Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vélemény ezekről a könyvekről?

Vélemény ezekről a könyvekről?

Figyelt kérdés

Andy Weir:A marsi

E. Lockhart: A hazudósok

Ernest Cline: Ready Player One

Dan Wells: Részben ember

Leiner Laura: Késtél


Melyik a legjobb? Milyenek?


17/L



2015. okt. 26. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezekből csupán csak egyet olvastam, Dan Wells sorozatát. Mert a Részben ember az első része a trilógiájának.


Őszintén szólva "félve" vettem kézbe ezt a 'tinidisztrópiának' hirdetett regényt. Mivel igencsak nem tartozom már a tinédzserek sorába.Ezért már nem gazán rajongok e korosztály által jelenleg favorizált - űberszexi hősnő beleszeret a rosszfiúba, aki megváltozik és együtt legyőznek mindent és mindenkit - vonulatú, tökmindegy milyen műfajú irományokért.


De pozitívan csalódtam, mert a regény szuper. Izgalmas, fordulatos, nem csöpögős szirupos nyáltenger. De nem is ultragáz csaklövök sose töltök, mindenkit fél perc alatt legyőzök, térdig vérben és belsőségekben gázoló harcosok 'trancsírája'.

Mindenben megtalálta az író az egészséges szintet/mennyiséget, hogy fiúnak és lánynak is érdekes legyen a történet. Van benne egy kis romantika, érdekes és hiteles a világa, van akció és ráadásul mindemellett elgondolkodtató, van mondanivalója is.


Tehát, ha nem egy disztropikus környezetbe helyezett kamaszlány ábrándos képzelgéseit szeretnéd olvasni, akkor bátran vágj bele.

2015. okt. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ebből a Részben embert és a Késtélt olvastam.

A Részben ember tényleg nagyon jó disztópia, akciódús, elgondolkodtató, a szereplők pedig szerintem nagyon jól ki vannak dolgozva (sokkal jobban, mint a legtöbb ilyen tiniknek gyártott disztópia karakterei), és a cselekmény ugyanilyen kidolgozott. Vannak benne tudományos magyarázatok, esetleg az zavaró lehet, bár én nem bántam :).

A Késtél ugyanolyan, mint Leiner Laura többi könyve (nem tudom, olvastad-e őket). A humora nekem nagyon tetszett, de amúgy könnyed olvasmány, kikapcsolódás gyanánt jó. Nekem csak azért nem nyerte meg annyira a tetszésemet, mert egyes szereplők nincsenek jól kidolgozva, mindössze egy-két jellemző tulajdonsággal rendelkeznek, amiket az írónő néha eléggé elnagyolt, annyira, hogy az már szinte súrolja a szürrealitás határát :D

2015. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!