Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik életem első...

Hogy tetszik életem első regénye? Várom az őszinte véleményeket! Az első fejezet lent.

Figyelt kérdés

Nem kell félned. Nemsokára minden emberi érzést a birtokomban tudhatok. A rothadó hús szagát magával hozva sátáni nevetéssel kisétált a kéjjel megtöltött szobából. Napokig nem tudtam másra gondolni, csak a szavaira. Azt hitte minden méltóságot elvehet tőlem. Másnap éjjel az emberek közé kellett mennem. Magához szólított a sötétség a vér, a fények. Látnom kellett azt a csodálatos várost. Hamis fények vettek körül mindenhol. Cikáztak, ugráltak beleköltöztek a lámpákba. Milyen elragadó! Életemben újra először láttam árnyékomat önálló életre kelni és táncot járni a sötétségben. Az égen óriássá nőtt Hold mutatta az utat. Ő volt a fényőrző, és a körülötte tündöklő apró sárga pontok ragyogtak a fekete égen. Ez a világ tökéletesen megalkotta a szépséget számomra. Beleborzongtam az éj gyönyörűségébe. Az éj dallama volt legszebb aznap este. Egy hatalmas park közepén kószáltam egyedül, holott elképzelhető volt, hogy minden léptemet árgus szemekkel vámpírok figyelik. Vagy ami ennél is rosszabb, maga a mesterem ólálkodik utánam. Aki kiszívja az emlékeket az elmémből. Aznap éjjel nem a veszélyhez ragaszkodtam, hanem a kíváncsiság hajtott. Nem akartam ölni. Hamar érzékeltem a körülöttem megjelenő életet. Gyorsaságom és erőm megsokszorozódott. Átláttam a sötétségen. Megéreztem az erekben folydogáló vér illatát. Hirtelen összerezzentem, amikor két hatalmas tűzben égő szempárt láttam meg a túlsó oldalon. Tudtam, hogy nem démoni teremtmények vadásznak rám, de megrémültem a gondolattól, hogy mégis él bennem valami emberi. Hiszen a félelem berögződése nem mondató el a vámpírokról. A következő napokban kerültem a mesterem, mégis hajtott a kíváncsiság, annyi megválaszolatlan kérdésre kerestem a választ. Szobájának ajtaja nyitva állt. Körbe néztem, de a rajtam kívül senki nem volt a közelben.

Lépj be- szólított meg. Hangja gyönyörű volt. Hezitáltam, mert eddig soha nem engedett be a szobájába. Szótlanul ott álltam még egy ideig.

Ne félj. Nem bántalak. Hívott ismét. Szavai tele voltak nyugalommal. Beléptem. Nem hittem a szememnek. Káprázatos bútorok vették körül. A szoba csak félhomályban rám várt. Ágyában egy holtest volt elrejtve. Dühösen kérdeztem, mit rejteget előlem. Megnyugtatva annyit felelt.

Csak megreggeliztem- tette hozzá széles vigyorral. Evés előtt arca beesett volt, szemei bevörösödtek. Ha csak egy pillanatra belenéztél a szemébe nem volt menekülésed. Halálos kegyetlenséggel megsebezte áldozatait. Élvezettel és szenvedéllyel töltötte el az áldozatok feletti uralma. Önelégült mosollyal nyalta meg véres száját, amikor ellenfelei megrémültek a kivillantott fogak láttán. A vér és a gyilkolás iránti tisztelete nagyobb volt mindennél.



2015. máj. 8. 18:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Rossz. Nem tudsz írni.


Olvass nagyon sokat. Figyeld meg a könyveket, hogy néz ki egy bekezdés, egy mondat, egy párbeszéd.


Nem úgy, mint nálad. Szinte kizárólag tőmondatokat használsz, olyan olvasni, mintha valami szellemi fogyatékos gondolatait olvasnám.


Bajban vagy az írásjelekkel, néha nem is derül ki, az elbeszélő gondolatát olvasom-e vagy valaki más beszél.


A fogalmazás is nehezen megy, összefüggéstelen mondatok követik egymást, egyszer magadhoz beszélsz, máskor valakihez - kusza, nehezen követhető, fájdalmas olvasni.


Gyakorolj még nagyon sokat.

