Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen szerepe lesz (Bran)...

Milyen szerepe lesz (Bran) Brandon Starknak a Trónok harcában?

Figyelt kérdés
Már több helyen is utána kerestem de seholse találtam ezzel kapcsolatos gondolatokat.A másokról vagy Jon Snow halálával kapcsolatban olvastam már de Branről seholse.Az 5.éveadban egyáltalán nemfoglalkosztak azzal a szállal de mégis csak van valami képeszsége,látomások meg ugye falon túlra ment és ott találkozott valakivel szóval biztos lesz valami jelentősége.

2015. júl. 18. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A könyvben egy kicsit jobban ki van fejtve...most elmondhatnám hogy a könyvben meddig ment tovább a szál,(bár ott se teljesen tiszta eddig, csak több infó birtokában lehet tippelni) ha ezt akarod de kérdés nélkül nem, mert hátha spoilernek minősül. Szóval ha érdekel...:)
2015. júl. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Érdekel minden ami ezzel a szállal kapcsolatos vagy amit még a sorozatban nem láthattunk.Természetesen nyugodtan jöhet spoiler:).Én még csak az első három könyvet olvastam de a spoiler egyáltalán nem zavar csak érdekesebbé teszi számomra.
2015. júl. 18. 23:17
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Pedig rengeteg teória van róla. Szerintem a legtöbb.

Ajánlom Preston Jacobs videóit, ha értesz angolul. Ő csinálja a legjobb tűz és jég dala teória videókat és az új "sorozata" pont Branról és az erdő gyermekeiről szól. Még csak a 3. résznél tart:

https://www.youtube.com/watch?v=TMgUIPvAlLI


Aztán lehet keresgélni egy csomó blogot, fórumot is a témában, igaz ezek is angolul vannak.

Pl. [link]


[link]

2015. júl. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Még nem jutottam odáig a könyvben, de pl. nekem volt egy olyan érzésem hogy ő mentette meg a sorozatban Sam-et a varjaktól amikor el akarták verni az 5. évad végefelé.
2015. júl. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tuti lesz még sok szerepe, meg már volt róla cikk is hogy a kövi évadban többet fog szerepelni.
2015. júl. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Jon-hoz lesz majd köze. Azzal a jelenettel tették nyilvánvalóvá, amikor a sorozatban Craster kuckójánál majdnem találkoztak, ám Bran végül úgy dönt, hogy továbbmegy az útján és végül így fog tudni majd segíteni Jon-nak valamiképp.
2015. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Azért nem volt benne az 5.évadban, mert majdnem utolérték a könyvbeli történetét.

A könyvben még visszaemlékezésnek tűnő dolgok voltak, és az HBO ilyenekből eddig csak 1-et rakott bele (Cersei fiatalabb korában az 5.évadban).

Az volt,hogy adtak neki a weirwood/varsafa magjából meg vmi fehér nyúlós cuccból (ami egyesek elvetemült olvasók szerint Jojen spermája :D), amit megevett és képes lett a fákon keresztül nézni a múltat:

-látta Nedet, amint a kardját ápolja a tónál Winterfellben

-látott egy fiút és egy lányt játszani->valszeg Benjen és Lyanna Stark

-egy terhes nő, aki fiúért imádkozik,h legyen aki megbosszulja őt

-egy fiatal lány, amint megcsókol egy Hodor magasságú lovagot-> lehet h Old Nan fiatal korában és Dunk (a Királyi Testőrség egyik volt parancsnoka)

-egy fiatal srác 3 ágat tör le a fáról és nyílvesszőket csinál belőlük-> elképzelések szerint Brandon Snow, aki megakarta ölni Aegon sárkányait

-nagy darab emberek és egy fehér hajú nő, aki kivégez egy foglyot

Majd elkezdett egyre Északabbra nézni és meglátott valamit, amitől kishíján beszart (nem szó szerint).


Plusz Bloodraven azt mondta neki,hogy megtanítja repülni. Ezért nagyon sokan egy wight (élőhalott) vagy jégsárkányra várunk, amit wargolhat.

De olyan elképzelés is van,hogy Bloodraven csak hazudott neki, mivel Old Nan mondta egyszer,hogy a varjak hazugok és nem szabad hinni nekik, plusz a hollókra használt "sötét szárnyak, sötét hírek" kifejezés, és Bran lesz a Tél (vagy Joramun) Kürtje, ahogy tetszik. Arról azt mondták,hha megfújják, akkor felkelnek a földből az óriások, majd ledől a Fal. Én úgy vettem észre,hogy legtöbben (én is) amellett vannak,hogy Bloodraven az Őrség és emberek ellen játszik, és ehhez kell neki Bran.

2015. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Plusz Melisandre hitében 2 isten van: R'hllor és a Great Other/Hatalmas Másik vagy nemtom h fordították magyarra.

Míg R'hllor a fény és élet istene, addig a Másik ennek az ellenkezője. Melisandre (illetve egy másik vörös pap, Moqorro) szerint vannak istenek, amik a Másik megfelelői vagy szolgái, ilyenek pl. Észak régi istenei, a vas szülötteinek a Vízbefúlt Istene, vagy a qohori Fekete Kecske.

És Melisandre az egyik látomásában látta Brant, a farkasát és Bloodravent, és azt mondta,h Bran a Másik isten bajnoka, kiválasztottja.

2015. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

https://www.youtube.com/watch?v=7LzEhakv2U8


Ezt a videót érdemes megnézned amúgy 9:55-től. Ezeket a videókat jó hogy lefordították. Néztem az igazi accját, vagy 20-30-an kommentelték neki, hogy mintha csak George r. R. Martin youtube fiókja lenne, annyira vágja.

Preston Jacobs amúgy sok mindent túlgondol, pl. ő agyalta ki a Brandon Stark+Ashara Dayne= Havas Jon teóriát is, aminek rohadtul semmi értelme, hogy nagyon nagyon finoman fogalmazzak.

2015. júl. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

" mintha csak George r. R. Martin youtube fiókja lenne,"


Ezt nem mondanám. Mivel teóriákat mindenki tud gyártani és alaposabb utánajárás után alátámasztani. Plusz vannak olyan teóriák, amiket sokan kiagyalnak (mint pl. a R+L=J). De egyelőre ezek csak teóriák, és nem kellene az íróhoz hasonlítani, mivel lehet h teljesen másra gondol.


",annyira vágja."


Ha 2-3-szor elolvasod a könyveket, böngészed az asoiaf wikit, és mondjuk ha nézegeted a hivatalos fórumot, akkor eléggé jól informált lehetsz, tudhatod h mikor mi volt a történetben, és logikusan feltudsz építeni dolgokat.


Tehát kb. akárki megcsinálhat ilyen videókat, aki jobban utána jár a dolgoknak.

Éppen ezért nem nézem meg se az ilyen videókat.

2015. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!