Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen különbségek vannak a...

Milyen különbségek vannak a Harry Potter könyvek és filmek között? Nagyon szeretem a ezt a világot, és érdekelne, hogy van-e értelme elolvasni az összes kötetet?

Figyelt kérdés
Miket tudnék meg, ha elolvasnám?

2015. jan. 17. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Én először a filmeket láttam, utána kezdtem el könyvben olvasni. A fontosabb részek persze ugyanazok, de még többet megtudhatsz a szereplők életéről. Mindenesetre a könyv szereplőinek külsejét szinte te magad alkotod meg, úgy építed fel a környezetet ahogy neked a legjobban tetszik, és emellett a karakterek sokkal jobban a szívedhez nőnek.

Meg kell hagyni, vannak jelenetek amiket kihagytak a filmből, és miközben olvastam, szitkozódtam, hogy miért pont ezt nem tették bele? Nem sorsdöntő jelenetekről van szó, még is kár volt értük. A helyszíneket sok helyen szintén megváltoztatták...

2015. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy sokkal összetettebb világot ismerhetsz meg a könyvekből, rengeteg új infó van benne a régi történésekről, szereplők motivációjáról. Szóval olvasd csak el!
2015. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenkepp olvasd el a konyveket!

Jok a filmek az teny, de annyi rengeteg minden kimaradt...ha szereted ezt a vilagot, akkor meg foleg, a konyvbol rengeteg uj kis reszletet, erdekesseget tudsz majd meg rola.


Emellett a filmbol kimaradtak vagy nem lettek jol elmagyarazva bizonyos mellekszalai a tortenetnek...peldaul a 4. reszben Barty Kupor tortenete, vagy a 6.-7. reszben Voldmemort multja, Dumbledore elete es meg sorolhatnam.

Sot, sokminden nem is ugy zajlik a filmekben, mint a konyben, kihagynak szituaciokat, hogy egyszerusitseg, roviditsek a filmet. Foleg az 5. es a 6. film ami a konyvhoz viszonyitva nagyon nem lett jo.


Legjobb pelda erre a 7. film eleje, engem nagyon felidegesitett az a jelenetk, amikor Bill Weasley bemutatkozik Harrynek, es mondja, hogy oh ezt a karcolast az arcomon egy Greyback nevu verfarkastol szereztem. XD

A konyvben mar az 5. reszben talalkoznak, es a 6. reszben van egy teljes csata, ami a filmbol kimaradt es ott mindent leirnak arrol, plusz a konyvben boven megtudja az olvaso, ki az a Grayback es milyen szornyusegeket muvel. Ez csak egy pelda, rengeteg ilyen kimaradt info van sajnos.


Extrakent en a fo tortenetszalat is jobban megertettem a konyvek elolvasasa utan, a kapcsolatot az egesz harc mierjet Harry es Voldemort kozott, a filmekben csak ugy tessek-lassek mondjara van elmagyarazva.


Hat "roviden" ennyi a kulonbseg. Remelem az elolvasas mellett dontesz, biztos nagyon jo elmeny lesz. : )

2015. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

van sok különbség.

a legszembetűnőbb,hogy az 5. könyvnek nagyjából a fele van benne a filmben ez a rész van a legjobban megkurtítva.

a 6.ból meg kihagyták a legjobb merengős részeket amikor végigmennek az összes horcruxon és a rowl familián.

számomra ez okozta a legnagyobb csalódást,ezért a 6. rész a legkevésbé sikerült a filmek közül.

2015. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mindenképp olvasd el a könyvet!Nagyon sok minden kiderül belőle, és nagyon érdekes!

Én is a filmet láttam először és a bátyám nyaggatott, hogy olvassam el...

2015. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!