Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Michael Ende Momo című könyvér...

Michael Ende Momo című könyvéről mi a véleményetek? Hány éveseknek ajánlanátok?

Figyelt kérdés

#Michael Ende #momo. Könyv
2015. szept. 9. 17:35
 1/5 anonim válasza:

Egyik kedvenc könyvem, 8. osztályba az irodalom tanárom ajánlotta. Épp ma rendeltem meg a Librinél, mivel le van akciózva! :)


Elragadó történet, tényleg bűbájos, néhol izgalmas, szórakoztató vagy épp drámai pillanatokkal. Lényegében minden korosztálynak szívesen ajánlom. Meseszerű írás, így a kicsiknek is elnyeri a tetszését, a nagyobbak viszont a mögöttes tartalmak felfedezése közben merülhetnek el mélyen a történet szálai között.


16/L

2015. szept. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez a könyv hihetetlenül jó, érdekes, és tanulságos (anélkül, hogy szájbarágós lenne).

Amikor előszőr olvastam csak tíz éves voltam. Akkor is felfogtam, hogy miről szól, mert azért elég egyértelmű. De mivel nem küszködtem olyan problémákkal, amelyeket tárgyal, inkabb az akció, meg a szereplők kötötték le a figyelmemet, mint a hattérüzenet.

De amikor néhány hónapja újraolvastam, az egész új értelmet nyert, ugyanis átéreztem a tartalmat, és (sajnos) a saját életemre is ráismertem egy-egy mozzanatában.

Én azt mondom, hogy bármelyik korosztály olvashatja. A nyelvezete egyszerű, a történet jól követhető. Viszont a mű teljes értékét csak egy bizonyos kor után érzékeljük, amikor a napok, hetek rohanni kezdenek, és semmire sincs időnk.

A Momo ránézésre egy gyerekmese, ám ha közelebbről megvizsgáljuk, igazi, súlyos és mély mondanivalóval bír. Az elmúlt néhány évtizednek egy olyan hibáját emeli ki, amelyben a hibás elsősorban áldozat, az ellenség pedig jórészt láthatatlan.

Ha néhány mondatban kellene összefoglalni a Momo tartalmát, az így hangzana:

Az egyre gyorsuló világaban az embereknek egyre kevesebb ideje van egymásra, sőt önmagukra. Erről a gonosz szürkeurak gondoskodnak, akik az emberek "megspórolt" de igazából elvesztegetett idejéből tartják fenn magukat. Momo egy kislány, akit nem fertőzött meg ez a "kór". Ez a kislány pedig - számos nehézség közepette - megmenti az embereket a szürkeurak uralmától.

Annak ellenére, hogy Momo a főhős, aki végtére is mindent megold, egyáltalá nem az a tipikus tinihős, aki egymaga megment mindenkit.

Az akciófilmekben/könyvekben egy 17-18 éves fiatal szokta helyreállítani a rendet, míg a nála jóval tapasztaltabbak csak ámúlnak-bámulnak, hogy ő milyen ügyes. Ebben a könyvben viszont tényleg csak egy gyerek kehet az, aki megváltoztatja a világot, mert még nincs megfertőzve az állandó sietséggel.

Nekem, ha nem is a kedvenc könyvem, de ott van a toplistán. Mindenkinek ajánlom.

15/l

2015. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én imádtam ezt a könyvet és teljes mértékben egyetértek az előző 2 válaszolóval. Azt gondolom, hogy minden korosztálynak (12 éves kortól) el kellene olvasni, mert ez egy eléggé hasznos könyv, rengeteg mindent tanultam rajta. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Nagyon imádtam.
2015. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak mostanában szereztem tudomást erről. Ez mennyire híres író? Ezt a művet ezek szerint ma már tanítják is az iskolákban?
2015. dec. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mmindenkinek ajánlom,anyukám is olvasta és tetszett neki.12/l
2015. dec. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!