Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretném kiolvasni az összes...

Fütyicukor kérdése:

Szeretném kiolvasni az összes olyan könyvet ami a gyűrűk ura világáról szol. Megtetszett. Ugy terveztem a hobbittal kezdem aztán a gyűrűk ura 3 kötete. Elötte érdemes elolvasni az ilyeneket mint a szilmarinok, húrin gyermekei? Vagy utána is jó?

Figyelt kérdés

2015. máj. 24. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Utána is jó, sőt. Bár történetileg a Silmarillion előtte van, nem egy túl olvasmányos darab ezért jobb a Gyűrűk Urával felcsigázni az embernek magát hogy többet tudjon meg a világról :) Én a Children of Hurin-t még nem olvastam, nagyjából benne van a Silmarillion-ban.


És ha MINDENT el akarsz olvasni, akkor hosszú, hosszú időre megvan az olvasnivalód, mert először az Unfinished Tales majd a History Of Middle Earth 12 vastag kötetben tartalmazza az utolsó sajtpapírt is amit Christopher Tolkien érdemesnek talált kiadni apja hagyatékából.

2015. máj. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ps. tehát a Hobbittal kezdj, aztán Gyűrűk Ura, ezzel kifogyott a magyarul élvezhető anyag, The Silmarillion a következő és az Unfinished Tales. Szerintem. Én olvasgattam a History Of Middle Earth könyveket de azt elejétől végéig már tényleg csak igazán megveszekedett rajongók olvassák el...
2015. máj. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 cathilina ***** válasza:
Hát nem két perc elolvasni a HoME-ot, de ha az ember túljut azon, hogy tulajdonképpen olyan, mintha egy tankönyv lenne, szerintem elég érdekes koncepciók vannak benne. Például tanulhatsz a tündék szerelmi életéről, megtudhatod Tolkien melyik elemet melyik mitológiából merítette, megtudhatod Rowling pontosan mit lopott el belőle (a horcruxokat, de azt nagyon), ilyesmik.
2015. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mondtam én csak olvasgattam a HoME-t de a Horcrux-okra nem emlékszem. Főleg mivel Tolkien mondáiban a lélek (oszthatatlanul) olyan fontos szerepet játszik azért kíváncsi lennék ezt az összefüggést hogy sikerült összehozni.
2015. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 cathilina ***** válasza:
Bizonyos szereplők azzal akadályozták meg a végső vereségüket, hogy élettelen tárgyakba helyezték át a mágiájuk egy részét. Ilyen elven működik a Gyűrű maga: Sauron hatalmát hordozza, így amíg azt meg nem semmisítik, őt sem lehet véglegesen legyőzni, és a segítségével vissza is tudja nyerni a hatalmát. Morgoth egyenesen Ardával csinálta ugyanezt, így az egész világ hordoz magában valamit az ő erejéből. Ugyan lélek helyett mágiát használ (bár ugye Tolkien világában a varázserő nem töltődik újra, ha egyszer felhasználják) az analógia szerintem egyértelműen megfigyelhető.
2015. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

> Bizonyos szereplők azzal akadályozták meg a végső vereségüket, hogy élettelen tárgyakba helyezték át a mágiájuk egy részét.


Izé, ez marhaság, míg Voldemort valóban azért csinálta hogy hallhatatlan legyen, az Egy Gyűrű a többi gyűrű feletti uralkodásra készült, szó nem volt ott vereségről. Lehet hogy valami egészen apró ihletésről van szó de többről semmiképpen sem.

2015. máj. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 cathilina ***** válasza:
Morgoth ugyanezt csinálta, és ő kifejezetten azért, hogy ha a valák le is győzik, részben Ardán maradhasson.
2015. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!