Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi történne, ha Daenerys...

Mi történne, ha Daenerys uralkodna a Hét Királyság felett, mi van az Ifjú Griffel? (Spoiler veszély)

Figyelt kérdés

Essossban Ő a nagy Mysha, a Láncok Leverője a rabszolga tartók rémálma....de belegondoltatok mi lenne ha a Hét Királyság királynőjeként Westeroson is uralkodna?


Kezdjük ott, ha majd megérkezik a sárkányaival és a katonáival. A makulátlanok sok vizet nem zavarnak majd, de a Viharvarjak már annál inkább. Mivel ők már jó ideje követik majd jusson követelnek ( várakat, bitrokokat, feleséget stb), melyik westerosi nemes úr örülne neki, ha egy fattyú essosi zsoldoshoz kellene adniuk a lányukat? És ott vannak a felszabadított rabszolgák, akiket ha nem visz magával ugyan úgy rabszolgák lesznek miután otthagyja essost, de ha magával viszi őket hogyan illeszkednek majd be a lovagi világba? Nézzük a tényeket, még Esssosban sem tudnak viselkedni, mi lesz majd Westeroson?

Arról meg ne is beszéljünk hogy mennyi betegséget vihetnek majd át.

Hogyan fogadná a nép az Őrült király lányát?

Ráadásul Daenerys nem igazán van otthon a Hét Királyság történelmében vagy kultúrájában de még a szokásokban sem, nem tanította mester sem septa, meglehetősen makacs így hát ki tudja mennyire hallgatna a tanácsadóira.


Martin meg behozta ezt az Aegont és akár Targaryen, akár Blackfyre vagy csak valami lysi utcakölyök eddig messze a legrátermettebb király-jelöltnek tűnik. Sokat gondolkodtam hogy erre most mi szükség volt? Szerintetek? És van egyfajta teóriám, hogy miért is van ő benne a könyvekben:

Martin eléggé Targaryen kedvelő, ezt bizonyítja, hogy az előzmény novellák mind Targaryenekről szólnak illetve meg akar jelentetni majd egy könyvet amí Valyriától egészen Daenerysig a Taragryeneket mutatja majd be. Martin valyriai külsővel megáldott Targaryeneket szereti, ezt bizonyítja, hogy annak ellenére hogy nem egy Targaryen trónörökös volt aki nem valyriai külsővel rendelkezett ( Rhaenyra 3 "Velaryon" fia, Lándzsatörő Baelor, Matarys és Valarr, Részeges Daeron vagy éppen Duncan Targaryen) mégis mindig csak a z igazi valyriai külsővel rendelkező Taragryeneket rakta trónra. Ha igaz is, hogy Jon szülei R és L, és ha még össze is házasodna Daeneryszel mi rá a garancia hogy lesz gyerekük? Valljuk be, nem úgy tűnik, hogy Daenerys képes egészséges gyermeket világra hozni ( Rhaego és a vetélés az 5. könyvben), meg én azt se tartom túl valószínűnek, hogy Jon elvenné vagy hogy a trónra kerülne, őt a becsületes Ned Stark nevelte fel, Jon nem hagyná ott a Falat....tehát szerintem Martinnak azért kell Aegon, hogy tovább adhassa a Targaryen nevet..


Ti mit gondoltok erről?



2015. márc. 1. 12:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

1. Mire Dany megérkezik, Westeros lakosságának nagy része meghal a Tél és a Mások miatt. (Már így is elhullott egy csomó ember, ha a Tél megjön, akkor a háború áldozatai is visszatérnek és felfalják a még élőket.) Tehát nem lesz kikhez illeszkedni, nem lesu, aki örülni fog bárminek is.

Szóval Dany majd szépen újra benépesíti az új emberekkel a kontinenst, már ha győznek és nem térnek vissza inkább Essosra.

Westeros eredetileg amúgy sem az embereké volt. Szóval ez nem gond.


2. Aegonról nem sokat tudunk, azt meg főleg nem, hogy a tróra termett-e. Ennyi erővel Tommennel sincs semmi gond. Tőlem ő is maradhatna a király, hiszen semmi rosszat nem tett vagy fog tenni.

Martin meg minden karakterért kell, hogy kedvelje, különben nem írna ennyit róluk.

