Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van olyan könyv ami megváltozt...

Van olyan könyv ami megváltoztatta az életedet?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan és melyik könyv?
2010. márc. 14. 18:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen van.

-A két lotti, mert az volt az első könyv amit elolvastam, :)

-Vavyan Fable-től a Sárkánykönny, fogalmam sincs miért, de jobban értékeltem önmagam utána.

- Moore- Biff evangéliuma, mert ráébresztett, lehet vicces ha valami perverz :D, na meg hogy nem csak az az igazán tehetséges aki teljesen kitalál egy történetet, vagy igazi tényeket közöl benne, hanem az, aki egy már meglévő történetbe bele tudja logikusan szőni az ő történetét :)

Ajánlom mindenkinek

2010. márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A sárkánykönny nekem is nagyon tetszett:)


Kedves kérdező melyik könyv volt az ami a te életedet válzotatta meg?!

2010. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

igen van, a "Tibeti könyv életről és halálról", mégpedig a Szögyal Rinpocse által írt változat...


évekkel ezelőtt, egy szerettem elveszítése miatt érzett, nehezen feldolgozható fájdalmam miatt kezdtem érdeklődni a mindenki által gondosan elkerült halál témája iránt, amikor a kezembe került ez a könyv.

és noha kicsit megrettentem annak vaskossága miatt, mégis kíváncsian vetettem bele magam, hátha többet megtudok majd egy olyan témáról, ami az emberek túlnyomó többsége számára elsődleges tabu - ellenére annak, hogy mindnyájan előbb vagy utóbb át, ill. meg kell éljük -, és ezért nagyon nehéz érdemi beszélgetőtársat találni ebben a kérdéskörben...


meg kell mondjam, igen komoly pozitív csalódást jelentett nekem a könyv, mert szemben a prekoncepciómmal, miszerint nehezen emészthető lesz majd, ennek a könyvnek minden fejezete, minden sora kifejezetten olvasmányos, könnyen emészthető a stílusa, és szinte olvadtak az oldalak a kezemben, a legfőbb lényeg mégis az, hogy - a címében ígértek szerint - nem csak a halálról, de magáról az ÉLETRŐL is megtudtam lényegében mindent, amit tudni érdemes, ha az ember nem feltétlen akarja magát mélyebben beleásni a keleti filozófiákba...


(ha igen, úgy van még rengeteg elolvasásra, és belemélyedésre érdemes mű, pl a szerző tollából is)


ez egy igen hasznos kézikönyv az élethez - na meg persze a halálhoz is, hiszen eloszlatja az ember veleszületett, zsigeri rettegését az elkerülhetetlennel szemben... és ez már önmagában hatalmas pozitívum szvsz.


szívből ajánlom mindenkinek, nekem ez a könyv tényleg, és szó szerint megváltoztatta az életem, amikor elindított egy olyan úton, ami alapjaiban változtatta meg a világlátásomat, az életszemléletemet, az emberekhez való viszonyulásomat... most mondjam azt, hogy annyival könnyebb lett az életem a mindennapok szintjén is? mondom, mert így van. :)

2013. ápr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Orwell 1984 és Az Állatfarm. Mindkettő remekmű, lesokkolt, de felemelő volt, közben egyszerűen a padlóra küldött... Iszonyatosan furcsa volt.. És annyi gondolkodnivalo van ebben a lét könyvben,amivel bárki elvan egy életen át. A másik pedig az Árnyalatnyi remény, édes-keserű emberi sorsok egy munkatáborban, egy fiatal lány szemszögből... Visszaadta a bizalmamat az emberekben. :)
2014. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!