Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem egy lolos könyvet...

Elkezdtem egy lolos könyvet írni, itt az első fejezet. Nektek tetszik? Érthető annak, aki nem játszik?

Figyelt kérdés

A holló felemelkedése



Pirkadat. A nap fénye átszivárog a zord, sötét felhőrétegen, halványan megvilágítva Bilgewater sziklás kikötőjét. Számos hajó pihen a tengeren, sokra épp a kereskedők pakolják a szállítandó termékeket, legtöbbre rumot. A kikötőt és a várost elválasztó hosszúkás, kikövezett utca mellett kalózok iszogatnak a falnak dőlve, sokan pedig a már most is hangos kocsmákban élvezik a sósvízzel keveredő zsákmány illatát. A lány kopogva sétál végig a nyirkos utcán, hosszú köpenyben. Télhez közeledik az idő, ami Bilgewater lakóit mindig is megviselte a fagyos időjárással megnehezítve a kihajózást. Körülnéz, és ahogy napsugarak megvilágítják, az arcát elmosolyodik, majd pár pillanatra megállva nyújtózkodik. Leveszi a kapucniját és kihúzza köpenye alól hosszú, vörös haját. Megigazítja, majd még egyszer felnéz az égre és tovább megy.

Végigsétálva az úton egy kis fogadóba ér. A felső emeleten átutazók számára nyugovóhely van kialakítva, lent pedig egy kocsma. Nincs sok ember, de ők is kalózok, akik épp felkészülnek az év utolsó hajrájára. A lány leül az egyik mellé, aki örömmel áll fel, üdvözölve az új társaságát.

- Sarah! Csinos, mint mindig!

A lány kér egy italt, amit azonnal el is fogyaszt. Rövid beszélgetés veszi kezdetét a férfival. Egy idő után kiabálást hallanak kintről.

- Mi történt már megint? – kérdezi Sarah unottan. A kikötőben minden naposak az egész városban hallható viták, gyakran oktalanul is.

- A kalózok nem tudnak kihajózni a noxusi kikötőbe. Állítólag elég komoly lázongások történtek.

- Már megint? – háborodik fel a lány. – A fene egye meg őket és a lázongásaikat! – csap az asztalra. – Ha továbbra is velük próbálunk üzletelni, éhen fogunk halni.

- Azért ennyire nem vészes a helyzet – mosolyog a férfi Sarahra, aki válaszul csak dühösen lehúz még egy italt és elköszönve a kalóztól tovább áll, hogy többet megtudhasson a noxusi fegyverkereskedelmi problémákról.



- Fáradj beljebb – int az ajtó fele Swain. – Magunkra hagynál? – néz Dariusra. A tábornok elindul az ajtó felé, egy bólintással üdvözölve a hölgyet elhagyja a szobát. Az admirális az ablaknál áll, kinézve az ablakon kémleli a birodalmát. Leblanc mögé sétál, és végigsimítva a karján ő is kémlelni kezd.

- Hát nem gyönyörű? – kérdezi elvigyorodva.

Odakint most béke honol. Egy hosszú ideig tartó háborodásnak vetettek véget. Miután Swain legyőzve Darkwillt, az előző tábornok fiát átvette a hatalmat Noxus felett, azonnal tüntetni kezdtek az emberek, akik békés életre vágytak, ugyanis Swain első dolga hatalomra kerülése után a Noxus és Demacia közti háború újra lángra lobbantása volt, hiába fogadtak békét hosszú idő után elődeik. Enyhe köd lepi el az utcákat, borús az idő, bár sok ember van odakint.

- Jericho, minden rendben? – kérdezi a lány a férfi komoly arcára tekintve. Swain nem néz vissza rá, csak elmosolyodik.

- Minden a legnagyobb rendben. Hamarosan támadásba lendülhetünk. – teszi háta mögé a kezeit. Leblanc végig néz az admirális zöld ruháján és halvány mosoly ül ki az arcára.

- Akkor szükséged lesz a Fekete Rózsára.

- Legfőképp rád és Dariusra.

