Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi történne, ha Daenerys...

Mi történne, ha Daenerys uralkodna a Hét Királyság felett, mi van az Ifjú Griffel? (Spoiler veszély)

Figyelt kérdés

Essossban Ő a nagy Mysha, a Láncok Leverője a rabszolga tartók rémálma....de belegondoltatok mi lenne ha a Hét Királyság királynőjeként Westeroson is uralkodna?


Kezdjük ott, ha majd megérkezik a sárkányaival és a katonáival. A makulátlanok sok vizet nem zavarnak majd, de a Viharvarjak már annál inkább. Mivel ők már jó ideje követik majd jusson követelnek ( várakat, bitrokokat, feleséget stb), melyik westerosi nemes úr örülne neki, ha egy fattyú essosi zsoldoshoz kellene adniuk a lányukat? És ott vannak a felszabadított rabszolgák, akiket ha nem visz magával ugyan úgy rabszolgák lesznek miután otthagyja essost, de ha magával viszi őket hogyan illeszkednek majd be a lovagi világba? Nézzük a tényeket, még Esssosban sem tudnak viselkedni, mi lesz majd Westeroson?

Arról meg ne is beszéljünk hogy mennyi betegséget vihetnek majd át.

Hogyan fogadná a nép az Őrült király lányát?

Ráadásul Daenerys nem igazán van otthon a Hét Királyság történelmében vagy kultúrájában de még a szokásokban sem, nem tanította mester sem septa, meglehetősen makacs így hát ki tudja mennyire hallgatna a tanácsadóira.


Martin meg behozta ezt az Aegont és akár Targaryen, akár Blackfyre vagy csak valami lysi utcakölyök eddig messze a legrátermettebb király-jelöltnek tűnik. Sokat gondolkodtam hogy erre most mi szükség volt? Szerintetek? És van egyfajta teóriám, hogy miért is van ő benne a könyvekben:

Martin eléggé Targaryen kedvelő, ezt bizonyítja, hogy az előzmény novellák mind Targaryenekről szólnak illetve meg akar jelentetni majd egy könyvet amí Valyriától egészen Daenerysig a Taragryeneket mutatja majd be. Martin valyriai külsővel megáldott Targaryeneket szereti, ezt bizonyítja, hogy annak ellenére hogy nem egy Targaryen trónörökös volt aki nem valyriai külsővel rendelkezett ( Rhaenyra 3 "Velaryon" fia, Lándzsatörő Baelor, Matarys és Valarr, Részeges Daeron vagy éppen Duncan Targaryen) mégis mindig csak a z igazi valyriai külsővel rendelkező Taragryeneket rakta trónra. Ha igaz is, hogy Jon szülei R és L, és ha még össze is házasodna Daeneryszel mi rá a garancia hogy lesz gyerekük? Valljuk be, nem úgy tűnik, hogy Daenerys képes egészséges gyermeket világra hozni ( Rhaego és a vetélés az 5. könyvben), meg én azt se tartom túl valószínűnek, hogy Jon elvenné vagy hogy a trónra kerülne, őt a becsületes Ned Stark nevelte fel, Jon nem hagyná ott a Falat....tehát szerintem Martinnak azért kell Aegon, hogy tovább adhassa a Targaryen nevet..


Ti mit gondoltok erről?



2015. márc. 1. 12:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ezzel a ''Dany nem alkalmas a trónra'' maszlaggal ott a gond, hogy Dany-t úgy azonosítják be sokan már mint egy férfit/király-t...de ő nő/királynő.

Ha netán NETÁN össze is jönne a végére ez h ő a trónon van, akkor lesz mellette egy király és szerintem az az ember nem lehet más mint Jon.

Egy ennyire szét hype-olt Dany mellé (akit én bírok amúgy) nem jöhet szóba más király (aki fel tudna érni hozzá egyáltalán) az az ujjászületett Jon, aki képes kontrollálni a sárkányokat.


Szerintem nem volt véletlen a legelején, hogy Jon és Tyrion olyan jóba lettek. Most ugye Dany mellett lesz és majd nagy valószínűséggel együtt térnek vissza majd Westeros-ra, ahol már javában kitombolta magát a tél. Aztán majd vhogy összefutnak Jon-al. (élve vagy holtan, de nem Más-ként :D )

Meg nekem nagyon birizgálja a csőrömet Martin azon kijelentése, hogy ''Howland Reed meg fog jelenni végül...'' Ő meg mi másért jelenne meg, mint Jon miatt? Ned-en kívül ő volt ott egyedül, mikor megszületett.

