Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Üdv! Éppenséggel írok egy...

Üdv! Éppenséggel írok egy fantasy könyvet de nem vagyok valami nagy író. Igazából animének gondoltam de kezdetnek jó a könyv is! Lent a többi! Van valami ötlet?

Figyelt kérdés
És egész jól haladok csak könyvben nehezebb leírni és megvan hogy hogy folytatódna de nem tudom leírni és csak vegetálok. Tudtok esetleg valami tanácsot? Előre is köszi! :D

2015. máj. 31. 02:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvass sokat, hogy lássad, a jó könyveket hogyan írták meg.

Ne erőltesd, attól még lehet belőled jó matemetikus, hogy nem tudsz animét írni!

.

Kérdésed semmi konkrétumot nem tartalmaz, ezért a legjobb válasznak ezt tartom:

úgy írjad meg könyvedet, hogy legyen pörgős cselekménye és sok olvasót szerezhess vele.

.

Mindenre vonatkozó szaktanács:

ha bármit is csinálsz, úgy kell megcsinálni, hogy jó legyen!

2015. máj. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Először írj egy vázlatot az eseményekről, hogy mi fog történni, utána ezt kiegészítheted leírásokkal stb.
2015. máj. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Így, hogy semmit se írtál a konkrét problémáról, nem tudok segíteni. De esetleg mondd el privátban, hogy pontosan miről szól a történet, hol akadtál el stb., ha szeretnéd.


Amúgy én is fantasy történeteket írok, és három emberrel nemrég kezdtünk el rajzfilmet is készíteni.


Amúgy ha nem a kezdési ötlettel van a probléma, csak szimplán azzal, hogy nem tudod leírni, akkor csináld úgy, hogy csak úgy elkezded valahonnét, ahonnan tudod írni. Akár csinálhatod úgy is, hogy megírod a legizgalmasabb részt, vagy megírod a befejezését. Sokan abba vannak belegörcsölve, hogy a történetet egyenes vonalban írják, az első résztől az utolsóig, de egyáltalán nem muszáj így haladnod. Kezdheted akár az utolsó rész megírásával is.


Tudom ajánlani a "hópehely" technikát is. Sajnos nem tudom már, mi volt a pontos neve, de szerintem így meg tudod találni Google-n.

2015. máj. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Mindenkinek ment a zöldkéz! :D
2015. máj. 31. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!