De Dany és Jon miért házasodna össze? Nekem nem úgy tűnik, hogy Danynek Jon az esete lenne. Ha megnézzük az eddigi pasikat, akikre bukott, akkor Jon nagyon nem jöhet szóba.


A félember, félsárkány gyereket meg szerintem a vörös üstökös miatt szülte. Tuti, hogy annak a közelsége volt rá hatással és az is tette tűzállóva. És most, hogy már eltávolodott a bolygótól (?) Danynek nem lesz semmi "gond" vele.


3. Ha Jonra ennyire nagy hatással lenne a becsületes Ned, akkor Ygrittel sem feküdt volna le. Eléggé egyértelmű, hogy vannak olyan helyzetek, amikor senkiben sem marad már becsület.


4. A Targaryen nevet Dany is továbbadhatja. Ha királynő, akkor meg főleg. Nem egyszer volt már rá példa, hogy nők vitték tovább a családnevet. Pl. Mormont, Stark vagy Martell.

2015. márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A Dany Jon házasságot azért írtam, mert sok teóriában előjön, hogy ők ketten majd nagy szerelembe esnek meg a többi hülyeség...A Jon és a becsület dolgot pedig arra értettem, hogy még ha R és L gyereke is akkor sem támasztana igényt a Vastrónra ahogyan Északra se támasztott jogot hiába adta volna neki Stannis.


a félember-sárkányt viszont nem hiszem hogy az üstökös miatt szülte, a Targaryen házban már párszor előfordult hogy ilyen torz teremtmény született ( Kegyetlen Maegornak töb gyereke is, illetve Rhaenyra egyetlen lánya is)

Igen, ha Dany képes lesz örököst szülni akkor tovább adhatja a Targaryen nevet. Ha már itt tartunk, vajon kit fogadna maga mellé férjnek?


Aegont pedig Varys elmondása szerint gondolom alkalmasnak, Tommen is az csak ő még túl fiatal és nem a legjobb emberekkel van körülvéve.

2015. márc. 1. 15:04
 3/16 anonim ***** válasza:

Igen, gondoltam. Egyébként Deresnél Jon érzi, hogy nem hozzá tartoik. Ezért sem fogadja el Stannis ajánlatát. Ugye volt az álma is, hogy a kriptában Cat is, meg a Starkok azt mondják neki, hogy ő nem ide tartozik.

Szóval érzi...szerintem.

A vastrónnál lehet más lenne a helyzet. De ugye azt Stannis nem kínálja fel neki. :D


Egyébként az üstökös más máskor is megjelent, szóval ki tudja. De persze, lehet más van a háttérben. Lehet varázslat. Erre talán nem is kapunk választ.


Én amúgy valamiért nem bízok Varysban. Ha tényleg azt akarná, amit állít, akkor nem lett volan elég, ha megöli Aeryst még anno? És akkor a trón egy jó emberre szállt volna. Mégis inkább várt.

2015. márc. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*Egyébként nem tudom kit fogadna el Dany férjnek. xD Lehet majd mégis belezúg Jonba...valami különös oknál fogva. Csak én nem tudom elképzelni. Olyan fura lenne így Daario után...
2015. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, Danyt én se tudnám elképzelni Jon mellett, nagyon fura lenne Drogo és Daario után.
2015. márc. 1. 20:39
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

Daenerys egy kislány, éretlen és heves, a tanácsadói nélkül már rég halott lenne, nem uralkodónak való, ha trónra kerülne valószínűleg szétcsúszna a keze között minden és szeszélyes kisgyerek módjára tárgyalás helyett a sárkányaival akarna rendet tenni, amivel kirobbantana egy polgárháborút. Eddig is csak azért nem bukott el, mert Jorah és Selmy féken tartották, amint egyedül kéne intéznie a dolgokat egykettőre katasztrófa lenne a vége. Ő az a tipikus felfuvalkodott hercegnő, aki azt hiszi, hogy csak azért, mert az apja király volt ő is automatikusan uralkodó alapanyag lehet, azt képzelni, hogy elég megnyerni a köznépet, de amint összehozná a sors egy Tywin, Varys vagy Kisujj-féle manipulátor figurával ő máris a bábjává válna és onnantól kezdve csak a szócsöve lenne annak, aki őt rángatja.

