Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter filmekbe miért...

A Harry Potter filmekbe miért raktak bele olyan dolgokat, amik ellent mondanak a könyveknek, sőt a korábbi filmeknek is?

Figyelt kérdés

Pl. a második részben Dobby lebegteti a tortát, és a Minisztérium azt hiszi, hogy Harry volt, mert náluk történt. Ez a könyvben és a filmben is ugyanígy van (bár a könyvben torta helyett puding volt, de az nem lényeges).


Erre a harmadik rész filmváltozata úgy kezdődik, hogy este a takaró alatt gyakorolja a Lumos Maxima-t, nem is egyszer. (ez a varázslat mellesleg nincs benne a könyvben.)


Majd jön az ötödik rész, ahol a filmben, ismét hűen a könyvhöz ki akarják rúgni a Roxfortból, mert iskolán kívül, Dursley-ék városában Dudley szeme láttára Patrónust idézett.



Olyan történeti elemeket is beleraknak a filmekbe, amik nincsenek benne a könyvben és másnak ábrázolja Harry személyiségét, pl. a nyolcadik film végén, amikor kettétöri a Bodzapálcát.



2015. aug. 31. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert feldolgozás. Nem 100% copy.
2015. aug. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Mert aki csinálta a filmet hü*ye.Nekem fájt végig nézni...
2015. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 egy naaagy fan ***** válasza:
100%
A könyv jobb, ez tény. De a filmet is érdemes megnézni, pont azért, mert más. Új hangulat, más megközelítés.
2015. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Csípős Paprika válasza:
Én még csak az első részt láttam filmben, de a könyv jobban tetszik. Azért a film se rossz igaziból. Egyébként én azt olvastam, hogy Rowling ellenőrizte a forgatókönyvet. :) :)
2015. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, a takaró alati pálcafénynél olvasás a privet drive-on HATALMAS filmes baki.


amúgy meg nyilván a látványra kellett rámenni és arra, hogy a sztori lényegét a lehető legkevesebb ferdítés nélkül sikerüljön visszaadni.


a bodzapálca eltörése amúgy pedig éppen sokkal logikusabb lépés (na jó, talán ez az egy, ami a filmben logikus, a könyvben meg nem), hiszen Harry pályafutását figyelve igencsak valószínű, hogy a pálcának mára már új ura van... és ugyan mi biztosítja, hogy örök időkre Dumbledore sírjában marad?

2015. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem kell örök időkre Dumbledore sírjában maradnia, csak addig amíg Harry természetes halált hal.
2015. szept. 21. 15:32
 7/7 anonim ***** válasza:
nem, nem... hiszen a bodzapálca az előző gazdája legyőzése által cserél gazdát. Mármost ha figyelembe vesszük, hogy Harry az elmúlt években mivel töltötte a hétköznapjait, kizártnak tartom, hogy pályafutása alatt egyszer sem fegyverezte le senki sem a roxforti csata óta.
2015. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!