Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen egy jó könyv?

Liliána2208 kérdése:

Szerintetek milyen egy jó könyv?

Figyelt kérdés
Milyen könyvet olvastok el a legszívesebben? Milyen személyiségű főhős lopja be a szívetekbe magát?

2015. júl. 31. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs különösebb "típusom", és azért ez egy eléggé tág körű kérdés. Nincs rá pontos válasz, én se tudok adni rá :D De ha mindenképpen muszáj mondanom valamit, akkor az egyetlen, amit nem bírok egy szereplőben, az a mérhetetlen arrogancia és nagyképűség. Bár ez legtöbbször kéz a kézben jár.
2015. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kill The Sexplayer ***** válasza:
Leginkább a szatirikus regények (Állatfarm), a negatív utópiák (Gépnarancs) vagy a nyelvi humorral operálók (Boris Vian regények) jönnek be.
2015. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Azokat a konyveket szeretem, amik lekotnek, erdekesek a szereplok es latszik a karakterfejlodes rajtuk.:D
2015. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szeretem:

- a morálisan nem fekete és fehér karaktereket

- az akciót

- a fantasyt

- a jól felépített, részletes, logikus, kreatív világokat

- ha rossz dolgok történnek, akkor is legyen benne egy kis humor vagy győzelem itt-ott, hogy ne legyen egy masszív negatív tömb

- általában az ídősebb karaktereket

- érdekes baráti, szülő-gyerek, mester-tanítvány vagy testvéri kapcsolatok, nem csak szerelmi

- olyan főhős, aki nem hibátlan, nem drámázik feleslegesen, nem az az egyik mozgatórugúja a történetnek, hogy nem mondja ki, ha nyomora van, nem egy önbizalomhiányos szürke kamaszlány, aki végül megmenti a világot, ha hibázik, akkor azt belátja és nem csak a körülmények ártatlan áldozata...


Nem szeretem:

- a nyálas történeteket

- általában a nagyon kamaszos főszereplőket

- a Mary Sue karaktereket, mikor egy unalmas kamaszlány szupererős, ő a legjobb, a legcsodásabb, hibátlan

- amikor láthatóan az író sem gondolta át a dolgokat és a világ csak azért olyan amilyen, mert az majd érdekes lesz, nincs ok és okozat

- a tetves szerelmi háromszögek, uuuuuh

- mikor tudod, hogy össze fognak jönni, de előtte szenvednek vagy 3000 oldalt, mert az úgy olyan romiiii

- a történet üzenete nem valami szájbarágós cucc a rasszizmusról/a nők elleni szexizmusról/az egyenlőtlenségről/tököm tudja. Ez nem azt jelenti, hogy

nem lehet üzenete, de ne úgy legyen, hogy a főszereplő szépen a szádba rágja, hogy mi a helyes gondolkodás. Rengeteg YA írónak ez nem jut el az agyáig.

2015. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
52%
Én például azt szeretem, hogyha a főszereplő valamilyen fontos üzenetet hordoz számomra, általában akkor élvezem, ha hozzám hasonló vonásokat visel, én sem szeretem az arrogáns szereplőket, de pl. úgy is leírható, hogy szimpatikusabb egy szereplő "saját magát" győzi le(miközben megismertem valamilyen gyengéjét) mintsem másokat. Általában a lélektani regényeket részesítem előnyben.
2015. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!