Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani könyvet...

Tudnátok ajánlani könyvet nekem az alábbi témában? Többi lent!

Figyelt kérdés

Tizenhat éves fiú vagyok, de sajnos nem igazán szeretek olvasni, de szeretnék ezen változtatni. Bár igazán nem is találtam (nem is nagyon kerestem) olyan könyvet ami érdekelt volna. Kicsit "kiirtották" belőlem az olvasás utáni vágyat a kötelező olvasmányok. Viszont ami érdekel azt nagyon szívesen olvasom (pl. neten cikkek, tudományos dolgok, stb.)


Most viszont szeretnék én is elkezdeni olvasni valamit. Tudnátok ajánlani nekem valamilyen sci-fi (esetleg "cyberpunk", ha valaki tudja mi az) olvasmányt? Valamit ami képes felkelteni az ember érdeklődését. Az is jó lenne ha különálló mű lenne, és nem valami "univerzumhoz" kapcsolódna, mert a Star Wars-on kívül nem igazán ismerek nagyon más Sci-Fi "világot". (Ha utóbbiból ismertek jó könyveket, az is jó.) Nagyon megköszönöm mindenkinek az ajánlásokat!



2015. aug. 20. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Metro 2033, Kronolitok
2015. aug. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlást, de a Metro sorozat nem inkább posztapokaliptikus, mint sci-fi? A Kronolitok-nak mindenképp utánanézek!
2015. aug. 20. 00:37
 3/9 forestpas3 ***** válasza:
100%

[link]

innét választhatsz ;)

most nincs sok időm ajánlani bocs :/ majd a napokban ha ráérek

2015. aug. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha bele akarsz kóstolni a cyberpunk-ba, akkor ajánlom a Shadowrun könyveket. Több író több könyve jelent meg, amik ebben a világban játszódnak.

Egyébként nem kell előre egy új világot sem ismerni. Olvasás közben úgy is megismered bármelyiket. Ez nem zavaró egyáltalán, ha a történet megfog/leköt.


Sci-fi (kezdeti) olvasmánynak meg ajánlom Anthony Sheenard pl. York Ketchikan-os könyveit. Humoros, izgalmas és ízig-vérig sci-fi. Több kötet, amik összefüggnek a főhős által, de külön-külön is teljesen élvezhető olvasmányok. (A hercegnő nyakéke, Ellopni egy Chagall-t, Vadászat egy szimurgra, A holtak galaxisa)


Ha bepróbálkoznál fantasy-val is, akkor talán tetszene neked Jonathan Stroud - Bartimaeus sorozata, amiben a megidézett démon szemszögéből meséli az író a történeteket.

2015. aug. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a metro inkább posztapokaliptikus, sőt talán a Kronolitok is, de mindkettőt nagyon jó, érdemes megpróbálni!
2015. aug. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
John Scalzitól a Vének háborúja sorozat és Andy Weir A marsi c. regénye szerintem garantáltan bejönne, de a klasszikusok közül pl. Asimovval is próbálkozhatsz.
2015. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlásokat, sok ígéretes könyvet hallottam! Mindenkit felpontoztam. Rhella, köszönöm a könyvajánlásokat különböző műfajokból, bár a sci-fi mindig is közelebb volt a szívemhez, mint a fantasy.
2015. aug. 20. 18:17
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Esetleg: Andy Weir- A marsi.

Ez egy egyedülálló mű, kicsit néha tudományos, de vicces, izgalmas és remek kikapcsolódást nyújt.

Vagy még megpróbálhatnád Orson Scott Card-tól a Végjátékot. Ennek igaz, hogy vannak folytatásai, de ha csak ezt olvasod el, az is teljesen jó.

Remélem tudtam segíteni!

2015. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Én is Andy Weir- A marsi című könyvét ajánlom.

Van benne tudományos blabla, fantasztikus benne a humor is. Én nagyon ajánlom, nekem tetszett. :)

2015. szept. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!