2015. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Angol billentyuzetem, angol gepem van, orulok, hogy egyaltalan igy meg tudtam oldani. Az, hogy miert beszel tobb emberhez, annak van ertelme, ahhoz el kellene olvasni az egesz konyvet. Hadd kerdezzek valamit, kedves utolso. Amikor megallapitottad, hogy nem tudok irni, es nincs tehetsegem hozza, azt gondolom ugy irtad le, hogy te ertesz hozza?Mert az valoban igaz, hogy vannak benne tomondatok, de ennel az irasnal sokkal rosszabbakra szoktak azt irni ezen az oldalon, hogy milyen jo.
2015. máj. 8. 18:36
 3/28 anonim ***** válasza:

Szia Pataki Attila!

Megint valami baromságot ötlöttél ki?

2015. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Kinek irtad, hogy Pataki Attila? En nem vagyok az is biztos.:)
2015. máj. 8. 18:41
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is pocsék, ráadásul a többi gyakorira feltett szöveget is mocsoknak tartom. Magam is értetlenül szemlélem a discséreteket, valószínűleg más hasonló "tehetségek" mondanak jó véleményt. Egyébként meg nem kell írónak lenni, ahhoz, hogy lásd: valami rossz. Bizonyára szerinted is létezik vacak film, mégsem vagy filmrendező.
2015. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Ez azert eleg eros volt, kedves utolso. Ezt azert elmondhattad volna kulturaltabb modon is. Ha az a velemenyed, hogy pocsek, valamivel szakmai szempontbol ala tudod tamasztani, hogy miert gondolod, hogy rossz?Mivel az nem magyarazat, hogy pocsek.
2015. máj. 8. 18:52
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

"Angol billentyuzetem, angol gepem van, orulok, hogy egyaltalan igy meg tudtam oldani."

Attól, hogy nem magyar a billentyűzeted, még tudsz írni gondolatjelet (vagy ha nem, akkor kötőjelet) a párbeszéd elé, vesszőt a felsorolásba, entert az új bekezdés elé.


"Az, hogy miert beszel tobb emberhez, annak van ertelme, ahhoz el kellene olvasni az egesz konyvet."

Nem kell. Ez a rész kéne, hogy értelmes legyen, de nem az.


"Hadd kerdezzek valamit, kedves utolso. Amikor megallapitottad, hogy nem tudok irni, es nincs tehetsegem hozza, azt gondolom ugy irtad le, hogy te ertesz hozza?"

Főzni sem tudok, mégis meg tudom állapítani egy ételről, finom-e vagy nem. Bár ahogy így elnézem a munkádat, meg merném kockáztatni, hogy pofásabban írnám meg, mint te.


"Mert az valoban igaz, hogy vannak benne tomondatok"

Nem az a baj, hogy vannak benne, hanem az, hogy más szinte nincs is.


"de ennel az irasnal sokkal rosszabbakra szoktak azt irni ezen az oldalon, hogy milyen jo."

Én biztos nem. Márpedig te az én véleményemet kérdezted. Ha nem tetszik, nem tetszik, én ezen nem tudok segíteni.


De ha nem tetszik a negatív kritika, mondd meg nyugodtan. Esetleg írd meg privátban, milyen véleményt szeretnél itt olvasni, és majd bekopipésztelem.

2015. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Mint mondtam, nem kell szakmailag alátámasztani semmit sem, főleg nem egy olyan értetlenkedőnek, akinek fogalma sincs az írásról. De tessék koma:


-Már írták, hogy a szöveg szerkezete csapnivaló.

-Ez nem egy fejezet. Ugyan a fejezetek változó méretűek a könyvekben, de azért nem fél oldalasak szoktak lenni.

-Elcsépelt közhely: sátáni nevetés (amúgy ha közhelyet használsz, akkor már rendesen: sátáni kacaj), valamint értelmetlenség: kéjjel megtöltött szoba nincs.

-Elcsépelt sztori. Egymillió vámpíros, démonos, gyilkosos baromság született. Lehet ilyet is írni persze, csak ha nem egy vackot akarsz, akkor eredetiség is kellene bele.

-Azért érzed ezt a kis szösszenetet egy egész fejezetnek, mert kidolgozatlan, kapkodó a szöveg. Túlságosan gyorsan halad, normálisan, aprólékosabban kellene felépíteni egy jó sztorit.

