Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem könyveket...

Saláta66 kérdése:

Tudnátok nekem könyveket ajánlani? 17/L Már vagy 500 könyvet elolvastam de ezeknek csak kevés része volt az amire azt mondtam, hogy hú, na ez tényleg ott volt!

Figyelt kérdés

Olyanra gondoltam, hogy amit a kezedbe veszel és kényszeríteni kell magad, hogy letedd. Jöhet bármilyen horror, misztikus esetleg romantikus bármi.

Köszönöm.:)


2015. jún. 15. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Alfred Bester: Tigris! Tigris!

Frederik Pohl: Átjáró

Roger Zelazny: A fény ura

Stanislaw Lem: Solaris

Zsoldos Péter: A feladat

Alfred Bester: Az arcnélküli ember

Brian W. Aldiss: Amíg világ a világ; Földburok

Robert Holdstock: Mitágó–erdő

Donna Tartt: A titkos történet

2015. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
KÖszönöm.:)
2015. jún. 15. 20:13
 3/12 savanyújóska ***** válasza:
Ha a Solaris tetszett, akkor A Legyőzhetetlen is hasonló Lem-től. Illetve sci-fi ből engem Asimov világa szippant be (igaz, a Birodalom köteteket még nem nagyon feszegettem).
2015. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok,így hirtelen csak ennyi jut eszembe:

Rácz Zsuzsa-Állítsátok meg Terézanyut!

Kazuo Ishiguro- Ne engedj el

Elizabeth Gilbert- Ízek, imák,szerelmek

2015. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem Darren Shan összes könyve ilyen. Pl a Démonvilág sorozat, a Rémségek cirkusza sorozat, a Larten Crepsley saga, a Vézna hóhér, meg a Kojaszan, bár ezutóbbi kicsit gyengébb.
2015. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 turatura válasza:

Kb 500 könyvet? És nem tudod mit olvassál? Ha heti egy könyvet olvasol el - ami nagyon jó arány, ehhez már szeretni kell olvasni - akkor már 10 éve olvasol rendszeresen! Nem csúszott el a tizedesvessző?

Nem áll össze a kép bennem.

Olyan könyv, amit alig lehet letenni, ritka, mint a fehér holló - nekem. Pedig már több, mint ötven éve olvasok.

2015. jún. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van, hogy heti 3-at attól függ, hogy van időm. :)
2015. jún. 25. 12:38
 8/12 turatura válasza:

Igazad lehet, nem definiáltuk, mit tekintünk könyvnek. :-)


Talán segít, ha egy írót,ha egy könyvét jónak találtad, olvasd tovább. Ha a téma volt jó, akkor a tárgykörben írt könyeket keresd. Ha ismered magad, akkor azokat keresd, amelyek romantikusak, ismeretterjesztók, társadalmiak, történelmiek, vidámak. De jól tájékoztathat a kiadó neve is.

Én például puhafedelű (paperback) könyvet ritkán veszek a kezembe. (Kivétel pl. Wodehouse, vagy pl. a Szépirodalmi Zsebkönyvtár és a volt Modern könyvtár-sorozatok. Stb. És a Magvető szerzői.)

Amúgy majdnem mindegy. Ha rákaptál az olvasásra, előbb-utóbb magától kialakul. Túlzottan is.

2015. jún. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Vavyen Fable könyvek szerintem nagyon jók, krimis/romantikus, nagyon olvasmányos, én imádom őket :)
2015. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Talán jó ötlet egy szabadpolcos könyvtárban válogatni. mi érdekesnek tűnik, azt vdd haza, és kb. a 30-40. oldalnál leteszed, vagy tovább olvasod. Aztán irány vissza a könyvtárba - csere.
2015. júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!