- Tudja? – kérdezi oldalra billentve a fejét. Elsétál Swain asztalához, és felül rá, megsimogatva ujjával az asztalon álló boton ülő hollót. Egy sötétbarna kis asztal a szélén egy lámpással, mellette egy székkel a vendégeknek - bár maga a szoba hatalmas. A padlója sötét, a fala pedig bordóra van festve. Az ablakkal szemben van egy nagy fémajtóval, az egyetlen bejárattal. A szoba közepén egy hatalmas vörös körszőnyeg díszeleg. Pár kép lóg a falon. Nincs benne semmi különleges; inkább hátborzongató. Az épület, amiben elhelyezkedik pedig annál inkább tiszteletet parancsoló.

- Nem – fordul felé – és remélem nem is fogja.

- Csak nem kételkedsz a tábornokban? – vigyorodik el. Swain felé fordul és mellé sétálva lapozgatni kezdi az asztalon heverő papírokat.

- Szó sincs róla, de remélem Emilia, benned sem kell. – a lány kezét a férfi arcára téve válaszul csak mosolyog, majd közelebb hajol.



Noxus szűk utcái rendezettebbek, mint valaha. Darius lassan, nézelődve sétálgat rajtuk, mígnem a főtérre ér. Hatalmas, ujjongó tömeggel találja szembe magát, de mikor karnyújtásnyira ér tőlük, szétválva utat engednek neki a szélén. Közelebb érve észre veszi, hogy épp kivégzést tartanak; hadi foglyok, bűnözők és a felsőbb hatalmakat becsmérlők. Mikor közelebb kerül az emelvényhez, szeme összetalálkozik öccsével, akit a nép hóhér létére istenít. Draven elvigyorodik és karjait felemelve ujjongásra serkenti a közönségét, mire Darius homlokát ráncolva, fejét rázva elsétál. A tömeg leghátsó sorában váratlan és kellemetlen társaságot kap.

- Nevetséges – nevet cinikusan a hosszú, vörös hajú lány.

- Katarina, hallgass – szólal meg a mellette álló fiú. A neve Talon. Mind a ketten a neves Du Couteau családhoz tartoznak, bár a fiú nem vérszerinti leszármazott.

- Nevetséges, hogy nektek nincs mit csinálnotok. Háborúra készülünk. – mondja szigorúan megállva előttük Darius.

- Teljesen véletlenül te is itt vagy – komorodik el a Katarina. – Épp nincs ki talpát nyalni?

- Vigyázz a szádra – húzza fel a szemöldökét Darius. – Beleverhetett volna apád egy kis tiszteletet is.

A lány vicsorogva lép a férfi felé, de Talon elé teszi a kezét.

- Elnézést kérünk. – néz Dariusra, dacolva a tekintetével, akinek arcán a vonások megnyugszanak.

- Szükségünk van rátok. Ne okozzatok csalódást. – suttogja a fiú mellé állva, aki bólint. Darius még egyszer végig néz rajtuk majd tovább áll.

- Meg fogjuk találni. – egyenesedik ki Talon, felnézve a ködös égboltra. – Megígérem.



Garen kardjával ráront a lányra, aki hátralépve megbotlik és elesik. Bár a páncélja felfogja az ütést, a szoba visszhangzik a csattanástól.

- Luxanna, koncentrál! – kiált rá a fiú húgára.

- Rendben! – mondja a lány dühösen és feltápászkodik. Garen ismét támadásba lendül, mire a lány elvigyorodik.


- De szép nap ez a mai! – néz körbe Lux a fényes utcán, aprókat szökkenve halad – A királyi palota sokkal nagyobbnak tűnik innen – szűkül össze a szeme, ahogy a napfénybe bámul.

- Szerintem nem ennek örülsz annyira – csóválja a fejét bátyja, követve őt.

- Az is igaz – neveti el magát a lány Garen felé fordulva – hogy szebbé teszi a vereséged.

