Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan publikáljam a regényem?

Hogyan publikáljam a regényem?

Figyelt kérdés

Tudom nagyon sokan kérdezték már ezt, hogy is lehetne...

Elég régóta írok, és a nyáron szeretném kiadni az egyik írásom.

Ha ennyire elutasítóak a kiadók akkor hogy lett pl. Lakatos Leventéből egy felkapott író...

Másfelől, küföldi kiadásra ne is gondoljak?

Olvastam azt is, hogy először e-book formájában érdemes kiadni aztán meglátni mi lesz.

Melyik a legismertebb, legjobb oldal erre?

Illetve alapvetően kinek van esélye a befutásra...


2015. máj. 12. 22:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
El se hinnéd, írsz a kiadóknak. Mellesleg vagy hatszázszor megkérdezték már ezt.
2015. máj. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Alapvetően pénz, marketing, ismertség, botrány - ez a tuti recept. (Lakatos Levente meg nem felkapott, csak jól reklámozott író. Az Ulpius-ház sem véletlenül ment csődbe, az Alexandra sem véletlenül van ebek harmincadján. Nem veszik ezeket a könyveket, csak hirdetik.)

A kiadók nem nagyon elutasítóak, csak a piacból élnek. Ha a műved nem üti meg a színvonalat, vagy nem vagy VV Ica, akinek a szexbotrányával el lehet adni bármit, akkor nem fognak rád időt és energiát pazarolni, mert mögötted ott áll száz másik pont ugyanilyen szerző, akár jobb regénnyel, mint a tied. Ezt tartsd szem előtt, hogy minden reményteli elsőkönyvesre tényelg jut száz másik, aki nem került be. Ilyen konkurencia mellett azért teljesíteni kell valamit. (Vagy legyél jókor, jó helyen, az is segít.)

Először e-book... kétesélyes. Egyrészt te is kevesebbet buksz rajta, ha nem jön be, másrészt az olcsóbb tud lenni, így az olvasók nagyobb valószínűséggel ruháznak be egy ismeretlen szerző művére. Viszont még mindig nem elég nagy a reklámja, kicsi az olvasóközönsége, nagy az ÁFA, ami miatt nem lehet letörni az árakat. (Plusz neves kiadók is olyan gány munkát adnak ki a kezükből, hogy nem csoda, ha kicsi a bizalom.) Meg a szerkesztést akkor sem úszod meg, ami kiadótól függően komoly pénz lehet. Gondolom e-book alatt itt magánkiadásra gondoltál, ahol egy tényleg jó szerkesztésért nagyon sokat elkérhetnek (és sehol semmi garancia arra, hogy meg is csinálják, hiszen te már fizettél, nem kell ténylegesen eladniuk a terméket ahhoz, hogy megtérüljön a befektetés). Utána a terjesztés, reklám a te feladatod, és ha ebben nem vagy jó, gyakorlatilag semmi esélyed. Sok a bukta, ha nem jó magánkiadót fogsz ki.

Elvileg a kiadó ezt a részt csinálja meg helyetted, a nevük pedig a garancia arra, hogy rendes munkát végeznek. (Magánkiadónál is lehet jó a szerkesztés, nem azt mondom, de ott nem akkora érvágás, ha mégsem lesz jó.) Cserébe eladható kézirat kell nekik: jó írástechnikával, olvasmányos, a célközönség számára izgalmas, érdekes történettel.

Külföld... nézd, láttad már az Amazon rendszerét? Nézz fel egyszer a négy dollár alatti kategóriába. Csak a számokat figyeld. Ebből neked ki kéne tűnnöd. Hajrá. Lehetsz sikeres, de eleve hátrányból indulsz, ha nem beszéled nemhogy anyanyelvi, hanem irodalmi szinten az adott nyelvet. Te sem akarnál egy rossz magyarásggal írt könyvet olvasni, nem? (Oké, megjelennek ilyenek is, de az a kiadót minősíti.)


Legismertebb, legjobb oldal alatt nem tudom, mit értesz. Ekönyv, ebook árusító oldalak. Mi más? Ha e-bookot akarsz értékesíteni, tedd ott, ahol mások is ezt teszik. Logikus. És nem egy helyen, mindenhol.


(Egyébként a nyelvtanra feküdj rá picit jobban, kihagyod a vesszőket. Ha a kéziratban is, akkor persze, hogy elutasítóak a kiadók.)

2015. máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kell rögtön leoltani, képzeld első tudom, hogyan kell de nyilván nagyon nehéz, ezért kérdeztem az egyéb lehetőségekről.

