Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen? Érdemes folytatnom?

Milyen? Érdemes folytatnom?

Figyelt kérdés

Véleményeket várok, de nem olyat hogy : rossz, sz@r azt viszlát, hanem kifejtve hogy miért. :)

Előre is köszönöm a választ :)


A Föld lakosságát 20.000-en alkotják. És hogy miért csak ennyien? Ha tovább olvasod, megtudhatod… Kettőszázharmincnyolc évvel ezelőtt, azaz 2067-ben egy Nelson nevű űrhajós, négy társával együtt felszállt a Földről, azzal a céllal , hogy találni fognak egy olyan bolygót, ahol az ember megtud élni. A legmodernebb műszerek figyelték őket napi huszonnégy órában, de egyszer csak eltűntek. Mintha nem is lettek volna a Tejútrendszerben. Beszippantotta őket valami. A tudósok hónapokig keresték a választ, és ez idő közben az elhunyt űrhajósok családtagjai gyászoltak. A kormányt mégsem az emberek érdekelték, hanem hogy mi tette ezt, és hogy meddig terjed ki. Nelson nagybátyja nem hagyta annyiban a dolgokat, és addig harcolt amíg évekkel később a keresésükre nem indultak. Mindenki tudta, hogy nem fogják élve viszont látni az eltűnteket, de megkellett tenniük, különben per lett volna a vége. 2071-ben elindult hat ember, és az Amerikai Egyesült Államok nagy figyelemmel kísért minden rezdülést. Végül ők is eltűntek. Ekkor már a polgárok is tudták azt, amit nem kellett volna: A fekete lyuk veszélyt jelent az emberiségre. Valamennyi kontinens összefogott, a közös cél érdekében. A Tauri 2086-ra felszállásra készen állt. Olyan gépezetet volt ez, mely – a tudósok és a mérnökök szerint- ellen állt mindennek. Különböző népek jutottak fel a fedélzetére, csakhogy probléma akadt. Mégsem fértek el, a gép nem lett akkora mint amennyien voltak. Ezért 20.000 embert otthagytak a Földön. Kétségbeesett kiáltások hallatszottak aznap. Családok szakadtak szét, gyermekek maradtak egyedül, mert valaki nem ért oda…a fedélzetre…



2015. márc. 7. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ne. Mert az egész olyan, mint egy rövid összefoglaló. El van kapkodva.
2015. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A prológusnak az a lényege, ezért sem írtam azt hogy "fülszöveg"
2015. márc. 7. 20:58
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem jó se eleje se közepe se vége. 1-esnek igaza van.
2015. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A prológusnak sem az elkapkodott összecsapás a lényege. Rosszul tudod.
2015. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ez nincs összekapkodva!
2015. márc. 7. 21:03
 6/18 A kérdező kommentje:
De most komolyan ebben a prológusban mi van "összecsapva". Ha valaki lenne oly kedves és érthetően elmondaná.
2015. márc. 7. 21:05
 7/18 anonim ***** válasza:

Felőlem írhatod nyugodtan, viszont egy logikai hiba azért van: komolyan el tudnak szállásolni 7+ milliárd embert űrhajókon/űrhajón és pont 20 ezer marad? Nem inkább fordított aránynak kéne lennie? Szvsz nincs is annyi fém a bolygón, hogy ennyi embernek elég nagy hajót tudjanak építeni.

Ha pedig mindenképp azt akarod, hogy x darab ember egy bolygón reked, akkor mi lenne, ha egy olyan távoli jövőben játszódna, ahol már vannak kolonizált bolygók? Xy-on bolygón él 40 ezer telepes, "jön" a fekete lyuk, de csak a fele fér fel a hajóra, viszont több évnyi távolságra van a legközelebbi lakott bolygó. Ugyan az a helyzet előáll, csak kicsit realistább.

2015. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

ez egy scifi nem az a lényege hogy igaz legyen! A Star Wars írójától sem kérték számon hogy ilyen lényeg aztán nincsenek! :D

Értelmes emberek hahó? Hol vagytok?

Egy normális választ várok ! :D még mindig

2015. márc. 7. 21:50
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen helyesírással inkább olvasnod kéne, nem írnod.

*megtud élni ->meg tud élni

**megkellett tenniük -> meg kellett tenniük

***ez idő közben -> eközben

****kettőspont után nem kell nagybetű

*****gépezetet -> gépezet

******ellen állt -> ellenállt

Soroljam még?


Értelmes emberek adtak normális válaszokat az értelmetlen "prológusodra".


"Ha tovább olvasod, megtudhatod…"

Ez most könyvajánló vagy bevezető?


Bevezetőnek ez nagyon rövid (és gagyi), sokat kéne javítani rajta. Pár év kemény munka, és akár még a Twilight szintjét is súrolhatja - alulról - ez a remekmű :D

2015. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Na figyelj, értelmes embernek tartom magam, több száz sci-fi regényt és novellát olvastam el, úgyhogy tudom, hogy ez engem ilyen formában rohadtul nem érdekelne. Ráadásul normális véleményt írtam, nem sz..roztam.... ja de tudom, de azért tetted fel ezt a kérdést, mert azt várod, hogy azt írják, hogy eeeeez igen, ez tök jó. Hát nem az. A könyökömön jönnek ki az ilyen típusú tini-sci-fik.


Te tudományos fikciót akarsz írni. Nem mindent kell megmagyarázni, de ne legyen már logikátlan a történet. A hard sci-fikben sem várják el az írótól, hogy mindent precízen elmagyarázzon, de azért valamekkora fokú tudományosság elvárható. Ha senki sem hiszi el amit írsz, mert nem tudod hihető köntösben tálalni, akkor nem fogják komolyan venni az írásodat. Nekem végig azon kattogna az agyam, hogy mi a jó büdös fene az, hogy csak pont 20 ezer ember marad a Földön.

2015. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!