Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ilyesmi könyveket...

Tudtok ilyesmi könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy nagyon szeretem a megdöbbentő durva történeteket. Elég erős idegzetű vagyok nem vagyok ijedős típus bármit bevesz a gyomrom. Ilyesmi könyv amit olvastam az "Az út" volt. Egy posztapokaliptikus világban játszódik és egy férfiről meg egy fiúról szól. SPOILER Volt benne egy olyan rész, hogy követtek egy csoportot ahol volt egy terhes nő és hát később látták, ahogy megeszik az újszülöttet. Na és ehhez hasonló ilyen kaliberű könyveket szeretném ha ajánlanátok. Stephen Kinget légyszíves ne, ez most ezek után kicsit furán hangzik de nem szeretem a horrort, hanem szimplán a megrázó durva drámákat/történeteket.

2015. júl. 19. 22:53
 1/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Bár nem annyira durva történetek, könyvek. Mégis:


1. George Orwell- 1984- a művet 1948-ban írta, mivel volt egy víziója arról, hogy mi fog történni 1984-ben, amiből bizony sok dolog beigazolódott. Vannak benne nagyon kemény részek, amelyben kínozzák a főszereplőt.


2. George Orwell-Állatfarm- a sztálini diktatúra kifigurázása. Állatok, akik között egyenlőség van, majd később. "Minden állat egyenlő, de néhány állat egyenlőbb a másikénál" "All animals are equal but some animals are more equal than others"


3. Edgar Allen Poe a horror előfutára. Tőle sok művet tudnék ajánlani. Fekete macska, A Morgue utcai kettős gyilkosság, Egy hordó amontillado, Az áruló szív, A kút és az inga, Az Usher ház pusztulása és sok más mind rövid novella. Esetleg még az Arhut Gordon Pym hasonló, mivel ott jelen van a kannibalizmus. Ez egy kisregény.


4. Csáth Géza- A kis Emma, Vörös Eszti, Anyagyilkosság és más művei. (rövid novellák)


5. Anthony Burgess Gépnarancs. Nagyon nehéz olvasmány, mivel orosz szlenggel lett megírva, de rá lehet jönni a szövegkohézióból és a globális megértést nem gyengíti. Fiatalemberek akik másokat vernek, lopnak, kegyetlenkednek. Az egyik be is kerül a börtönbe, ahol különböző módszerekkel sokkolják. Stanley Kubrick készített belőle filmet azonos munkacímen.


6. John Fowles- A lepkegyűjtő határvonal a bestseller és a szépirodalom között. Egy férfi, aki megismerkedik lányokkal, majd egyet begyűjt közülük és fogva tartja a pincéjében. Több spoiler nem lesz ebből a műből.


7. John Osborne- Dühöngő ifjúság- ez egy dráma, ami kétnyelvű változatban fellelhető bármelyik könyvtárban. Az ifjú Jimmy Portet nem tud beilleszkedni a környezetébe, a társadalomba. Egyetlen szórakozása, hogy fújja a szaxofonját, amiben feloldozást talál (jazz zene), a feleségével alpári módon beszél, megalázza minden módon ahogy csak lehet.


8. Alan Silitoe- A hosszútávfutó magányossága, Szombat este vasárnap reggel. Ez egy könyvben jelent meg. Hasonló problematika, mint az előzőben röviden vázoltam.


9. Boris Vian- Köpök a....... Az alpáriság és a nyelvhasználat erősen a dekadencia határát súrolja.


10. Boris Vian- Pusztuljon minden rusnyaság ( a másik címet valamiért nem engedi beírni). Ez egy detektívtörténet.


11. Boris Vian- H.llasztó


12. Hunter S. Thompson- Félelem és reszketés Las Vegasban. Két férfi elindul az amerikai álmot keresni és folyton kábítószereznek, különböző kalandokba keverednek.


13. Guillauma Apollinaire- Tízenegyezer vesszőcsapás- perverzió, szexualitás nyílt megjelenítése


14. De Sade Márki- A szerelem meghurcoltatása


15. De Sade Márki- Szodoma százhúsz napja, amelyből Pier Paolo Pasilini készített híres filmet.


16. Babits Mihály- Gólyakalifa- könyv egy tudathasadásos emberről.


Ha már az utat említetted. Bár ezek nem durva könyvek, mégis.


17. Jack Kerouac- Úton- beat nemzedék regénye.


18. John Barth- Az út vége


Remélem tudtam segíteni, valami hasznos lesz majd.

2015. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az 5. és a 6. nagyon tetszik, és Boris Viannak most egy 2 percre utána néztem, elég beteg mondjuk ezekkel nem nekem lenne bajom hanem szüleimnek, 15 éves vagyok és nem hinném, hogy örülnének, hogy egy ilyen könyvet olvasok. De mindenképpen elszeretném olvasni.


Elég jártas vagy ebben a témában gondolom ha már ennyit letudtál írni, megkérdezhetem hány éves vagy?

2015. júl. 20. 14:54
 3/3 anonim válasza:

Kedves Válaszoló!


Boris Vian nagyon sokoldalú. Írt krimiparódiákat is. Ezek az említettek (öl...k meg minden r.ha.ékot. Köpök a s...tokra. Valamiért nem engedi a szűrő, hogy kiírjam.

Emellett ajánlom figyelmedbe a love storyként emlegetett első regényét, a Tajtékos napokat, amelyben hihetetlen nyelvi leleményesség, neologizmus van, valamint nagyon humoros történet, de itt is át meg átszövi a morbiditás, az abszurditás. Még a legszomorúbb pillanatokban is képes nevettetni. Ajánlom továbbá tőle, ami szintén vicces, a Venyigeszű és Plankton, amelyben a hivatali bürokrácia világáról rántja le a leplet. Továbbá Pekingi ősz szintén tőle.

Több mint a duplája vagyok a te életkorodnak. Hat éves vagyok.

2015. júl. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!