Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok? Volna ilyen...

Mit gondoltok? Volna ilyen ember akit érdekelne egy ilyen könyv? Vélemény?

Figyelt kérdés

A 2. könyvem megírására készülök. :D

A rövid tartalma: A cselekmény 1990-ben játszódna. Volna 2 gyermek Budapesten akik elhatározzák, hogy megszöknek otthonról, találnak egy plakátot BP utcáin, hogy Szentpétervárra vár egy magyar nagy birtokos tulaj dolgozókat, akár diák munkára is, ha van szülői engedélyük.

A két gyermek hamisítana egy-egy engedélyt és elindulnának Szentpétervárra, biciklivel, de a bicajuk mind kettőjüknek oda lenne így lopniuk kellene egy autót így Szlovákiában a rendőrség körözné őket, aztán útban egy lovarda felé, pedig betörnének és elvinnének 2 lovat amivel folytatják az utukat.

Eközben beszélnének még Mo-n a Nagybirtokos tulajjal is, aki igent mondana arra, hogy alkalmazza őket.

A szülők otthon észreveszik, hogy eltűntek a gyerekek és ezért nyomokat próbálnak a rendőrséggel keresni, meg is találnák a szülők a plakátot amit letéptek a gyerekek, meg egy kis noteszt amibe az egyik gyerek folyamatosan írogatott, hogy készül a barátjával elszökni.

Így a két gyermek családja azonnal elindulnának Szentpétervár felé autóval. A gyerekek megérkeznek a nagybirtok tulaja nagyon rendes és normális, kiderül róla, hogy test edző is, miközben edz megzavarnák a gyerekek és megsérülne edzés közben kórházba kéne szállítani.

Ekkor pont megjelennének a gyerekek szülei akik meglepődve keresik a gyereküket, de sehol nem találják őket. Rájönnek, hogy a birtokon dolgozók nagy része magyar így elmondják nekik, hogy a főnök és a 2 gyerek elmentek a közeli kórházba.

Elszaladnának ők is megtalálják a gyerekeket, és ők pedig elmondják, hogy miért szöktek el. Elmondaná az egyik gyerek azt is, hogy ő már évek óta verseket és történeteket ír a noteszébe amiket már nagyon régen kiszeretne kiadatni, de ezt szülői engedély nélkül nem engedik, az anyja pedig azt mondja neki, hogy irományokból nem lehet megélni, de ez után a kaland után már beleegyezik a gyerek családja, így valóra válik az álma.

Visszamennek Budapestre és a gyerek irományaiból befolyó pénzből egy magántanárt fogadnának fel, mivel az előző iskoláját utálta.


Tudom egy kicsit zagyva, de ez csak a rövid tartalom, könyvbe teljesen más lenne. :D



2015. ápr. 19. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek cseszegetni, de ha ilyen a helyesírásod és a fogalmazói készséged, akkor ne számíts nagy sikerre. Utalnék itt magára a kérdésre, szóismétlésre és alapvető helyesírási hibákra.

Egyébként maga a történet nem lenne rossz, bár engem nem érdekelne, túl nyálas, és a gyerekek (bár a koruk nem derül ki), de irreálisan okosak. Ha olyan 10-12 évesek, ilyen kaland, kockáztatás eszükbe se jutna, az előretervező és szellemi képességük is jóval alacsonyabb lenne.


Ennek ellenére bátorítalak az írásra, finomíts rajta, gyakorolj sokat.


Üdv.: egy író :)

2015. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hat igy ez nekem nem jon be, lehet konyvben jobb lenne de a sztori nagyon laposnak tunik. Bocs :(
2015. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtál, azt elolvastam, és ennyi bőven elég is volt. Szóval én tuti nem olvasnám el.
2015. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló. Tudom, telefonról írtam, és gyorsan 2 perc alatt összecsaptam az egészet, természetesen könyvben teljesen másabb lenne, nem írnék bele ennyi szóismétlést, figyelnék a helyesírásra, a fogalmazásra, és egyebekre.

Egyébként az út nem ilyen unalmas lenne, természetesen útközben rengeteg minden történne velük, de nyilván nem fogok minden egyes részletet leírni ide, ez egy nyúlfarknyi tartalom volt.

A gyerekek kora persze nem 10 év lenne, hanem olyan 14-15

Természetesen nem minden embert köt le egy ilyen történet, de ismerek olyat akinek az ilyesfajta könyvek kifejezetten bejönnek.

2015. ápr. 19. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
OMG!!!
2015. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Valóban zagyva és pontatlan az egész. Ha időben és térben elhelyezed a könyvet NE kövess el ekkora hibákat. Sok minden messze áll a realitástól. '90-ben még nem volt Szlovákia. Tájékozódj jobban a kor társadalmi, politikai viszonyairól, a mindennapi életről, mert amit most írtál, az így nem helytálló. Érdemes azt is megvizsgálni, amit az egyik előttem válaszoló a gyerekekről ír. Olvass utána. Az egy dolog, hogy te is voltál vagy vagy 15 éves, de a saját tapasztalat édes kevés, ha nem a saját, valóságban is megtörtént élményeidet írod le.
2015. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
:D Úgy látom nagyon érdekel a könyved mert most látom tőled másodjára a kérdést, csak akkor részletesebb leírás volt meg talán kicsit más a kérdés jellege :D A másik kérdésednél már írtam, hogy szerintem erre a történetre nem lenne kereslet, vagy olyan csekély mértékben, hogy egy normális kiadó sem foglalkozna vele mert nem érné meg nekik. Persze magánúton kiadhatod, de nem érné meg mert max elmondhatod magadról, hogy van egy könyved, de ennyi, nem térülne meg a ráfordított pénz töredéke sem. Természetesen szép a könyvírás szerintem, én is szívesen csinálnám amúgy. De egy jó könyvhöz nagyon jó fantázia kell, és ez alapján a történet alapján ez még hiányzik belőled. Persze ha a valóságban két gyerekkel megtörténne ez nekik nyilván izgalmas lenne, és a barátokat is érdekelhetné egyszeri elmesélés erejéig, de sajna könyvként nincs nagy jövője ennek a sztorinak.
2015. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Izginek hangzik, csak eléggé eltúlzott és erőltetett kalandnak tűnik. Nem tetszik, hogy elmondtad az egész sztori tartalmát. De ebből talán kilehetne hozni valamit!
2015. jún. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!