Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Www. Haveyoulifeafterdeath....

Leilácskahh kérdése:

Www. Haveyoulifeafterdeath. Blogspot.com ez az én blogom. Lehetne hogy benéztek és írtok véleményt? Nektek csak pár sor nekem viszont nagyon fontos. (sajnos ettől függ hogy befejezem-e az írást vagy sem) ja és tudtok nekem jó blogokat ajánlani?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Tele van helyesírási hibákkal, formázási hibákkal, tőmondatokkal, és szóismétlésekkel. A Miriam magyarul pedig Mirjam, már ha a vezetéknév ott magyar volt. Nem tetszik a jelen idő, az E/1. se, meg a fogalmazásod módja sem. Száraz, mint a Szahara augusztusban.
2015. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kinézet:

A blog iszonyatosan egyszerű, keress fel egy design blogot, és kérj tőlük teljes designt. Chat sincs, fülszöveg sincs, fejléc sem, semmi ötletem nincs először, hogy miről fog szólni a blog, mielőtt beleolvasnék.


Fogalmazás:


Bocsi, hogy így mondom, de te odafigyeltél nyelvtan órán? "nembírom kinyitni" "Megakarják ölni ?" Ezeket mind külön kel írni: nem bírom kinyitni, meg akarják ölni?


Nézd meg, hogyan írjuk a párbeszédeket: nem kell kettőspont, ráadásul fontos a szórend, hogy akkor nagy vagy kisbetűvel kell-e írni a kommentárt. Túl sok benne a "nő, asszony". Vesszőhibák is vannak benne, nem is kevés, ráadásul logikailag rosszul vannak összerakva a mondatok. "Mondani akarom hogy miről van szó ki fog meghalni ," inkább azt kellett volna írnod, hogy kérdezni, ráadásul két vessző is hiányzik, és a vesszők elé nem teszünk szóközt.


Nem értem, hogy pontosan mi is történt. Meghalt a lány, és utána szellemként jön vissza? Vagy valaki más testében? Akkor minek sértődik meg, hogy az anyja felé sem néz?

Tele van szóismétlésekkel, ráadásul sokkal érdekesebben le lehetne írni mindent. A párbeszédek alig mondanak valamit, csak úgy "vannak".


De ne hagyd abba az írást, csak egy időre szerintem függeszd fel a blogot, olvass nagyon sokat, de figyelmesen, mit hogyan írnak, képzeld el, hogy a te írásodat hogyan írná le a kedvenc íród a saját stílusában. Jegyzetelj nyugodtan, hogy hova kellenek leírások, hogyan lehet érdekes egy párbeszéd, figyelj a vesszőkre, az írásaid olvasd fel hangosan, hogy nincs-e benne hiba. Érdemes lenne keresgélned olyan blogokat, amik az írással foglalkoznak, és kritikás blogokat, elolvasni minden kritikát, hogy tanulj mások hibáiból is.


Hány éves vagy?


Szerintem ezek jó blogok:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Természetesen egy írás sem lehet tökéletes, a neten meg pláne nehéz tényleg hibátlanul írt történetekkel találkozni, de ezek egész jók. Az lenne a legjobb, ha könyveket olvasnál (ha nincs rá pénzed, menj könyvtárba!), de ezekből is lehet tanulni, mert egész igényesen vannak megírva, legalábbis annyira nincsenek benne nagyobb hibák.

2015. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2: bocsi, van benne néhány elgépelés.
2015. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ha őszintén akarok válaszolni akkor azt mondanám hogy nem figyeltem nyelvtan órán mert amit tudok az elég nekem. A vesszőket mindig is utáltam kitenni ezért ezt mai napig se teszem meg sose. 14 éves vagyok rengeteget olvasok főleg Stephen Kings- t és Paulo Coelho-t. Emelett meg vámpíros könyveket. Mielőtt elkezdtem ezt a sz@rt irni (ez a minősìtése az oldalamnak) egy csomó szótárt nyálaztam át. Tudom hogy sok benne a szóismétlés és hát ezen igyekszem javítani. Emellett az hogy mi is avszitu a csajnál. A csaj nevét "Mirjam" direkt így irtam.
2015. jún. 19. 17:02
 5/10 A kérdező kommentje:
és köszönöm a kritikát:)
2015. jún. 19. 17:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy neked elég az, amid van nyelvtan terén, de így baromira igénytelen, összedobott ponyvának hat.

Próbáld újra, próbáld addig, amíg nem jön össze.

2015. jún. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
inkább befejezem. nembírom én a kritikát.
2015. jún. 19. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:
én szeretem a kritikát,attól még hogy nem bírom...te is legyél így ezzel,nehogy leállj!:-) 14/F
2015. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hát ha őszintén akarok válaszolni akkor azt mondanám hogy nem figyeltem nyelvtan órán mert amit tudok az elég nekem. A vesszőket mindig is utáltam kitenni ezért ezt mai napig se teszem meg sose."


Szóval direkt nem akarsz minőségi munkát kiadni a kezeid közül... Ha ennyire nem érdekel, hogy érthető (vesszők nélkül ez sokszor nehéz) és élvezhető legyen, akkor talán tényleg fel kellene hagynod az írással.

2015. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a véleményt . évekig jártam nyelvtan versenyekre. Lehet hogy direkt nem rakom ki a vesszőket. És ez igénytelen munkához vezethet. Ezeket igyekszem kihagyni ha irok. mármint az igénytelenséget nem a vesszőket.
2015. jún. 20. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!