Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok mondani nem "Happy...

Tudnátok mondani nem "Happy End"-el végzödő könyveket? (Lent)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. Sok könyvet olvastam. Mindegyikben happy a vége.. Ezzel nincs semmi baj,ne értsetek félre szeretem azokat a könyveket. Csak egy kis változást is szeretnék. A csillagainkban a hiba például tetszett. Hasonló könyvet keresek. Lehet ismert vagy kevésbé ismert. Csak ne happy end legyen a vége.

Lécci 1 mondatba irjátok le miről szól és vegyétek figyelembe hogy 14 éves vagyok.. Szerintem a koromhoz képest érettebb. Köszi



2015. jún. 16. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezek jutottak eszembe:


Gavril Trojepolszkij: Feketefülű fehér Bim

Egy gordonszetter és gazdája kapcsolata, illetve a gazda betegsége után a kutya sorsának alakulását mutatja be.


Robert Cormier: Én vagyok a hunyó (Szerintem nagyon komoly könyv, nyomasztó a téma és a végkifejlet, de 14 évesen tökéletesen megfelelő életkorban vagy hozzá.)

"Rozoga kerékpárján indul el a kamasz fiú, Paul Delmonte, hogy felkutassa apját. A térben ugyan feltartóztathatatlanul előre halad – vagyis Vermont állam felé –, de az időben hátrafelé araszol. És egyre mélyebbre merül saját tudatalattijának legtitkosabb rétegeibe, egyre közelebb kerül az iszonyatos titokhoz, amelynek megértéséhez végül is kevésnek bizonyul a józan ész. A torokszorítóan izgalmas regény aktuálisabban szól a személyiség jogainak kérdéséről, mint az esti tévéhíradó."


Robert Cormier: Az első halál után (Cormiernek nagyon súlyos könyvei vannak, ez sem kivétel. Ifjúsági regény kateóriába sorolják, de a téma komoly.)

"A fordulatos regény a terrorizmus vállalásának és elutasításának drámája. A színhely egy álmos amerikai kisváros határában álló, elhagyatott völgyet átívelő híd s rajta a Busz. A járműben egy rakomány kisgyereket terroristák tartanak túszként, hogy követeléseiknek így adjanak nyomatékot. "

2015. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kazuo Ishiguro- Ne engedj el

Nagyon elgondolkodtató könyv, egy kis romantikus szál is van benne, de a mondanivalója nagyon komoly, szerintem 14 évesen is érdemes elolvasni.

2015. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Közben eszembe jutott még három:


Evjenia Fakinu: Csillaghullás Athénban

"Görögország a ’80-as években, gyerekszemmel és két nagyon eltérő szempontból. A főszereplő, Asztradení családja egy kis görög szigetről költözik Athénba, az ő elbeszéléséből ismerjük meg mindkét helyszínt és a közöttük lévő távolságot is. ...A történet nagyon komor, ahogy fokozatosan eltűnik a visszaút Asztradení előző életéhez, úgy találja egyre kevésbé a helyét az újban – a regény felnövés történet, de a legszomorúbb fajtából."


Katherine Patterson: Híd a túlvilágra

Egy ügyesen rajzoló fiú és egy élénk fantáziájú lány barátságáról szól /Filmen is megjelent(Híd Terabithia földjére) Van, aki szerint jobb is mint a könyv, de szerintem érdemes elolvasni a regényt. Bár a film valóban jól sikerült./


Ben Rice: Babó és Bigyó

Babó és Bigyó egy ausztrál kisváros láthatatlan lakói, csak az egyik ottani kislány képzeletében élnek. Aztán elvesznek. A kislány testvére keresi őket - és a kisváros lakói is. Igazábólnem tudom, melyik korosztálynak íródott... Én felnőtt fejjel olvastam, és nagyon szerettem, de nagyon szomorú.

2015. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. jún. 20. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Régen én teljesen véletlenül akadtam rá egy (illetve kettő) nagyon jó könyvre, csak úgy levettem a polcról és tetszett és a vége sem pozitív. Mondjuk lehet, hogy 14 évesen nem vagy elég érett még hozzá, de megpróbálhatod (nem tipikus 14 évesek olvasmánya, csak azért): Wass Albert: Tizenhárom almafa és ennek a folytatása az Elvásik a veres csillag.
2016. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!