Második, ha nagyon kötekedők vagyunk akkor elárulom, hogy éppen utaztam, fáradtan és nem gondoltam volna, hogy bele kötnek a kérdésembe is, vagy ebből ítélnek...

Nem utasított még el kiadó ezért mivel még be se küldtem szóval ez sem talált...

De! ha már tényleg itt tartunk akkor szerintem nem az író vesszőhasználatából kell ítélni.

2015. máj. 13. 00:07
 4/19 anonim ***** válasza:
19%
Ha jó a regényed szerintem kiadják :) nem szabad feladni egyébként én is írok :D
2015. máj. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Belekötnek, így, egyben. Egy írónál az a minimum, hogy ne kelljen 600000 hibát kijavítani az írásában.
2015. máj. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon fáradt lehettél, ha összemostad a második és az első válaszolót. Kötekedtem én veled? Nem, reális voltam. De ha jobban tudod, akkor én kérek elnézést, hogy válaszoltam a kérdésedre.
2015. máj. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Utoljára mondom el utolsó, hogy nem figyeltem a vesszőkre, másfelől meg ezzel nem értek egyet, hogy a tökéletes helyesírás a feltétel az íráshoz.

Hány jó író van akinek a saját jegyzetei hemzsegnek a helyesírási hibáktól?!

Lehet , hogy valaki hibátlan helyesírással bír de egy frappáns mondatot se képes összerakni.

De persze... itt mindenkibe bele kell kötni és inkább húzzuk le a kérdező válaszát mintsem, hogy megválaszoljuk azt:)))

2015. máj. 13. 00:33
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen és még mindig nagyon fáradt vagyok, már én kérek elnézést, kár volt egyáltalán bármit is megkérdeznem.
2015. máj. 13. 00:34
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem kell kiakadni, olyannál, aki ír vagy ki akar adni valamit, igenis nézik, hogy ne hemzsegjen a hibáktól a kérdése, de ez most lényegtelen.


Felkapott író úgy lehetsz, hogy rengeteg pénzt fektetsz a marketingba. A könyvednek nem kell jónak lennie, elég, ha olyan témát érint, ami tömegeket érdekel (ld. Alkonyat, Szürke ötven árnyalata, stb).

A magánkiadást én értelmetlennek látom, lesz a kezedben x darab könyv, amit utána megpróbálsz ismerősökre rásózni, mert más úgysem veszi meg. Itt megint vagy ráköltesz egy jelentős összeget, hogy minőségi kiadás legyen, vagy lényegében csak kinyomtatják, tele elírással, hibával, szerkesztés nélkül.

Ebook. Szerintem itthon felejtős, nem veszik, nincs piaca. Külföldön értelemszerűen csak angolul van esélyed, magyarul nem fog senkit érdekelni. Vagy tudsz anyanyelvi szinten, vagy kifizetsz egy fordítót (megint csak figyelj, hogy kinek adod oda, mert szörnyű minőségbe lehet belefutni). Ha esetleg megvan a kész, szerkesztett, angol nyelvű ebookod, akkor felteheted az Amazonra vagy egyéb nagyobb ebook árusító helyre. Miheztartás végett, úgy nagyjából egymillió másik könyv közül kell kitűnnöd, ami ismeretlenül, saját reklám útján közelít a lehetetlenséghez.


Marad az, hogy kiadóhoz küldözgeted az írásodat, és reménykedsz, hogy egyszer valaki válaszol. Előtte bétáztasd több emberrel (nem családtag vagy barát), olvasd el ötször, szedj ki belőle minden hibát, amit lehet. Ezenkívül vannak pályázatok, pl. az Aranymosás, ahol kiadást lehet nyerni.


És igenis törekedj a hibátlan helyesírásra, mert lehet, hogy a híres író már megteheti, hogy hibásan ír, úgyis kijavítja a szerkesztője, de neked nincs neved, és a kiadó dobja a szemétbe a kéziratodat, ha több benne a hiba, mint a jó.

2015. máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
De igen, a tökéletes helyesírás feltétel a jó íráshoz... mert aki ír, az nyilván iszonyatosan sokat olvas is, abból meg úgymond ráragad az emberre... Te viszont még a közelében se jársz. Ezen felül pocsékul tűröd a kritikát. Ha ennyire érzékeny vagy, ne küldd be a művedet, mert azt mondatról mondatra szedik szét, és nem fogod megérteni, hogy a nem elég jó, azt jelenti, hogy valóban nem elég jó.
2015. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!