Ő 100% hogy tud Jon-ról.

2015. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mert Jon mennyivel okosabb, mint Dany? Két retardált fogja vezetni a királyságot? Mert egyik sem alkalmas uralkodásra a felsorolt szempontok alapján.
2015. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
* Sőt, ha azt vesszük senki sem alkalmas akkor az uralkodásra, mert olyan személy nem lesz, akinek nem fog akadni valami hibája, nem lesznek tévképzetei, stb.
2015. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kb. minden királyra használtak egy jelzőt. Mily fenséges lenne egy "Jon the Oathbreaker" név. Már így is kb. az esküje összes pontját megszegte, ha még ki is hátrálna az Őrségből, akkor mit szólnának hozzá? Sok jót nem.
2015. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha kiderül, hogy Jon végtére is egy Targaryen leszármazott, én egy hatalmasat fogok csalódni GRRM-ban. Ha ezt meg meri lépni, akkor enged a rajongók nyomásának és lesilányodna egy brazil szappanopera írójának a szintjére, aki nem a saját gondolatait veti papírra, hanem a fanok elképzeléseinek akar megfelelni. Jon ne legyen király, ő maradjon meg annak a harcosnak, aki a háttérben küzd, senki nem ismeri és tiszteli, de az ő csatáinak a végkimenetele dönt el mindent, az ő erénye ne az legyen, hogy mindenen átgázol, hogy a trón az övé legyen, mert azt hiszi ő jó király lenne, akárcsak az összes trónbitorló a Tűz és Jég világában. Ő az, aki a társadalom perifériájára szorult, de nem utálta meg a társadalmat, hanem még így is harcol értük.

Én is támogatom azt az ötletet, hogy legyen újra több, szuverén királyság, közigazgatásilag is sokkal stabilabb lenne, nem kéne egy komplett kontinenst irányítani, hanem egy kisebb földet, ahol nem egy halom ellenszenves figura él, hanem olyanok, akik elfogadják az ottani rendet, pl. ha megint lenne Északi Királyság, akkor ott egy aránylag homogén társadalom tudna kialakulni, hisz ott mindenki a Régi Isteneket követnél és az Elsők szokásaik érvényesülnének. Mivel nem lenne se jogi se vallási széthúzás egy ilyen helyen, ezért sokkal könnyebb lenne irányítani, de a Vastrón egy olyan diverzáns kontinenst irányít, amit képtelenség erőszak nélkül egyben tartani, mert annyi különböző kultúra és eltérő ember van ott, akik soha az életben nem fognak kijönni egymással. És itt kezdődik a probléma, mert Dany rohadtul nem úgy gondolkodik, ahogy én azt fentebb leírtam. Ő azt gondolja, hogy ő az erő és a vérség jogán lenne jó uralkodó, hisz van egy nagy serege, 3 sárkánya és Targaryen vére, holott ezek közül egyik se tesz senkit se jó vezetővé. Hitler is egy az egyben így gondolkodott.

2015. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, ha újra több királyság lenne.


Ami meg Jont illeti, én is elhiszem, hogy R és L gyereke,de ki fog ez derülni a történetben? Nem hiszem, esetleg az olvasóknak.Na és ha lord Reed megjelenik és elmondja " Hogy figyeljetek,amit az elmúlt évtizedben hittetek Rhaegarról és Lyannáról csak maszlag,amúgy ja,akit Ned fattyának hittetek igazából Rhaegar fattya...."

Őszintén, ki hinne neki? Amit megtudtunk a Redd házról és a mocsárlakókról az, az, hogy semmibe veszik őket ( hogy a The World of Ice and Fire-ból idézzek ,, sokak szerint a legjelentéktelenebb nép")...

Elgondolkodnának-e azon, hogy van-e igazság alapja? Jon egyáltalán nem hasonlít Rhaegarra csak a Starkokra, lehet-e ez Lyanna miatt? Igen lehet, de lehet Ned miatt is...épp elég lesz a gondjuk ott a Mások miatt, nem az lesz a legnagyobb problémájuk, hogy Ned vagy Rhaegar fattya, és hogy akkor Ő-e az örökös vagy sem...


Lehet, hogy Jon AA és majd megment mindenkit, de azt már most biztosra vehetjük, hogy Jonból nem lesz király.

2015. márc. 3. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!