Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez a téma jó egy kisregénynek?

Ez a téma jó egy kisregénynek?

Figyelt kérdés

Írással próbálkozom és az lenne a kérdésem, hogy ez a téma jó lenne-e egy rövid regénynek: egy lány életét követhetjük végig, aki egy intézetben él, nagyon tehetséges a zongorázásban. Az egyik nevelőnővel nagyon jóban van, majd később kiderül, hogy az anyukája. Egyszer meghívják az intézetet egy bálra, hogy énekeljenek és adjanak műsort, itt egy gazdag úrnő felfigyel a lány tehetségére és felajánlja neki, hogy költözzön hozzá. A lány természetesen elfogadja, mert minden álma az, hogy kijusson innen. Itt aztán megkap mindent, amit szeretne, sőt, a szerelem is rátalál. Megtapasztalja milyen, ha bármit megtehet és kicsit nagyképű lesz. Ekkor találkozik ismét az édesanyjával, aki nagy szegénységben és. Ő rádöbbenti a lányát, hogy milyen rosszul viselkedik, így a lány elköltözik úrnőjétől és magával viszi a szerelmét is(aki egy cselédszerűség) és egy saját zongoraiskolát alapít vele, akivel később összeházasodnak és gyerekeik is lesznek.


Nagyjából ennyi a történet, persze az apróbb dolgokat most kihagytam.


2010. márc. 13. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A téma jó, de ha egyszer megtalálja az anyukáját, miért marad intézetben, és miért kell másodszor is megtalálnia?
2010. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert az anyukája nagyon szegény, nincs pénze rá, hogy magához vegye a lányát. De nagyon szereti, ezért egy jó barátnőjét meg is kéri, hogy tegyen úgy, mintha a nagynénje lenne és vegye magához. De mire ez sikerülhetne, meghal a nő.
2010. márc. 13. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a téma és nagyon jól megírható is:)

Én foglalkoznék vele a helyedben :)

Sok sikert hozzá!

2010. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem nagyon tetszik :)
2010. márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Már elkezdtem!
2010. márc. 15. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik - emberséges, jó mondanivalót lehet belőle kisajtolni. Ez akár egy egész regénynek is elegendő sztorit adhat, ha még egy-két részlettel kibővíted.
2010. aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!