Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik ez a könyv?

Melyik ez a könyv?

Figyelt kérdés

Az angol tanárunk ajánlotta az utolsó órán, de a címe kiment a fejemből, és bár már korábban is hallottam a könyvről, most a világért' sem akar eszembe jutni a címe.

Amit tudok róla:

-Angol író tollából származik

-vélhetőleg romantikus, de mindenképp szépirodalmi

-A tanárom szerint az az egyik legszebb rész, mikor a fiú talán egy séta alkalmával átemeli a lányokat a patakon, és akit szeret, azt máshogy...emeli át...

Vagy valami ilyesmi

Emellett még a Jane Eyre-t említettem, ezt már olvastam ezért jegyeztem meg.

Nem tudom lehet-e hasonlóság a két mű között...


Tudom ez kevés, de nincs miből kiinduljak.

Remélem tudtok segíteni. Ismertebb könyvről lenne szó.


Köszönöm a segítőkész válaszokat.



2015. jún. 12. 19:10
 1/5 A kérdező kommentje:

Megvan.

Lehet, hogy az Egy tiszta nőre gondolok?


Ill. Mondjatok még légyszi ilyen műveket...

Amikből sokszor idéznek, amit mindenki ismer, ilyen klasszikusokat, mint pl. ez meg a Jane Eyre, amit ugye már olvastam, és mellesleg nagyon tetszett...

2015. jún. 12. 19:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán az Üvöltő szelek is tetszene neked. :) Azt én nagyon szerettem, de most nem jut eszembe az író neve.
2015. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jane Austen könyvei - azok közül is a Büszkeség és balítélet, amit leginkább emlegetnek.

Charlotte Brontétól még szerintem jó a Villette is. (15-16 évesen olvastam, a történetre konkrétan alig, de arra emlékszem, hogy akkoriban tetszett. Még talán jobban is, mint a Jane Eyre.)

Alexndre Dumas: Monte Cristo grófja is érdekelhet esetleg, bár az egy kicsit máshogy romantikus. Nem a sóhajtozós szerelmes fajta, ellenben izgalmas, rafinált. És klasszikusnak számít :)

2015. jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen ez az egy tiszta no!:)
2015. jún. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Az Üvöltő szeleket olvastam, ahogyan Jane Austen Büszkeség és balítéletét... meg az összes többi könyvét...

A Monte Christo grófján is gondolkodtam, de most már mindenképpen elolvasom!

Köszi a válaszokat! :)

2015. jún. 13. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!