Hogy a Young Griff Aegon lenne csak egy teória. Eleve rengeteg, nem egyenes ági Targaryen leszármazott él mindkét kontinensen és előfordul, hogy az egyiken véletlenül kijönnek a Targaryen-ház jellegzetes vonásai, az egyik ilyen meglehet, hogy Griff, aki azt hiszi magáról, hogy ő Aegon, holott csak egy homályos vérvonal köti össze azzal a házzal.

Martin meg szerintem csak arra a pillanatra vár, hogy Daenerys népszerűsége megüsse az eget és abban a pillanatban, amikor a legtöbben szeretik, ő nemes egyszerűséggel meg fogja ölni. Ő nem az a figura, akit befolyásol a fan-fiction, ő a saját vízióját viszi papírra, amit nem befolyásol egyetlen rajongó könnye sem.

2015. márc. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Daenerys-t ugyanúgy szélsőséges, és az érzelmei irányítják az "uralkodásában", mint Joffrey-t. Dany, a mindenkit, minden áron megmenteni akaró, Joff, pedig a mindent lerombolni, elpusztítani akaró volt (akár azt is lehetne mondani, hogy szöges ellentétei (voltak) egymásnak). Az érzelem irányítású politikához társuló szélsőséges gondolkodásmód, ebben a világban csak kudarcot szül/ bukásra van ítélve (lásd.: a rengeteg karakter, akik akármilyen intelligensek is voltak, vagy hatalommal rendelkeztek, a saját érzelmeik vezette őket a bukásukhoz).

Dany, jelenleg a "tanácsadói" számára csak púp a hátukon; a sárkányai nélkül pedig eleve csak egy kislány maradt volna, aki élete hátralevő részét Vaes Dothrak-ban kényszerül leélni, a többi özvegy Khalesee közt (sőt, sárkányok nélkül pirítós lett volna belőle már a máglyán).

Minden, ami most a Hét Királyságban zajlik (árulás, ármány, királygyilkosságok), az Dany (közvetlen) jelenléte nélkül zajlik. Hiába Targaryen, és hiába rendelkezik sárkányokkal, ha a Vastrónra ül, Húsdarálóba ül, és a sok hataloméhes disznó, pár év alatt, még a morzsáit is megeszi. Arról nem is beszélve, hogy Óvárosban a mesterek nem véletlenül irtották ki a sárkányokat. Gyűlölik, és elutasítják a mágiát, és minden lehetséges eszközzel tagadják (és lehetőségek szerint, komótosan pusztítják) a mágia világának azon részét, amelyet nem tudnak befolyásolni. Tehát azzal is számolni kell, hogy belátható időn belül a sárkányok nyújtatta biztonság nélkül kellene uralkodnia, így pedig már nem parancsolgathatna olyan gőzerővel, mint eddig próbálgatta. Még egy sima Rabszolgaváros is majdnem kifogott rajta (csak Drogon váratlan feltűnése miatt nem evett a mérgezett bogyóból.)


Ez a fiatal, naiv, durcás Daenerys, akit megismerhettünk alkalmatlan az uralkodásra, mert mereven ragaszkodik a saját, gyerekes elveihez, és képtelen átlépni felettük, semmilyen racionálisabb/ ideálisabb érv, vagy tanács ellenére sem. Tapasztalatai rengeteg téren igencsak hiányosak, vagy egyáltalán nincsenek, így bölcsességnek is híján van, ami pedig a jó uralkodás, és a hosszú élet titka. Ha rövidebb időn belül egy nagyobb adag bölcsességre tesz szert, akkor sokkal inkább valószínűnek tartom, hogy el sem indul Westeros-ra. Helyette inkább meghódítja Essos-t és megalapítja a saját királyságát (esetleg visszaállítja Valyria dicsőségét). Ezen a kontinensen, egy jobb politikával sokkal inkább/ sokkal könnyebben elfogadnák el őt, mint nyugaton - és kelet az életére is kevésbé veszélyesebb. Szerintem Westeros kilőve, ha mégsincs, akkor meg belehal annak meghódításába... de, persze nem én vagyok az író.


