Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit kéne olvasnom?

Mit kéne olvasnom?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és olvashatnékom van.

Melyek azok a könyvek, amik az "alapműveltség" kategóriába tartoznak?

Lehet, hogy most kiolvasom a Március 35-t.

Szerintetek mit illik, vagy kéne ilyenkor olvasni?


14/F



2015. márc. 16. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy alapműveltség. Meglátásom szerint kétféle típusú művekre erőlteti ezt a kifejezést két különböző csoport:


1. a magyar és világirodalom úgymond nagy klasszikusaira (Jókai, Móricz, Bronte stb.)

2. a kortárs mainstream alkotásokra (mindenekelőtt külföldiekre)


Hogy mit olvass akkor? Amihez kedvet érzel a története, szerzője alapján. 14 évesen szerintem Erich Kästner már picit gyerekes, én legalábbis kb. ennyi idősen újraolvasva A két Lottit korántsem élveztem, nem úgy, mint pár évvel azelőtt.

Jó szórakozást kínálhatnak Karl May indiánregényei, ha még ugyan el nem olvastad őket. Ha megvan benned a kellő magyarságtudat (vagy pont arról van szó, hogy eddig nem foglalkoztatott a kérdés), javaslom Wass Albert könyveit (kedvenceim: Adjátok vissza a hegyeimet!, Az Antikrisztus és a pásztorok, Elvásik a veres csillag). Ha kevésbé igényes, mégis izgalmas misztikus-krimiponyvát olvasnál, Leslie L. Lawrence regényei közül olvass (de túl sokat egymás után ne, mert bántóan egy kaptafára készülnek). Sokan alapvetőnek tartják Stephen King műveit is, valóban sok zseniális akad köztük (Tortúra, Ragyogás, Borzalmak városa).

2015. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az alapműveltség fogalmát felejtsd el, de ha nagyon akarsz. írok pár ennek nevezett könyvet:

Gyűrűk Ura trilógia

Éhezők Viadala trilógia

Harry Potter sorozat

A hobbit / A babó

Twilight (jól írtam? lányoknak)

Május 35

A Rejtelmes sziget 1-2

A Pál utcai fiúk

2015. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

olvasd el a középsulis kötelezőket. Amiket ajánlok:

Tartuffe, Candide, Arany ember, Antigoné, Dante, A helység kalapácsa, Édes Anna, Tóték, Egyperces novellák, Dekameron, Iliász és Odüsszeia, Rómeó és Júlia.

2015. márc. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!