-Jelentősen jobb képeket kellene használni, sokkal erősebbeket. "Ez a világ tökéletesen megalkotta a szépséget számomra." Ez például egy elég pocsék mondat. Kicsit értelmetlen is, ha jobban belegondolsz, bár nem biztos, hogy megérted, miért. Szóval kreatívnak kell lenni, nem csak egyszerűen rakosgatni egymás után a szavakat. Pl.: A neonszín éjszaka volt lelkem ópiuma. - Persze ez se egy nagy cucc, de jelentősen jobb a te mondatodnál.

-Gyakorolni kell. Nem attól leszel író, ha azonnal a világ elé tárod a "regényedet". Írj novellákat, azok rövidebbek (bár a regényed se hiszem, hogy hosszú), könnyebben begyakorolhatod velük a megfelelő technikát és stílust.

-Addig ne írj, amíg nincs egyedi ötleted, vagy legalább ne várj el pozitív kritikát.

2015. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Akkor valaszolok. A konyvem egyaltalan nem a vampirokrol szol. Abban igazad van, hogy van benne hiba, de azt nem mondanam, hogy nem tudok irni. 7 eves korm ota irok,es olvasok. A szerkezeten valoban valtoztatni kell, de az egesz konyvnek jo a tortenete. Mielott azt irnad bekepzelt lennek nem vagyok az, tudom, mi az alazat. Vannak temak amiben jo az ember es van olyan tema amiben egy kicsit rosszabb. Megosztok egy masik irasom is, de valoszinu erre is azt fogjatok irni, milyen rossz.


A szerelem eszménye

Érezted már azt az érzést amikor, a szellő simítja az arcod, de nem érzed

Keresel valamit a világban, de nem leled?

A fájdalom édes íze elfeledteti Veled, az étel ízét, s az illatokat s csak a gyűlölet, a lemondás, és a beletörődés az, ami úrrá van lelkeden, és vársz valamire, ami felszabadít

Eléd szeretnék tárni egy másik világot, ahol él még a szeretet, a becsület és az igazság.

De szeretnék egy olyan világot is, ahol van jogunk elmerülni a saját álmainkban, ahol nem lesz rajtunk a torzság, ahol nem állunk mások szolgálatába, ahol nem kell a feloldozásért meghalni a Pokol Tornácán, ahol a lelkem szárnyalhat, és belehalhat a szerelembe. Nem akarom, hogy a szenvedély felemésszen, amit irántad érzek. Nem akarok tovább hazudni önmagamnak. Csak behunyni a szemem és azt érezni, hogy hazatértem.

Soha nem mertem feléd közeledni. Én voltam az, aki sose merte a szavakat hatalomként használni s nem tudtam a szenvedélyem neked adni. Örök szabadságot adtál nekem. Én csak némán ott álltam és a lelkem mesélt. Tisztellek oly annyira, hogy bármit tettem volna. Pedig kívántalak. A lelked és tested egyaránt. Úgy érzem, hogy egy valótlan világban élsz, s ámítod magad. Vagy az a jó, ha mélyen a gyökerétől boncolod az életet, s szomorúan éled meg a csalódást és a felismerést? Megtanítottál egy nagyon fontos dolgot, amit köszönök Neked. Felszabadítottad a lelkem. Egy eszményt adtál. S megváltoztattad az élményt amit érzek miután találkozunk.

Én nem akarom, hogy kötelezettségeid legyenek. Ha akartam volna, hogy beléd szeressek akkor megtörtént volna.. Ha azt mondom szeretem szabad vagyok és ha szabad vagyok szeretem. .. Ne keress olyan dolgot ami nem Rád vár, ne emésszen fel a fájdalom, s arcod leheletének csordult lángját hadd érezzem szíveden

2015. máj. 8. 19:15
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ezek szerint nem vagy kíváncsi az őszinte véleményekre. Rendben. Hiába írsz hét éves korodtól. A gyerekek is pocsékul írnak. Nem ez a gyakorlás. De legyen meg az óhajod:


A műved csupa csoda és királyság, te vagy a legjobb, és ezek nem vámpírok csak teljesen olyanok, de sokkal királyabbak! Alig várom, hogy megjelenjen ez a remekmű, remélem kapható lesz a szerző rajzaival illusztrálva is. Nem is tudom hol bujkáltál eddig, te zseni!

2015. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!