Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek ez tetszik?

Nektek ez tetszik?

Figyelt kérdés

Három blognak a linkjét rakom most ide.1. Szerintetek milyenek? Nagyon érdekelne a vélemènyetek. :

[link]

[link]

[link]

Írjátok meg hogy szerintetek melyik milyen. Köszi a válaszokat előre is. 13/L



2015. okt. 18. 06:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Na nézzük!


1. blog: Jobb, mint amire számítottam! Kicsit összeszedetlen ugyan néhol, és nem értem, miért ezt a címet adtad/ták (nem tudom, kié a blog) neki. De kezdetnek nem rossz, bár én biztosan vártam volna vele még egy kicsit, amíg teljesen kiforrott nem lesz a stílusom, mert ez eddig nem nagy szám.

Ami zavart: a spoileres részeket ki lehetne fehéríteni, esetleg egy külön alpontba leírni az összes ilyen dolgot, mert mire felfognám, hogy ez egy spoiler volt, már elolvastam a mondatot. Vagy ha csak véletlenül átfut rajta a szemem... Érted. Ja, és a filmbeli ízlésük rettenetesen különbözik, de erről persze nem igazán tehetünk. Ízlések és pofonok...


2. blog: Őszintén szólva ez már nem tetszik annyira. Ebben annak is szerepe lehet, hogy nem igazán szeretem a sztáros fanficeket, másrészt meg... Elég kezdő az egész. A szereplők bemutatása az elején tök felesleges, hiszen csak a nevüket, a korukat és max. a kinélzetüket állapíthatjuk meg. Inkább vagy egy rövid jellemzést kéne írni, vagy az egészet átrakni egy külön menüpontba. A narráló személy váltogatása pedig... Nem volt a legjobb ötlet. Ez tényleg csak azoknak megy, akiknek vanrutinjuk az egészben, itt a két szereplő fogalmazásmódja között alig van különbség. Ja, és ezek a *visszaemlékezés* megoldások sem a legjobbak. Miért olyan nehéz azt beírni, hogy "és akkor eszembe jutott", vagy "felrémlett előttem"?

Szóval ezen a blogon még van mit csiszolgatni. Főleg jó lenne, ha több karaktert is kicsit jobban kidolgoznál.


3. blog: Csak egy gyors megjegyzés a kinézethez: a lány kivágása a fejlécen nem éppen a legszebb. De mivel ehhez körülbelül annyira értek, mint egy zsiráf a bukfencezéshez, gyorsan menjünk is tovább. Például a helyesírásra. A gondolatjel és a kötőjel közt ugyanis VAN különbség (a párbeszédeknél előbbit használjuk). Ha nem vagy biztos benne, a Merengőn van egy jó kis cikk róla, olvasd el. Nos. A történet. Megint sztáros, és... Hát ez sem jobb, mint az előző. A főszereplőről szinte semmit nem tudunk meg, csak azt, hogy szeret egy fiút, meg szülinapja van, meg szeret egy kocsit... Hát, azért remélem, nem merül ki ennyiben a személyisége. Nem túl szerencsés az sem, hogy túl hamar történnek a dolgok. Én azért vártam volna egy monológot Kimberlytől, az érzéseiről, de ez két sorban merült ki, amikor igazi tinilány módjára visong. Az nem jutott eszébe, mi minden miatt kell aggódnia? Hogy a srác már nem is szereti, az egész csak udvariasság? (Mellesleg jól el tudta titkolni a fiú a barátnőjét a média elől márt "elég hosszú ideje". Vagy Berly nem is olvas híreket arról, hogy vajon szerelme együtt van-e valakivel?) A képek meg egyenesen szörnyűek. Főleg a 4. fejezetben voltak zavaróak, amikor minden 2. sor után kaptunk egyet? Miért nem lehet tisztességesen leírni, hogy "kék felsőt vettem fel, hupilila nadrággal" (bár nem hiszem, hogy ez minden olvasót annyira érdekelne). Sőt, még két ember összefonódó kezét is el tudom képzelni... Ezek helyett inkább fordíthattál volna gondot a leírásokra, nem csak egy mondatban kifejezni a szereplők érzéseit (elszomorodtam, víííí, de örülök stb.)Itt pedg megint előkerül a több elbeszélős probléma, és sajnos az ő stílusuk se különbözik.


Szóval. A filmes blog nem rossz, de a világot se fogja megváltani. A történetesekben pedig sok-sok hiba van. Persze, ha te írod, ez nem csoda (13 évesen ez azért egész jó!). Sajnos a történetükben nincs semmi eredeti, ami megfogná az olvasót, az "ilyet én még soha sehol" élményt nyújtaná neki. Én személy szerint ezt még nem raknám ki a világ szeme elé, inkább írnék még soka-sokat-sokat a fiókomnak. Viszont így se annyira katasztrofálisak, mint sok kezdő blogger képzelgései.

Szóval a tanács: írj, írj, írj és persze olvass sokat! Ha nem csak divatból teszed, akkor lehet, hogy előbb-utóbb viheted valamire ebben a szakmában. Hajrá, hajrá, ne félj tanulni!


(és bocs a helyesírásomért, mert gépen egyszerűen katasztrofális. Na meg ha valamivel megbántottalak volna... Bocsi, tényleg nem akartam).

2015. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előttem elég részletes elemzést tartottak, amit nem is fogok és nem is akarok überelni :D Bevallom én csak éppen ránéztem a blogokra.

Ami elsőnek feltűnt, hogy mind3 blogspot.hu, tehát ebből kifolyólag túl nagy meglepetésre nem számítottam. Viszonylag kötöttek a formák. Persze elég szépen lehet ügyeskedni. Illetve az oldalakat megnyitva, hogy mindegyik a képernyő bal oldalán van. A fél képernyő üres. Persze ez nem mindenkinél jelentkezik, felbontás függő. Nem tudom, hogy egyébként mennyire szándékos, vagy sem.

A fejlécet túl nagynak találom. Jobban szeretem az egyszerű, letisztult formákat. Konkrétan görgetnem kell, hogy lássam a tartalmat. És mivel van tapasztalatom a képszerkesztésben - ebben azért vannak hibák. 3. pedig rendesen homályos :/

Beleolvasva helyesírási hibák tényleg vannak. Helytelen vessző használat, vagy pedig egyszerűen csak hiányzik. Zavaró tud lenni hosszú olvasások után. Néhány elgépeléssel is találkoztam pl. égészét. Jobban nem mentem bele.

13 évesen viszont jó, kezdésnek nagyszerű! Folytasd tovább (feltéve ha te csináltad) és szép lassan fejlődsz!

De nézz meg 1-2 sikeres blogot szerkesztés terén is! Vegyél ötleteket, de ne másold le pontosan, azt nem szeretik! :D Keleten viszont más felfogás van. Röviden: úgy gondolják, hogy a másolás amolyan megtisztelés.

Szerintem, ha érdekel a dolog, akkor belemászhatsz kicsit konkrétabban is. Elkezdheted a html-t is tanulgatni.


Fejlécre visszatérve: pl. itt a gyakori kérdések. fejléc nem olyan nagy, hogy kitakarja a tartalmat.


És spoiler jelzőket is rakj ki!

2015. okt. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen...a filmeset csinálom én, a másik kettőt a barátnőim irják. :) Majd próbálunk dolgozni a hibákon .
2015. okt. 21. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!