Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire külömbözik a Trónok...

Mennyire külömbözik a Trónok harca könyvek a sorozattól?

Figyelt kérdés
A sorozatot imádom és szeretném elolvasni a könyveket de ha teljesen külömbözik a cselekmény vagy a szereplő akkor jobban járok ha más könyvet keresek.

2015. júl. 11. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A harmadik évedban már kezdtek eltérni, az 5.re már teljesen a feje tetejére fordult minden a cselekmény szempontjából (szerintem a könyvbeli változat jobb) A szereplők viszont személyiségre hasonlók nagyon. És nem hiszem hogy probléma lenne, hogy nem ugyanaz, sőt szerintem úgy izgalmasabb, de te tudod:)
2015. júl. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Mára már nagyon eltér. Ha tetszik a sorozat, akkor olvasd el nyugodtan a könyveket. A sorozat a könyvhöz képest szar.
2015. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én abszolút könyvpárti vagyok, de egyikre se mondom azt, hogy rosszabb lenne. :)
2015. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte olyan változtatások voltak,hogy pl. a legeslegelején Willt végezte Ned, míg a sorozatban Garedet. És több dolgot kihagytak pl. Ned visszaemlékezéseit a húgáról, asszem Winterfellnél is kimaradt mikor Joffrey mocskoskodott Robbal, stb.

Aztán kihagytak látomásokat (pl. egy boszorka-szerűség látomása utalt rá,h Catelyn meg fog halni) és régi történeteket (pl. h egyszer egy Bolton megnyúzta a Stark királyt és a csatában a bőrét viselte köpenyként) majd elkezdték összevonni a szerepeket, pl. Tywin Lannister kapta meg Roose Bolton szerepének egy részét Harrenhalban,így Roose szervezkedését is. Roose egyik embere, Locke kapta meg Vargo Hoat szerepét és így Vargo Hoat zsoldos serege kimaradt a történetből. Raktak bele egy csomó erotikus jelenetet, ami nincs a könyvekben.

Teljesen kimaradtak a Greyjoy testvérek: Euron, Victarion és Aeron, és így az ő történetük. Asha (a sorozatban Yara) története egy semmi lett a sorozatban.

Ugyancsak kihagyták Arianne Martellt és Arys Oakheartot, amitől a sorozatban Dorne teljesen más lett. A sorozatban Jaime és Bronn mentek Dorne-ba, míg eredetileg Bronn már nem is szerepelt a könyvekben, Jaime pedig nem ment Dorne-ba.

Kimaradt Quentyn Martell. Kimaradt Jon Connington és a "fia". Jorah nem lett szürkehámos. Barristan Selmy nem halt meg. Kihagyták Meereenben Skahazt és a Brazen Beasts-t (gondolom bronz bestiákat).

Aemon mester eredetileg nem a Falon halt meg. Mance Rayder nem halt meg a könyvben. Sansa nem ment Északra és így nem ment feleségül Ramsayhez. Teljesen kihagyták Theon és Ramsay megismerkedését.

Jon nem ment Hardhomeba, hanem a Keleti Őrséget küldte oda. Melisandre nem ment el a Falról, és figyelmeztette Jont,h veszély leselkedik rá. Davos nem volt Stannisszel Északon, hanem külön küldetést kapott. Stannis nem halt meg. Kihagyták a vadak közül Valt és Dallát. Jon megszurkálása máshogy zajlott. Brienne és Pod nem mentek Északra. Brienne nem találkozott a Vérebbel.

Kisujj nem ment vissza Királyvárba. Lorast nem fogta el a Hit. Cersei szervezkedése Margaery ellen teljesen kimaradt. Stb.

A sorozatban a könyvbeli karaktereknek 5%-a sincs benne.

2015. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*végezte ki
2015. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*könyvben :D nem sorozatban
2015. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-es válasza 100%-os. Mindig mérges vagyok mikor a sorozatot nézem :)

Csak Martin bácsi nem akaródzik megírni az új könyvet, így el kell tölteni az időt valahogy..... :(


Kérdező, olvasd el a könyvet, megéri!

2015. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már ég és föld a kettő. Amennyire szerettem a sorozat negyedik évadját annyira megutáltam az ötödikkel a sorozatot. Nem lenne bajom a változtatásokkal ha jók lennének...A könyvek viszont fantasztikusak szóval mindenképp olvasd el őket.
2015. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!