Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mitől válnak élővé egy regény...

Mitől válnak élővé egy regény karakterei?

Figyelt kérdés
Technikákra vagyok kíváncsi, trükkökre. Más írók hogyan érik el, hogy szinte a "barátoddá", a "barátnőddé" váljon az a valaki, aki csak a betűk halmazából rakódik össze a fejedben, de valójában nem létezik. Remélem érthető a kérdés :P

2015. márc. 19. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
[link] Szerintem tedd emberivé. Lehet, hogy ez furán hangzik, de ha valakinek csak jó tulajdonságai vannak, az rossz. Először szerintem próbáld meg leírni az egyik ismerősöd, aztán egy másikat, mosd össze a kettőt, változtasd meg annyira, hogy már saját legyen és ne valaki, aki jó barátod. Remélem segítettem!
2015. márc. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, hogy élethű.

Nem beszél furán. Úgy beszél, mint egy igazi ember.

Vannak jó és rossz tulajdonságai. Van hobbyja és ízlése.

Természetesen ezeket apránként kell adagolni és nem szabad szájba rágni sem.

2015. márc. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Egy kis kiegészítés:

Soha nem mondja magáról, hogy "én kedves vagyok".

A tetteiből, másokkal szembeni megnyilvánulásaiból derül ez ki.

Akár mintázhatod az ismerőseidről a karaktereket.

A legfontosabb, hogy a főhősöd, főleg ha E/1 van - legyen különleges és jól felépített.

2015. márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi az értékes tippeket!
2015. márc. 20. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire megfelelő a válaszom, de én így gondolom...

Ha történik a kis "történetben" egy fontos szituáció, akkor éld bele magad, képzeld el mintha veled történne meg, Te hogyan reagálnál rá. Ugyanis, szerintem sokan valószínűtlenül írják le az ilyesmiket. Tényleg jó ötlet az ismerőseid tulajdonságait összemosni, meg minden. Vegyed például az egyik családtagodat, ismerősödet, akár magadat. Írd össze a negatív, pozitív tulajdonságaikat, hogy valós legyen a karakter!

2015. márc. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
akibe azt akarják, hogy beleéld magad mint pl: Alkonyat Bellája, nincs semmi különleges karaktere így könnyen bárki magát bele tudja képzelni. Illetve sztem sokat segít az E/1-es megfogalmazás is.
2015. márc. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!