Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tolkien könyvek amik tündékről...

Tolkien könyvek amik tündékről és más varázslatos lényekről szólnak a Gyűrűk ura és a Hobbit könyvtől függetlenül?

Figyelt kérdés
A Gyűrűk ura és a Hobbit trilógiákat már láttam filmben nem is egyszer és imádom.De mivel már láttam a filmet,a könyv nem lenne túl érdekes.Viszont ezeket a filmeket nagyon szerettem és arra lennék kíváncsi,hogy olvashatnék esetleg hasonló könyveket Tolkientől amik mondjuk középföldéről szólnak. :)

2015. ápr. 28. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bátran ess neki a könyveknek, mivel a film nem fedi annak sztoriját tökéletesen, hogy a hangulatról már ne is beszéljünk. Amúgy meg ott van a Szilmarilok, ami persze elég tömény, mivel terjedelemben A Gyűrűk Ura harmada, történetben meg minimum a háromszorosa. A Hobbit (Babó) lehet, hogy csalódás lenne, mivel az inkább meseszerű. Van még A Gyűrű keresése című kiegészítő kötet (főleg a Szilmarilokhoz tesz hozzá), az Elveszett mesék könyve, a Sonkádi Egyed gazda és valami Bombadil Toma sztori is.
2015. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Szilmarilok könyv jól hangzik :) és nem nehéz úgy megérteni,hogy nem olvastam a Gyűrűk urát?
2015. ápr. 28. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Tolkien:Befejezetlen regék

Húrin gyermekei

2015. ápr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Természetesen olvashatsz. Tolkien egész mitológiája összefügg. Én először megnéztem a filmeket és aztán elolvastam a Szillmarilokat. Ha valaki most kezdi olvasni ezeket ezt ajánlom és a film előtt és után is, mert ez mindent megmagyaráz.
2015. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Húrin gyermekei a Szilmarilokból és A Gyűrű keresése vonatkozó fejezeteiből van összeollózva, azért nem írtam. De valóban kényelmesebb egyben olvasni. Szerintem mikor odaérsz a történetben, válts át a Húrin gyermekeire, majd ha annak vége, akkor vissza a Szilmarilokhoz. Az elveszett mesék könyvével egyébként bajban vagyok, hogy egész pontosan mi módon kapcsolódik a többi műhöz. Úgy rémlik, hogy nagy részben azt egészíti ki, de vannak ellentmondások a többi művel szemben. Én ebbe csak beleolvasgattam, de mindenképpen érdemes lesz kézbevenni szerintem, mert ebben is van pár dolog, amit részletesebben írnak le, mint a Szilmarilokban. Én az egyik csatát tutira olvastam, de nem mondom meg melyiket, hogy ne spoilerezzek. :)
2015. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Beszerzem a Húrin gyermekeit és a Szilmarilokat,és lehet,hogy majd később elolvasom a Gyűrűk urát is :)
2015. ápr. 29. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!