Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most akkor miért is halt meg...

Most akkor miért is halt meg Féregfark? (Harry Potter)

Figyelt kérdés

"Féregfarkra gondolt, akinek meg kellett halnia a könyörület egyetlen

apró, tudattalan szikrája miatt… Dumbledore ezt előre tudta… vajon mi

mindent tudott még?"


Mi van? Többször is átolvastam a részt, ahol F. megfojtja magát, de még mindig nem esik le, miért. És Dumbledore honnan tudta, mikor tett rá utalást?


2015. márc. 29. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Én elég rég olvastam már a HP-t, de úgy rémlik hezitál, hogy megölje-e Harryéket, így mivel Voldi már nem bízik a hűségében/meg alapból kemény kézzel bánik a csatlósaival (ez esetben szó szerint), így a levágott keze helyett kapott varázskézzel folytatja meg.
2015. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Voldemort öli meg őt tulajdonképpen a kézzel, amit a 4.-ben kapott.
2015. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Féregfark alapvetõen nem volt gonosz ember, csak gyáva, gyávaságból és félelembõl árulta el Potteréket és szintén ebbõl kifolyólag segített Voldemortnak is, nem hūségbõl, vagy mert annyira egyet értene Voldemort elveivel.

Dubledore is tudta ezt, hiszen ismerte, õt is meg Voldemortot is, ki tudta következtetni, hogy egyszer még megjárja Féregfark.


Mikor Harry beszélt hozzá a börtönnél, egy pillanatra elbizonytalanodott, hiszen legbelül tudja, hogy nem helyes, amit csinál.

És ez volt Voldemort būntetése azért, mert egy pillanatra megingott Féregfark hūsége, hogy az általa adományozott ezüst kéz folytotta meg Féregfarkot.

Mert Voldemort is nagyon jól tudta, hogy csak félelembõl segít neki, ezt mondja is a 4. részben.

2015. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már értem. :D
2015. márc. 31. 17:11
 5/5 anonim válasza:
89%
Pontosítanék. Féregfark gy gyáva, alamuszi, önközpontú, nagyravágyó csicska. Szerintem csak azért került a Griffendélbe hogy Jamesék barátja lehessen a történet szempontjából.
2017. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!