Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol lehet olcsón lefordíttatni...

Hol lehet olcsón lefordíttatni egy könyvet?

Figyelt kérdés
Írni készülök egy könyvet. Magyarul. A témája eléggé más, nem tudom, hogy itthon befogadnák-e ezeket a szürreális világokat, amiket leírtam benne... Mindegy. Az összes fordítóiroda amit meglátogattam, körülbelül 2-6 millió forint között követné el nekem ezt a dolgot. Ez elég sok. Ugyan van középfokú nyelvvizsgám, de mondanom sem kell, egyáltalán nem vagyok azon a szinten, hogy én ezt a regényt angolul írjam meg, semmit nem adna vissza a mondanivalómból. Szóval, lényeg, ami lényeg, all in all (itt fitogtatom az angol tudásomat), ha tudtok valami megbízható fordítóirodát, vagy egy személyt, aki olcsóbban is megteszi ezt, akkor írjátok meg, légyszíves! Esetleg egyéb jó tanácsokat is írhattok a könyvkiadatásról. Köszönöm :) 18 éves lány

2015. jún. 1. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kereshetsz fordítókat, vannak fórumok is pl (fordítók szövetsége), de aki normálisan dolgozik, megkéri az árát, mivel ez nagy munka. Aki olcsón dolgozik, az nem jó. Hidd el, kipróbáltam. Ráadásul ha nem olyan jó a nyelvtudásod, észre sem veszed benne a hibákat. Illetve az nem elég, hogy valaki tud angolul, egy regényt stílusosan kell fordítani, nem elég, ha valaki szó szerint végigírja.


Sajnos ezt nem tudod olcsón megúszni. Nekem van angol nyelvű könyvem, de én magam fordítottam, és utána egy anyanyelvű lektorral dolgoztam együtt, hogy kipofozzuk a szöveget. Ilyet lehet találni emberi áron, de kell hozzá egy használható alapszöveg, amivel dolgozni tud.


Milyen formátumban tervezed kiadni?

Ha megvan a szöveg, még ott a borító kérdése, a tördelés, papírkönyv esetén a nyomtatás. Vagy kereshetsz ügynököt, és akkor ezeket a költségeket megúszod, ha elég jónak talál és el tudja adni a művedet egy kiadónak.


Ha van kérdésed, írj privátot.

2015. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Fordítottál már te is, nem? Tudod, mennyi idő és energia kell hozzá, főleg, ha műfordítás kell. Ez természetesen pénzbe kerül, a minőséget is meg kell fizetni.
2015. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!