- Valóban jól csináltad – mosolyog rá. – De…

Mindkettőjük arca elkomorodik. Lux bevárja a fiút és szó nélkül haladnak tovább. A lány szemében nem hat már annyira melegnek a mindent elborító napfény, ami gyönyörűen tükröződik Demacia hatalmas, magasztos épületein. Ha az ember egyszer végig sétál ezeken az utcákon, egy idő után biztos elönti az öröm; de nekik most nincs okuk az örömre. Nemzetük háborúra készül a legnagyobb ország ellen Runaterrában, és rájuk hárul a legmegtisztelőbb, de legnehezebb feladat is egyben: a király védelmezése.

Ahogy az utakat pásztázzák, egyre világosabbá válik számukra, hogy ezek az utolsó szép napjaik. Miután kitör a tényleges háború, Demacia utcái nem fognak eredeti fényükben csillogni, a nemzetük arcáról pedig el fog tűnni az őszinte, boldog mosoly.

- Menjünk haza – mondja egy idő után a fiú. Lux lehajtott fejjel megtorpan.

- Nem akarom, hogy bajod essen - kapja fel a fejét és mélyen a bátyja szemébe néz. – Nem fogom hagyni.

Garen először meglepődik, aztán kedvesen magához húzza a lányt.

- Mindketten meg tudjuk védeni magunkat. – bár hangja magabiztosságot sugároz, retteg. Swain hatalomra törése óta Noxus rettenthetetlenebb, mint valaha, és az ő dolguk ezt visszaszorítani, mielőtt egész Valoránt elnyelik.


2015. máj. 12. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egész jó, de ha ilyen tempóval haldsz az eseményekben, hamar vége. Remélem van még bőven esemyén a tarsolyodban. Még talán azt tudnám javasolni, hogy ne jelen időben írd, hanem múltban.

Egyébként nagyon jó, bár nem tudom, mi az a lolos könyv.:)

2015. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kis megjegyzés Miss Fortune-nal kapcsolatosan: kalózvadász, szóval szerintem nincsen ennyire jó kapcsolatban a kalózokkal, hiába bilgewateri. Véleményem szerint sem Talon, sem Swain, sem egyetlen noxusi nem ilyen illedelmes, még alárendelt sem a felérendelttel, de felérendelt az alárendelttel meg főleg nem.

Amúgy jó, csak néha nem fogom fel, hogy ki beszél éppen. Nem mindig világos, erre figyelj oda, kérlek. Egy-két helyesírási hiba van benne, de nem vészes.


Üdv, egy játékos.

2015. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. League of Legends, mmorpg :D

Második: helyesírási hibáról én nem tudok, de lehet, hogy tévedek. Nem szeretnék kötekedni, de akiket felhoztál pontosan hogy ilyenek. Leblanc Swain bizalmasa, mindenben segítségére volt mióta hatalomra került. Talonnál nem tudom, hogy Katarinára vagy Dariusra gondolsz, de ő illemtudó, mellesleg a katonaság tagja, szóval tudja, mikor kell tartania a száját, Katát pedig húgaként szereti. Ez mind a sztorijukban van :)

Oda fogok figyelni legközelebb!

2015. máj. 15. 02:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Ó, és Miss Fortune nem kalózvadász, hanem kalóz. Szintén a sztorijában van.
2015. máj. 15. 02:24
 5/6 anonim ***** válasza:

"Miss Fortune has a strong distrust for pirates..."

Leaguewikiről van, de te történeted, úgy alakítod, ahogy te szeretnéd - én máshogy képzelem el őt. LeBlancról pedig tényleg tévedtem, valamiért abban a hitben éltem, hogy nem tiszteli Swaint.

Valóban nincs súlyos helyesírási hiba, csak egy-két vessző rossz helyen van vagy hiányzik, az nem vészes.


És a LoL MOBA, nem MMORPG :)

2015. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is utána néztem, de én azt találtam, hogy nem nem a kalózokkal van baja, szimplán fejvadász, nem kalóz.

De tulajdonképpen igen. Ami véletlen van elírva, az egész történések alatt amiről szó van, III Jarvan az uralkodó :D De tulajdonképpen igazad van, én alakítom.

2015. máj. 16. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!