Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az első regényemet írom....

Az első regényemet írom. Amiben elég sok szerepet kap a pszichológia, és szeretném ezt a részét minél hitelesebben megírni. Szerintetek hol tudnék ehhez segítséget kérni? Valamiféle véleményt kérni?

Figyelt kérdés
2015. jún. 22. 15:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kortól is függ, mert pl. tizenévesen nem biztos, hogy jó ötlet szakfórumot felkeresni, vagy bemenni a PPK előadásaira. Kezdésnek megfelelő szerintem a gyakori is, én inkább tudományok kategória (bölcsészet altémakörbe belefér), vagy az egészség, mentális egészség témaköröknél néznék körül. Ha van konkrét kérdés, az a legjobb, mivel ez azt jelenti, már magad utánajártál a dolgoknak, van elképzelésed, és találkoztál már pszichológiai témájú szöveggel. Addig én javaslom a Wikipedia meg egyéb, pszichológiai témakörökkel is foglalkozó egészség oldalak felkeresését.

Ha csak a terminus technicusokban kell segítség, vagy érdekel, hogyan zajlik egy beszélgetés, milyen stílust használ egy pszichológus, még a sorozatok, filmek is jó alapot nyújthatnak, noha magyarul azért kevés az ilyen anyag (Terápia? HBO-n ment, azt hiszem, magyar sorozat, mert Mácsai a főszereplő).

Hosszú távon, ha nagyon sok mindenhez kell, nem fogod megúszni, hogy legyen egy "szaklektorod", ehhez kell keresni egy pszichológust. Gyakori, ismerősök, egyéb, írói oldalak, FB... - meglepő, de amatőr írók körül igen sok pszichológus (vagy egyetemi hallgató) ólálkodik, én gyakran kapok mindenféle kérdőíveket. (Amiket rendre nem töltök ki, így nem segítem a kutatásukat, szóval rám ne hivatkozz.) Bár nem hiszem, hogy az ismerőseim tudnának neked segíteni.

(Mindenképpen nagy plusz, ha magad is utánanézel a témának! Utána szívesebben segít az ember.)

2015. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!