Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van olyan (tan) könyv, ami a...

Van olyan (tan) könyv, ami a szereplőkről, a karakterek megalkotásáról, szerepeltetéséről szól?

Figyelt kérdés
Regényt írok, tisztában vagyok azzal, hogy a szereplők, akiket mozgatok, mit csinálnak, hogy néznek ki, mit szeretnek, mit nem, stb., szóval "emberek". Mégis szeretnék tanulni egy szakértőtől. Pszichológiai könyveket fogok olvasni, de az érdekel, hogy olyan könyv létezik-e, ami kifejezetten a regénybeli emberek szerepeltetéséről szól.

2015. aug. 15. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt inkább többi regény alapján lehet elsajátítani. Szubjektív az írás mindenkinek más a stílusa és nem szabály rendszer alapján írják.
2015. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Boncnok cikkek segíthetnek, és az ott ajánlott irodalom. Orson Scott Cardnak voltak jó írásai a témában (tőle sokat lefordítottak).
2015. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Nem azt szeretném, hogy más mondja meg, hogy milyen legyen a szereplőm, nem erre gondoltam. :) De egy személyiséget meg kell alkotni, ami nem egyszerű dolog. Én valamelyest konyítok a témához, de szeretnék egy "mestertől" tanulni és nem csak saját magamat tanítani. Természetesen olvasok sokat. De én kifejezetten egy ilyen, karakteres könyvre lennék kíváncsi.


Elmondom, hogy a szereplővel kapcsolatban nekem mik az elvárásaim, hogyan legyen hiteles, valószerű:

-legyen beszédstílusa

.legyenek tervei, elképzelései

-legyenek félelmei, fóbiái (nem csak, hogy elveszti, akit szeret, hanem pl. tériszonyos)

-Legyenek nagyon rájellemző dolgok, stb.


Erről szeretnék beszerezni egy tankönyvet, mert lehet, hogy a fele nem igaz annak, amit most írtam :D


Köszi! :)

2015. aug. 16. 04:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!