Jon és Dany 5 kötet alatt, mégcsak egymás közelébe sem szagoltak. Egyelőre nincs ennek a teóriának semmilyen alapja. Előbb várjuk meg, hogy Jon túléli-e, és hogy milyen formában éli túl a dolgokat (élőhalottaknak nem hiszem, hogy lehet gyerekük). Aztán derüljön ki, Jon-nak kik a valódi szülei; hogy hogyan reagál erre az információra. Kiderül-e, hogy ő az újjászületett AA; mi lesz a Mások ellen vívott háborúban; esetleg Azor Ahai-ként feláldozza-e magát, hogy életeket mentsen? Majd várjuk ki, hogy Dany egyáltalán el-e indul nyugatra a seregével, és ha igen, nem-e fordul vissza félúton, mert égve felejtette a gázt. Stb. stb.

Persze az is lehet, hogy az író, Martin megírja, hogy Jon és Dany egy szemvillanás alatt Királyvárba teleportálnak, másodikra egymásba szeretnek, harmadik pillantásra meg már hegesztik a Vastrónt is... de az már sci-fi lenne, ráadásul a rajongók szeme akkorára duzzadna ennek láttán, hogy az belepné az univerzumot, és utána egy nagy szemgolyón élnénk. Nem valószínű.


Dany "sárkánygyereke", valószínűleg egy genetikai betegség, ami a Targaryen vérvonalban van, és ami azért keletkezhetett, mert szeretik a vérfertőző kapcsolatokat. (Ugye köztudott, ebben a világban, hogy mekkora a kockázata annak, hogy egy vérfertőző kapcsolatból fogyatékos gyermek jön létre... na ezt szorozd be 1000-el és add hozzá, hogy ez a betegség genetikailag is öröklődhet a vérvonal leszármazottainál).


Varys nem a becsületes uralkodókat, hanem csak saját magát szolgálja. Aerys mellett jó élete volt, ráadásul ő emelte föl, így valószínűleg hálát is érzett iránta, akármilyen kegyetlen király is volt. Persze ez nem zárja ki, hogy a saját érdekében a trónra juttathasson egy hamis Targ.ot, egy igazival szemben.


Aegon hiába becsületes és jóravaló. Egész életét úgy élte le, hogy ő uralkodásra született; és erre is nevelték. Ha esetleg a trónra kerülne, majd Varys a fülébe suttogja, hogy "mégsem Targaryen, hanem csak egy egyszerű halász fia", nem fog sem leugrani a trónról, sem pedig ellent mondani a Póknak. A bábja lesz, és ha csak nem akar lebukni, az ő szájíze szerint kell cselekednie majd. De valószínűleg csúnya bukás lesz a vége ennek a történetszálnak.


Hogy maga az író, Martin, kit szeret, és kit nem a karakterei közül, az egyáltalán semmit nem jelent. A Stark klánt is szerette, aztán ott nyomorította őket, ahol lehetett. Arról nem is beszélve, hogy Tyrion-t is nagyon szereti, és a karakter a végén, nagy valószínűséggel (de nem biztosan), apjához, és nagybátyjához hasonlóan, egy nyíllal a gyomrában végzi majd - hisz ő "Tywin Lannister fia"...


A Vastrónra meg nem várok senkit, mivel az egykori "ténylegesen" hét királyság királyjelöltjei "már jelen vannak" a történetben. Szerintem nagy sansz van rá, hogy a Vastrón darabkáit szétosztogatják egymásközt a nagyobb uralkodóházak. Mindenki megkaphatná, amit akar, és a beláthatatlan időre vonatkozó béke illata igencsak kellemes lehet egy olyan kontinensen, amin a lakosság száma 2-3 év alatt a felére csökkent.

2015. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el minden kommentet.

Valszeg azért a Targaryen dinasztiát mutatta be részletesebben, mert velük történtek az utóbbi 300 évben a fontosabb dolgok, mivel ők voltak az uralkodó ház. Azon Targaryenek, akik nem tipikus valyriai külsővel rendelkeztek valszeg azért nem kerültek sose trónra, mert akkor nagy rá az esély,h az utódaik sem valyriai vonásokat örököltek volna, viszont az aktuális történetben ez kellett Danynek, Viserysnek és "Aegonnak".


