Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok nem sablonos helyszínek...

Tudtok nem sablonos helyszíneket mondani?

Figyelt kérdés

Könyvet írok, nemrég kezdtem neki és mindent elgondoltam, készítettem jegyzeteket, vázlatokat, de nem tudom hol játszódjon a történet. Mindenképp egyedit szeretnék alkotni, és kíváncsi vagyok a véleményetekre is.


Ja, és fantasy könyvet írok (nem vámpíros/vérfarkasos)



2015. jún. 27. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Az egyediről tegyél le, mert csalódni fogsz.

Annyi mindent megírtak már, hogy egyedit már szinte lehetetlen. Valamihez mindenképp hasonlítani fog, ami miatt már nem lesz egyedi.


Egyébként föld alatt, barlangrendszerben, katakombákban ritkábban játszódnak történetek, de ezekből is van.

2015. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele hogy nem tudok teljesen egyedülállót csinálni, de igazad van, rosszul fogalmaztam. Igyekszem minél egyedibbet alkotni.

Ami pedig a helyszínt illeti, igazából helyileg értettem, országra, városra. Valami eldugottabb hely kell, mert meglepetésként akarom hogy hasson, hogy egy ilyen helyről egy olyan óriási és internacionális dolog kiindul, mint... :) Mindenesetre köszi az ötletet, lehet beleteszem, megtetszett a katakombás felvetés..:)

2015. jún. 27. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért csínján a katakombákkal, barlangokkal, minden szerepjáték ezzel kezdődik. (A Dungeons & Dragons címe sem véletlenül ez.) Mostanában megint kikopni, ez igaz, de azért a keményvonalas olvasói réteg helyből felvisít, ha ilyet lát. (Persze kötelező egy tavernából indulni, valami jóféle questtel.)


Hogy valami "se sablonos" legyen, az csak rajtad múlik. Meg a világtól. Ha egy teljesen egyedi univerzumot építenél ki, akkor nem értem a kiegészítést (miféle ország, város? te találsz ki mindent!), ha urban vagy cotemporary fantasy, akkor meg bökj a térképre. De mindig a karakter fogja meghatározni. Illetve az ismeretied: olyan helyet keress (vagy alkoss), amit le tudsz írni hitelesen. Ha soha életedben nem voltál falun, nehéz lesz egy eldugott halászfalvacskáról írni. Ugyanígy, ha valaki sosem járt többmilliós metropoliszban, problémái lehetnek pl. London leírásával.

2015. jún. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor esetleg Afrika, Közel-Keleti országok.

Onnan szerintem elég kevés dolog indul ki.

2015. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyszínt illetően javaslom Alpbach falut. Az egy nyugat-ausztriai gyönyörűszép falu, valamelyik évben Európa legszebb falvának nyilvánították. Én jártam ott, és mesés volt ott lenni. Nem tudom, milyen fantasyt szeretnél, de ha van benne kevésbé epikus, sokkal inkább "kedvesebb", játékosabb, gyerekszeretőbb helyszín, akkor Alpbachot javaslom.


Egyébként az #1-nek is mondom, hogy nem attól lesz egyedi egy történet, hogy vadonat új fantázialényeket raksz bele, hanem attól, ami a történet mögött rejlik. Nem csak szórakozásból lehet könyvet írni/olvasni, szerintem a könyv inkább egy kommunikációs csatorna, amin keresztül valami lényegit üzen az író az olvasóknak (tudom, hogy a legtöbb mai könyv nem ilyen).

2015. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kína-bambuszerdő(ott jó harcolni)
2015. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5.!


Első vagyok.


Nagyon félreértetted azt, amit írni akartam.

Nem áll szándékomban bővebben kifejteni azt, amit gondolok, mert nehéz úgy elmagyarázni, hogy más is pont úgy értse, ahogy én.

Röviden: Manapság már környezetileg és mögöttes tartalmilag is szinte lehetetlen egyedit alkotni, mivel már más köntösben, de már biztos, hogy valaki, valamikor megírta annak egy részét.

Ha csak 5%-ban hasonlít egy háromszáz éve megírt könyvhöz, akkor az már nem egyedi, mert valamihez picit is, de hasonlít.

Persze nem állítom azt, hogy nem lehet kiemelkedően jó, színvonalas műveket létrehozni, mert azoknak a tárháza végtelen, de teljesen egyedit, ami semmihez sem hasonlít, már nem lehet.

2015. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Talán első körben meg kellene próbálnod megírni magadnak egy bő vázlatként v. novellaként konkrét helyszín nélkül. Vagy ha van rá kapacitásod, akkor több verzióban (város, eldugott település, idegen világ ...) Aztán tedd félre egy kicsit őket pár hétre.

Utána egyesével olvasd el és próbáld "lemozizni" képzeletben. Talán így ráérzel, hogy melyikben 'ül' jobban a történet.

Egyébként teljesen egyedit már tényleg nem valószínű, hogy ki fogsz tudni találni. Ugyanis valóban megírtak már mindent, és mindennek az ellenkezőjét is valamikor valakik. :-) Tehát nem kell erre az egyedi helyre annyira rágörcsölni. Végül is nem a helyszín, hanem a karakterek, az élő történet a lényeg. Meg hogy ne legyenek benne nagy logikai bukfencek.

2015. jún. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!