Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem az alábbiakhoz...

Tudnátok nekem az alábbiakhoz hasonló könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés

1.1984

2.Állatfarm

3.Nyomorultak

4.Hiob

5.Elfújta a szél

6.Egy ifjuság regénye

Gyűrűk ura

7.Eroica

8.A vadon szava

9.Momo

10.Remény rabjai


Szóval, jó lenne, ha mindegyikhez gy-egy jasonlót mondanátok... 14/L-nak


Előre is köszi☺



2015. jún. 1. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első pontra tudok a legkönnyebben reagálni. Orwell 1984 című regénye nem titkolt módon Zamjatyin "Mi" című könyvén alapul, érdemes elolvasni azt is. A másik könyv, amivel gyakran állítják párhuzamba, természetesen a Szép új világ Huxley tollából.
2015. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
51%

Elfújta a szél- Űvöltő szelek

Gyűrűk ura- Monte-Cisto grófja (ez is 3 részes, régebbi nyelvezetű, habár a témája más)

2015. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kösz, mindkettőtöknek... Amúgy az Űvöltő szeleket már olvastam, és tetszett!

Ment a zöld kéz.

2015. jún. 1. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Bajban vagyok, mert nem tudom pontosan, miben hasonlítson az általad megjelöltekhez, de a listád alapján megpróbálásra ajánlanám:


John Steinbeck: Édentől keletre (illetve tőle bármi más is! )

Edmondo de Amicis: Szív

Charlotte Bronte: Villette

William Wharton: Madárka (ezt kicsit félve merem, lehet, hogy pár év múlva, szerencsésebb, de ki tudja...)

Robert Cormier: Én vagyok a hunyó

Robert Cormier: Az első halál után

Robert Cormier: Csokoládéháború

(Cormier-t ifjúsági regény kategóriába sorolják, de kemény.)

Alex Haley: Gyökerek

Viviane Villamont: Kisdarázs (megintcsak talán. Én annyi voltam, mint te, mikor olvastam, de nem biztos, hogy te is vevő leszel rá...)


A többiek javaslatából szintén ajánlanám a Monte Cristo grófját és Huxleyt is, bár az utóbbi nem feltétlenül könnyen emészthető.

2015. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!