Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » S. O. S! Milyen könyvet...

S. O. S! Milyen könyvet vegyek szülinapra?

Figyelt kérdés

31.-étől 25 éves fiúnak...


Kurt Vonnegut könyveket szereti, Orwell 1984-ét, valamint Anthony Burgess Gépnarancsát is... Szóval valami utópia kéne. Olyan ami elismert, híres is valamennyire, de nem ilyen nagyon mainstream!


Egyébként bármilyen műfajút írhattok, ha a fentiek nektek is tetszettek!


Előre is nagyon köszönöm!



2015. okt. 27. 06:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Orwell állatfarm
2015. okt. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos már azt is olvasta...:/ De azért köszi! Ment a pont.
2015. okt. 27. 07:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is akkor van a szülinapom:)
2015. okt. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Huxley - Szép új világ
2015. okt. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg:


Philip K. Dick: Ember a fellegvárban vagy esetleg valamelyik másik Dick regény. (pl.: Álmodnak-e az androidok elektromos bárányokkal, Ubik, Kamera által homályosan, stb.) /Szerintem nem annyira "komoly", mint Vonneguth, vagy Orwell, de azért vállalható./


Neil Gaiman: Amerikai istenek /kicsit fantasy beütésű, de nem a manók, tündérek típusú. Gaimannek ez a könyve közelebb áll az utópiához, mint más, amit eddig tőle olvastam./


Szász Béla: Minden Kényszer nélkül /Memoár a Rajk per egyik túlélőjétől. Komoly könyv, nem regény, de ha belelendül az ember, szerintem letehetetlen. Tudtommal nincs friss kiadásban, de antikváriumból beszerezhető. Van annyira nyomasztó, mint Orwell, és ráadásul nem is utópia.../


Günter Wallraff: Legalul /Megintcsak egy "nem regény", de szerintem tetszhet. Egy oknyomozó újságíró beszámolója a '80-as évek németországi vendégmunkások helyzetéről - saját bőrén átélve. Olvasmányos, érdekes, hiteles, antikváriumban beszerezhető. A szerző ismert, mégsem tucat./

2015. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Merle: Védett Férfiak
2015. okt. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


5-ös válaszoló, neked külön, te vagy a legjobb! Nagyon jókat írtál... Nagyon köszi!

2015. okt. 27. 17:09
 8/8 anonim válasza:
Esetleg a "Graviton Küldetés"-t, mert 2015-ös magyar sci-fi ;-)
2015. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!