Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, hogy az utóbbi néhány évben miért ezek a színvonaltalan könyvek a nyerők?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a Leiner Laura könyvekre,a Csillagainkban a hibára és a többi vacakra.

2015. júl. 1. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az túlzás hogy "nyerők". Stephen King legrosszabb munkája is magasan veri ezeket a bezúzásra való vackokat. De ott van pl. a "Gyerünk cica dorombolj" című könyv is. Agyba-főbe reklámozták, közben meg egy minősíthetetlen szar az egész.
2015. júl. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Életemben nem hallottam még a "Gyerünk cici dorombolj"-ról.

Sokat reklámozták, ezért sokan megvették. A Leiner Laura könyveknél szerintem az volt, hogy 1. volt, akinek megtetszett a borító, meg hogy egy teljesen átlagos csajról szól 2. szülők megvették, mert "gimi", a kislányomnak jó lesz majd, hogy megismerje a középiskolai életet 3. egy csomóan csak azért is elolvasták/belekezdtek, mert kíváncsiak voltak, hogy mit szeretnek benne mások.

A csillagainkban a hiba meg a film után lett híres. Mivel ez eyy elég depis társadalom, sokan megveszik, mert még egy ilyen depressziós könyv nincs a világon.

2015. júl. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Azért a Csillagainkban a hiba nem annyira színvonalatlan. Oké, hogy nem egy klasszikus, de nem mondanám, hogy egy bezúzásra való szar.
2015. júl. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oké,de Leiner Laura akkor is egy fos.A könyvei csak arra voltak jók,hogy kevesebb a világon a fa.Még a 9 éves tesóm könyveit is szívebben olvasom.
2015. júl. 1. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Tömegigényeket szolgálnak ki épp úgy, mint a tv csatornákból folyó megannyi szenny műsorok, sorozatok. A könyvkiadók is teljesen a gyors pénzszerzést helyezték előtérbe a minőség rovására. Így bóvli szarokat vásárolnak fel olcsón, a lényeg, hogy minél többet el tudjanak adni a lebutult közönségnek. A presztízsre való odafigyelés, a valódi színvonal tartása, a szakmai alázat, az olvasóik tisztelete már a múlté, mindent felülír a pénz.
2015. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így van...alig van igényes, élvezhető könyv, szart meg látod, bárki tud írni, és az a baj hogy az a bárki meg is írja, közpénzen persze. És meg is veszik..."eszi, nem eszi, nem kap mást"
2015. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

És is ezen gondolkodok hetek óta!

Olvastam Leiner Laurától, és a Csillagainkban a hibát is kiolvastam.

Hogy az milyen gyenge! Egy nagy összevisszaság...szerintem még a szerző sem tudta néha, hogy mit írt, vagy amit írt, azt sem józanul.

De, hogy válaszoljak: A mostani fiatalság 80%-ától az is csoda, ha a kezébe vesz egy könyvet.

Azt pedig végképp nem gondolhatja senki, hogy ez a könyv épp egy színvonalas regény/vers/novella lesz...


Leiner L. talán a stílusa miatt olyan kedvelt. Telerakja a könyveit hangulat jelekkel, rövidítésekkel, meg szlengekkel, meg pár nyávogó tizenéves tinivel...

Simon Márton: Polaroidok is hasonló hülyeség. A lényege, hogy a "szerző" kiragadott mindenféle mondatot MÁS művekből, majd ezeket megszámozta, hozzáteszem, nem sorrendben, mert az úgy menőbb.

A falra mászom ezektől a könyvektől!

De, ha egy "rajongót" kérdezel meg ezekről a könyvekről, aki szereti őket, ő sem fogja tudni elmondani, hogy mi tetszik neki benne...(már próbáltam) Egyszerűen csak szerencséje volt a szerzőknek; jókor voltak, jó helyen.

2015. júl. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És valóban a mostani ifjabb generációnak rémesen szegényes a szókincse, így a régebbi - de remek - könyveket nem is értik, kínszenvedés nekik az olvasásuk.

De ettől még lehetne tartalmag színvonalasabb könyvet írni nekik, viszont az ilyen Laura-féle könyvek története, gondolatai is színvonalon aluliak.


Szerintem a felkapott mai "írók" (tisztelet a kivételnek) ráéreztek a tömeg igényeire és alaposan ki is használják minden lelkiismeretfurdalás nélkül. Lehet, hogy tudna jobbat, minőségibbet alkotni, de minek?

És hát van az a pénz, amiért ugyebár korpás az a haj!

A pénznek meg nincs szaga.

2015. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Rhellának igaza van :) amúgyis igenis vannak nagyon jó magyar könyvek, Zalán Tibortól például a "Papírváros" :)))) javaslom mindenkinek, nagyon élvezetes, klassz könyv!
2015. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha belegondolunk az egész világ ilyen.Szar,butító filmek,könyvek és ezközök.Idézek egy RÉGEBBI filmből"A nézők igényesek,szeretik a minőségi szórakoztatást.Ne becsülje alá őket".Na ez ma már nem igaz.És az a baj,hogy a legtöbb embert nem zavarja.
2015. júl. 2. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!