Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit tudok még javítani ezen a...

Mit tudok még javítani ezen a rövid novellán?

Figyelt kérdés

Egy feleség rájön, hogy a férje csalja őt fűvel, fával. Bekattan. A történet cím Tikk-Tokk.

(Hogyan tehetném még nyomasztóbbá?)


[link]



2015. jún. 23. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Olvasd át még párszor, mert néhűny helyen "nem klappol" a mondat. Rossz végződés, esetlen szóhasználat...


Továbbá kicsit változatosabb szóhasználat nem ártana. Olyan nagy a nyelv adta lehetőség, használd ki.

2015. jún. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát a szókészleten lehetne bővíteni, és a fogalmazás is ingatag (ez most próza,vagy verses próza,vagy mi?), no és nem egyértelmű ki is a főszereplő. Mondhatni az, hogy vmi kislány a főszereplő teljesen értetlenné silányítja a novellát. Elvégre mi meglepő vanazon hogy a gyerek másé, ha ő szülte? Mitől kattant be? Ha nem az övé, és "megcsalás" eredménye, akkor hogyan élhetett vele egy lakásban?


Mit akar kipróbálni a csövesen? Vagy ha onnan már mindegy, miért megy még mindig egyesek után célzottan?

ez így logikailag értelmetlen.

Felrúgja a macskát is, mert ha "egyedül hagyja", akkor ott neki vagy börtönbe kéne mennie, vagy öngyilkosnak.


Miért hagyja a főnök hogy megcsókolja? Ez munkahelyi zaklatás, nem életszerű.


A befejezés is tök értelmetlen, főleg a "vége" állandó emlegetése után. Most vége van vagy nem? Azokat gyilkolja akik "bántották", vagy csak úgy bárkit? Most hazament, vagy még mindig úton van?


---------


Az egész átgondolatlan, szerekezete szétesik, a történetszál verdes, a nyelvtanés a fogalmazás esetleges.


Nagyon kezdetleges, rettentő sokat kellene még javítani rajta.

2015. jún. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is logikátlannak találom. Értem, hogy bekattant, de akkor is. Az elején még úgy ahogy van a gyilkolásában logika, de aztán teljesen szétesik a menete a dolognak. És engem a sok tőmondat nagyon zavar (egyéni szocprobléma, mondjuk).

Hol a tizenharmadik? Átsiklottam fölötte vagy már nem tudok számolni?

Ezt még szeretnéd nyomasztóbbá tenni? Mert szerintem már így is túl beteg.

2015. jún. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kicsit javítgattam rajta, köszönöm az észrevételeket.

És a 13. véletlen maradt ki, írtam hozzá. Bár lesz még mit javítani rajta.


És perszehogy beteg. Meghagyom másoknak a habos-babos napfényes történeteket. *megborzong*

2015. jún. 23. 21:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagyok épp hozzáértő, csak saját benyomásomat írnám le, azt sem biztos, hogy pontosan meg tudom fogalmazni.

Ezt a mostani változatot nem olvastam végig, inkább csak átfutottam.

Az igazat megvallva nekem az előző jobban tetszett, és bár éreztem benne akkor is döcögést, de hatásosabb volt. Ha jól emlékszem, valahogy úgy fejeződött be, hogy a nő mögöttem áll, vagy ne nézzek hátra, vagy valami hasonló. Éjszaka olvastam, és konkrétan féltem kimenni a szobából. /mondjuk alapból rosszul bírom a baljós hangulatú filmeket/szövegeket, de akkor is... :) / Még napokkal később is többször eszembe jutott a történet.

A mostani változat nekem már túl van színezve, és pont az előző szűkszavúsága által keltett hangulat veszett el. Nekem inkább csak "tocsog a vérben" mint "megborzongat".

2015. júl. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. aug. 2. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!