Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potterben miért nem...

Harry Potterben miért nem pusztult el a horcrux, amikor belefúródott a karjába a baziliszkusz foga?

Figyelt kérdés
A második részben belefúrodott a karjába a baziliszkusz foga, de a Harryben levő horcrux nem kezdett el védekezni, mint mondjuk a nyakláncnál.Miért nem hatott rráa baziliszkusz mérge?

2015. aug. 17. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
1%
Mert ha rogton a masodikban elpusztul a fokarakter, nincs utanna meg vagy 600 resz.
2015. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Harry életben maradt, az ő teste védekezett, Fawkes pedig elég hamar megérkezett. Mivel élő tartó volt, így kicsit más a helyzet. A többi horcruxnál is el kellett pusztulnia a tartónak, Harry csak azért úszta meg, mert a beletevő, Voldi, ölte ki belőle.
2015. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Mert azt a horcruxot Voldemortnak kellett elpusztítania.

Ha valaki más mondta volna ki Harryre a gyilkos átkot akkor Harry simán meghalt volna, a horcrux pedig a legközelebbi testet szállná meg.

2015. aug. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Így már világosabb a dolog:D Valamit sejtettem, hogy így lehetett de nem voltam benne biztos, és már régóta zavart ez a jelenet, mert nem telkesen értettem.De így már világosabb, köszönöm:)
2015. aug. 18. 09:31
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as, a lélekdarab nem szállt volna meg mást, hanem elpusztult volna. Azért kellett Voldinak AK-zni, mert csak ő pusztíthatta el úgy a darabkát, hogy Harry túléli.
2015. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Mért ha tegyük fel pl az egyik halálfaló megöli Harryt Avada Kedavrával akkor Harry nyilván meghalt volna, nem?

De a horcrux mért pusztult volna el? Én azt olvastam a könyvben, hogy Avada Kedavrával nem lehet horcruxot ölni.

Voldemort lelkének darabja is úgy került Harrybe, hogy ő volt a legközelebbi élőlény, még Voldemort sem tudott róla.

2015. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 amanojaku válasza:
visszafordíthatatlanul károsodnia kellett volna a Potter-horcruxnak, vagyis meg kellett volna halnia. (illetve még akkor sem biztos, bonyolult dolog ez az élő testbe a lélekdarabot-dolog.)
2015. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor Hermione elcsórta Dumbledore szobájából a könyveket, azt olvasta, hogy ha a lélekdarab tárolóját elpusztítják, elpusztul a lélek. Harry azért nem halt meg a második részben, mert Voldemort Nagyór kellett elpusztítsa a lélekdarabot. Ha más lőtte volna rá az átkot, akkor csak simán kinyifan a főhősünk. Voldemort nm tudta, hogy Harry horkrux, mert ha tudta volna, biztosan nem öli meg. A baziliszkusz foga pedig azért nem ölte meg, mert Fawkes meggyógyította. De ha akkor Harry meghalt volna, akor meghalt volna a lélekdarab is. Remélem érthető volt a magyarázatom :) .
2015. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 fogarasy bence válasza:

#8-as

Nem pusztult volna el a horcrux...

Ha Harryt megölik a horcrux tovább élt volna benne...

2015. aug. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!