!

2015. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Megint eltérek a választól, de ez nekem nagyon gyanús, hogy nem a barátnőd blogja. Miért lettél volna úgy felháborodva, amikor a helyesírást említették, ez nem normális, háttérben tehát magadat véded. A második észrevételem az, hogy a blogbejegyzések írója G-mail fiókja Beáta Bea néven fut,jelenttéktelen dolog, de a becézések között nagyon hasonló a te GyIK felhasználónevedhez: bebe... Nem akarom, hogy megsértődj, vagy ilyesmi, de ha a kész tényekre, véleményekre, kritikákra te csak "egy barátnő" álarca mögül vagy képes konzultálni az gyávaság jele, tehát már a helyesírás, fogalmazás mellett ez is ront a te "blogoló tekintélyeden".
2015. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!