Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen krimi könyveket ajánlan...

Milyen krimi könyveket ajánlanátok egy tininek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 13. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyire tini?


Hugh Laurie: A balek - jól indul, kicsit ellaposodik a vége, de nincs benne durva szex vagy nagyon erőszakos jelenet. 15-16 évtől szerintem simán mehet.


Kondor Vilmos: Budapest romokban - ez egy klasszikus nyomozós krimi, érdekessége, hogy a II. világháború utáni Pesten játszódik, elég korhű, szóval a nyomozás mellett megismerkedünk a korral magával is. Szerintem ez is mehet 15-16 éves kortól.


A Dan Brown-könyvek nem tudom mennyire számítanak kriminek, midnenesetre az ismert Langdon professzros könyveken (Angyalok és Démonok, A Da Vinci kód, Az elveszett jelkép, Inferno) kívül van más könyv is (Digitális erőd, A megtévesztés foka). Közös jellemzőjük, hogy a szaraplők többnyire tök sablonosak (én kb annyit jegyeztem meg belőlük, hogy a barna nő, a vörös nő, a szenátor stb. - kb mind felcserélhetők egymással a regényekben), ugyanakkor a sztorik általában érdekesek és a Landon professzoros könyvekben sok az érdekes művészettörténei utalás.


Akkor ott van még Robert Ludlum, aki klasszikus krimiszerző, általában kémes-politikai-lövöldözős vonalon utazik. (Ő írta a Bourne rejélyt is, amiből a film lett.) Nekem a Promáteusz-összeesküvés bejött tőle, de nem olvastam túl sok másik könyvét.

2015. jún. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha szereted az ilyen tipikus "angolos" hangulatot, úri háztartásokkal és gyilkos komornyikokkal, akkor Agatha Christie. Nagyon szeretem tőle az Örök éj-t a Gyilkosság az Orient expressen-t és a Macska a galambok között-öt :D


Gondolom a Sherlock Holmes történeteket ha máshonnan nem, de hallomásból ismered, de ha nem olvastad őket, akkor lehet megérné.


Meg manapság elég népszerűek a skandináv krimik - a tetovált lányt tuti ismered.

A kedvenc ilyen íróm Camilla Lackberg, a Fjällbacka sorozat írója. Nagyon érti a dolgát a nő: a könyvei egyszerre aranyosak és viccesek mert nem csak a nyomozásra koncentrál, hanem a rendőrség tagjainak magánéletére is, másrészről viszont hihetetlenül hátborzongató témákat dolgoz fel (gyerekgyilkosság, pedofília, neonácizmus stb)

Mindenképpen érdemes próbálkozni vele :D


Juj meg ez: Dennis Lehane: Viharsziget


Van ég pár jó gyilkosságos nyomozós könyv, amit érdemes megemlíteni, ilyenek pl: Rosamund Lupton: Drága Tess!; Alice Sebold: Komfortos mennyország; Akif Pirinçci: Bársonytalpon oson a halál (:D); talán a Pierre Lemaitretől a Téboly is ilyen, de ezek inkább történet orientált krimik.

2015. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

14 éves vagyok. Így is ajánlanátok ezeket a könyveket?

2015. jún. 14. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 9 és fél évesen kezdtem Agatha Christie-t. A kedvenceim a Gyilkosság Mezopotámiában, a Láthatatlan kéz, a Gyilkosság meghirdetve-t olvasom most, tetszik ez is.
2015. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sherlock és Agatha Christie simán mehet, Camilla Lackberg meg... Háááát egyénfüggő, hogy kinek mi a durva... Inkább csak a témaválasztás lehet gázos - nem írja le benne szemléletesen a gyilkosságot, meg a hullákat.

Na mindegy, ha csak az első 2-t olvasod, azzal mellé nagyon nem lőhetsz :D

2015. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Agatha Christie, a krimi királynője!!!
2015. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!