Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok jó könyveket ajánlani...

Tudnátok jó könyveket ajánlani? Főleg XX-XXI. századból származó szépirodalom érdekel.

Figyelt kérdés

Nem ponyva, vagy fantasy/sci-fi könyvek érdekelnek, ezért kérlek ne a szürke ötven árnyalatát, vagy a trónok harcát ajánljátok! Igényes, elgondolkodtató olvasmányt szeretnék találni. Összeírtam néhány kedvencemet, hozzájuk hasonlóakra gondoltam: James Joyce - Ulysses; Franz Kafka - Kastély, Per; Bodor Ádám - Sinistra körzet; Daniel Kehlmann - F; Steinbeck - Egerek és emberek; Hemingway - Akiért a harang szól, Búcsú a fegyverektől; Cormac McCarthy - Az út, Nem vénnek való vidék, Akiért a harang szól, Kundera - A lét elviselhetetlen könnyűsége

Előre is köszönöm!



#könyv #irodalom #szépirodalom #Ulysses #XX. század irodalma #XXI. század irodalma
2015. júl. 25. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Hogy hasonlítanak-e, abban nem vagyok biztos, de szerintem nem ponyvák:


Sofi Oksanen: Tisztogatás

J. Steinbeck: Érik a gyümölcs

/és ha még nem olvastad Steinbecktől, akkor: Kék öböl és a folytatása: Szerelem csütörtök. Más hangulata van, mint a többi könyvének, amit olvastam tőle, de még ennyire kedves és jóindulatú regénybe nem botlottam, ezért merem ajánlani, hátha neked is tetszene, ha már úgyis ott volt Steinbeck a Te listádon is. :) /

Viviane Villamont: Kisdarázs

Jan de Hartog: Isten után az első

Katherine Ann Porter: Bolondok hajója

Babits Mihály: Gólyakalifa

Anne Karin Elstad: Mert a napok gonoszok

Umberto Eco: A rózsa neve

Robert Merle: Mesterségem a halál

Hans Fallada: Farkas a farkasok között

Szabó Magda: Az ajtó

William Wharton: Madárka

William Wharton: Apa

Fejes Endre: A fiú, akinek angyalarca volt

Saramago: Káin

Lévai Katalin: Anyám évszázada

2015. júl. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wiolett válasza:
John Green könyveit tudom ajánlani! Kötelező olvasmánynak kéne lenniük :)
2015. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kurt Vonnegut, Aldous Huxley, George Orwell, Anthony Burgess. tőlük bármit érdemes elolvasni, a XX. sz-i angolszász irodalom különcei voltak.
2015. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem Robert Merle nagy kedvencem, ezért akármelyik könyvét bátran merem ajánlani.

Ezen kívül még Remarque is nagyon jó (szerintem), különösen a Diadalív árnyékában tetszett nagyon.

2015. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

James Joyce: Ifjúkori önarckép

Marcel Proust: Az eltűnt idő nyomában

André Gide: A pénzhamisítók

Howard Phillips Lovecraft: Az őrület hegyei, Charles Dexter Ward esete, Árnyék Innsmouth felett

Örkény István: Egyperces novellák

Danyiil Harmsz: Esetek (válogatás novelláskötet, hasonló Örkény egyperceseihez)

Thomas Mann: A Buddenbrook ház, Varázshegy

Jack Kerouac: Úton

Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére

Maxim Gorkij: Artamonovok

Krúdy Gyula: A vörös postakocsi

Kosztolányi Dezső: Pacsirta

Csehov: A 6-os számú kórterem

2015. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!