Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ismerték háborús könyveket?!

Ismerték háborús könyveket?!

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az olyan könyveket amelyek az 1.-2. Világháborúról szólnak vagy éppen abban az időben játszódnak,ismerek párat pl.:Ember a fellegvárban vagy a csíkos pizsamás fiú..

Ti ismerték ilyen regényeket,könyveket,ifjusági regényeket?!



2015. márc. 29. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Follett Ébszázad trilógiáját mindenképp ajánlom, és Remarque: Nyugaton a helyzet változatlan című könyvét, és Merle: Mesterségem a halál című és a Két nap az élet című könyveit, illetve itt nézz szét:


[link]

[link]

2015. márc. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány éves vagy, de ha szoktál olvasni, akkor biztosan elolvasod majd ezt a könyvet is: Paszternák: Doktor Zsivágó. Nem a világháborúk idején játszódik, hanem az orosz 1919-es proletárforradalom alatt, be is volt tiltva, mert megmutatta, milyenek voltak a "hős" proletárok, akik egyszerűen rátelepedtek mások értékeire, mindent elvettek mindenkitől az "egyenlőség" jegyében. Olvasd el, van benne egy nagyon szép szerelmi szál, nekem a legkedvesebb szerelmi regényem, illetve filmem.
2015. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugye az Anne Frank naplója klasszikus, az Abigél a II. világháború idején játszódik, ezeket nyilván mindenki ismeri.

Egy nem túl ismert könyv is eszembe jutott, ez pedig Jean Molla- Sobibor az elhallgatott múlt című könyve. Elég fontos szerepet játszik benne a holokauszt, de egy kicsit modernebb is. Különlegessége ugyanis, hogy egy étkezési zavaros lányról szól, aki nagymamája halálakor ráakad egy régi füzetre, ami kvázi egy napló, amit egy lengyelországi koncentrációs tábor egy vezetje (?) ír, mindenről részletesen beszámolva. A lány pedig elolvassa és szépen lassan rájön, hogy ki is írta azt a naplót, és miket követett el… de nem árulom el a csattanókat természetesen. Nem olyan megrázó könyv, én 11 voltam, mikor elolvastam, viszont elég elgondolkodtató, de nyilván egyénfüggő, hogy ki mit tart sokkolónak (én speciel rengeteg nem annyira a korosztályomnak címezett könyvet olvastam 9-10-11-12 évesen, főleg történelmi regényeket).

Másik szuper könyv J. G. Ballard- A nap birodalma. Érdekes, hogy az író saját háborús gyerekkora elevenedik meg a könyvben. Még kisgyerek volt, mikor elszakadt a szüleitől és a háború szörnyű körülményei közepette a japánok koncentrációs táborába került, majd szemtanúja lesz a II. világháború végét jelentő atomvillanásnak is, és később visszakerül a családjához.

Vannak régebbi könyvek is, talán antikváriumokban vagy neten megtalálhatóak, egyik ezek közül Hegedűs Bite Dániel a Vörös Sárkány című könyve.


Jó olvasást :)

2015. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia. Egy kis segítség :) 2016-ban jelenik meg egy új háborús regény Csak a csendben adatik meg címmel. Itt van hozzá egy kis előzetes:

https://www.youtube.com/watch?v=_sKkNJmrSV4

2015. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!