Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter rajongók! Ti...

Harry Potter rajongók! Ti túljutottatok rajta hogy vége lett?

Figyelt kérdés

Én 2 éve kezdtem el olvasni, sajnos nem abba a korba születtem hogy együtt nőjek fel fele.Nagyon élveztem minden percét, és mikor vége lett ürességet éreztem.Emlék hogy mennyire sírtam, pedig nem vagyok az a fajta aki azért sír mert vége egy könyvnek.Sokáig nem tudtam mit kezdeni magammal, megnéztem a filmeket-amiket bár fel sem érnek a könyvekhez mégis mindig megnézem, ha adják:D-amikor rábukkantam a fanfictionokra, amikből rengeteget elolvastam magyarul és angolul is.Azóta rászántam magam az írásra is.Most már sokkal inkább elfpgadtam hogy nem lesz több kötet, de arra is rájöttem hogy amíg újraolvasgatom, és a képzeletembem formálgatom a világot, írok róla addig sosem fog teljesen vége lenni.

Ez normális? Mert a szüleim szerintem már kicsit unják hogy 2 év után is ugyanolyan izgalommal nézem és olvasom újra mintha először látnámxD

De persze nem vagyok teljesen megszállott ugyanúgy imádok más könyveket és filmeket is, csak Harry Pottert jobban.

Harry Potter rajongók! Ti is hasonló helyzetben vagytok? Nincs kedve valakinek dumálni róla? Sajnak nekem az osztálytársaim/barátaim nem igazán szeretnek olvasni így nem is tudok beszélni velük erről:/

16/l



2015. júl. 26. 17:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy kis folytatása a könyvnek ezt maga Rowling írta csak egy kis novella, ezen az oldalon találtam meg, de máshol is fent volt.

[link]


Én 12éves koromban olvastam először, a Főnix Rendjét, sajnálom hogy előtte már látta a filmeket, így már nem tudtam magam elképzelni a dolgokat.

Könyvben sokkal kidolgozottabbak, én a filmeket nem szeretem.

Rossz volt, hogy véget ért és főleg az hogy ennyi áldozattal, viszont az új generáció folytatására nem lennék kíváncsi.

Viszont arra igen, hogy mi játszódott le Piton fejében, az ő szemszögéből olvasni a történetet. Sokszor újraolvastam a könyveket megszámolni sem tudom már, ha van időm most is beleolvasok. :)

19/L

2015. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Én 18 voltam, amikor először olvastam, és első olvasatra beleszerettem a sorozatba, de őszintén szólva, nem értem, mirőlb eszélsz.

Jó könyvek (ezért olvastam többször is), de az, hogy " ne jussak túl" azon, hogy vége lett?! Simán, bejfejeztem a 7. könyvet, bőgtem egy csomót a tragédiák miatt, aztán mentem a dolgomra.

Nem áll meg a világ, sőt, újra is ovlashatod őket.

2015. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem áll meg a világ, de annyi olyan szála van amit meg akarok még ismerni.

Első válaszoló:köszönöm a novellát, elolvasom majd:) náhat, ugyenez vagy velem is:D az új generációról már nem szivesen olvasnék viszont Pitonról annál inkább.Meg persze a Tekergők éveit sem hagynám ki:D

2015. júl. 27. 09:31
 4/18 anonim ***** válasza:

Az én cipőmben jársz. Rengetegszer újraolvaom a könyveket, a szüleim kivannak tőle, az osztálytársaim pedig nem igazán szeretik a Harry Pottert. Ha tudsz alapfokon angolul, regisztrálj a Pottermore nevű oldalra. Oda Rowling rengeteg novellát rakott fel, amit ő maga írt. Illetve olvasd el Rowlingtól a következőket:

Legendás állatok és megfigyelésük

Kviddics évszázadai

Bogar Bard meséi

Nem kamu, tényleg megírta ezeket a könyveket, nekem mindhárom megvan. Illetve nézd meg ezt a linket:

[link]

I ♥ Harry Potter!!!

2015. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Dejóó:D

A Pottermore-ra régen regisztráltam de akkor még nem tudtam annyira angolul mint most viszont jó hogy mondod lehet hogy újra ki kéne próbálni:D

A 3 kiegészítő kötet itt llapula polcomon a többi HP könyv mellett^^

2015. júl. 27. 11:31
 6/18 A kérdező kommentje:
És köszi a liket!!^^
2015. júl. 27. 11:36
 7/18 anonim ***** válasza:
Én örülök neki, hogy vége lett, és nem húzták tíz részen keresztül. Ez a hét könyv tökéletes volt, és igazából örökre szólnak, mert ha kedved van hozzá, csak lekapod a polcról. Szóval a történetnek vége van, de a Harry Potternek nem.
2015. júl. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a Harry Potternek sosincs vége :D Ahogy te is írtad ott a rengeteg fanfiction, ezenkívül te is írhatsz, ami még izgalmasabb, hiszen úgy formálod őket, ahogy neked tetszik.


Nekem volt egy korszakom, amikor a fanfictionok jobban tetszettek, mint maga az eredeti mű XD aztán volt egy kis kihagyásom, és voilá 23 évesen megint hajnalig bújom a Merengőt :D

2015. júl. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
:D
2015. júl. 28. 10:59
 10/18 anonim ***** válasza:
Én 9 évesen láttam a az azkabani foglyot a tv-ben, ez volt kb. októberben/novemberben, már nem emlékszem pontosan. Karácsonyra megkaptam az első két részt és innentől folyamatosan olvastam. Most 17 leszek és a tűz serlegét olvasom éppen újra. :) Ugyanígy éreztem én is, ugyanezeket csináltam, mint te. Ha van kedved nyugodtan írj privátot, szívesen beszélnék én is a Harry Potterről, mert sajnos a barátaim közül csak ketten ismerik és olvasták, és bár velük szoktam néha beszélni róla, szívesen beszélgetnék veled is. :)
2015. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!