Dany sztem egyáltalán nem uralkodásra termett. Ahogy többször is említette: "I am but a young girl..." Próbál gondoskoni a felszabadítottakról miközben Westerosra trónjára pályázik, de nagyívben leszarja Westerost, csak azért akarja a trónt, mert Viserys folyton azt mondogatta neki,h az övék. Ha érdekelné, akkor talán elolvasta volna a könyveket, amiket Jorahtól kapott, és többet kérdezősködött volna Barristan Selmytől is. Plusz ott van a tény,h Dany egy várost se tud irányítani, akkor hogy irányítana egy egész birodalmat? Sehogy...

Aegon pedig elméletben tudja,h mit kell tennie, de gyakorlatban még soha nem volt hozzá szerencséje, plusz ahogy látni lehet sokszor elég forrófejű és meggondolatlan. Ő sztem mindenáron azt akarja,h úgy tekintsenek rá,mint az új hódító Aegonra.


Meg sztem Danynek hiába áll rendelkezésére a világ legjobb gyalogsága, mivel sose harcoltak westerosi csapatok ellen. Sztem a páncélos lovasság néhány ütközet alatt felmorzsolná az összes Makulátlant, és akkor ott maradna Danynek Daario 500 lovasa meg kb. teljesen hasznavehetetlen felszabadított rabszolgák. Ha Ben Plumm ismét köpönyeget fordítana (és sztem fog) az is csak kb. plusz 500 lovast jelent, tehát 2 zsoldos csapattal, aminek van összesen 1000 embere, Dany kitörölheti a seggét Westeroson. Szal sztem neki csak úgy lenne esélye sikert elérni,ha vhogy megnyerné magának Victriont és kordában tudná tartani plusz Vic emberei hajlandóak lennének Euron ellen szegülni, plusz Westeros vmelyik régiójával vagy Aegonnal szövetségre léphetne.

Aegonnak pedig ott a Golden Company, az sem egy nagy sereg, de hatékony, és ha az elenfántokat partra tudják tenni, akkor sztem King's Landing viszonylag hamar térdre kényszerülne.

És akkor még nem is szóltunk Dorneról és a Reachről (magyarban gondolom Síkvidék vagy Síkföld vagy vmi hasonló). A Reach mindig a Targaryeneket támogatta,de most -egyelőre- Margaery a királyné, viszont Olenna otthon van Highgardenben és tudjuk,h nem sokra tartja a fiát, Macet, aki a király segítője lett, és Highgarden közel van Aegonhoz...

Doran Martell pedig ugyebár Quentynre vár. Csak mivel ő valszeg meghalt, ezért kérdéses lesz,h ki oldalára áll. "Aegon" Doran unokaöccse és előrébb áll az öröklésben, mint Dany, és hozzátudná adni Ariannét, azonban Aegon Danyre vár, így lehet h elszalasztja a szövetséget Dornenal, stb.


Szal végtelen számú felvonást létre lehet hozni.


Én is amellett vagyok,h Jon Rhaegar és Lyanna fia, de remélem,h Westeros számára ez sosem fog kiderülni. Én egy olyan befejezésnek örülnék legjobban Jon részére,h sikerül megfékezniük a Másokat, de Jon örökre eltűnik. Így először még emlékeznének rá,h ő volt a hős, de ahogy telnének az évtizedek, évszázadok, őt is csak úgy emlegetnék, mint Azor Ahait vagy az utolsó hőst, tehát néhányan ismerik a történetét, de sokan csak mesének vélik.


Annak örülnék legjobban,ha a Red Keep és a trón (vagy akár egész King's Landing) elpusztulna, és így újra 7-8 királyság lenne, amiben a Targaryenek megkapnák Dragonstonet és a Crownlandset. És ezek a Targaryenek Dany gyereke(i) lennének,akiknek a szülésébe Dany belehalt, nem tudják pontosan h ki a gyerek(ek) apja, mivel több lehetőség is szóba jönne, mint pl. Daario, Victarion, esetleg Aurane, és mivel minden apajelölt halott lenne, ezért a Targaryen nevet vinnék tovább. Aegon meg elpatkolna a harcok alatt.

2015. márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

De egyébként nagyon sok teória született már, jók, elvetemültek és szarok is.

A legtöbb az asoiaf.westeros.org oldalon található,azon belül főleg itt: [link]

2015. márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam hogy nemén vagyo kaz egyetlen,aki úgy gondolja,hogy Dany egyáltalán nemvaló a trónra
2015. márc. 3. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!