Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a legjobb, legszorakozt...

Melyik a legjobb, legszorakoztatobb (kotelezok)? A Tartuffe, a Candide vagy Hoffmanntol az Arany viragcserep? Velemenyt is elfogadok, esetleg jellemzest a konyvekrol pl. sotetebb hangulatu, bonyolult stb

Figyelt kérdés

2015. okt. 27. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyedül az Isteni Színjátékot élveztem, a többi olvasása közben nem éreztem azt, hogy szórakoznék.
2015. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Tartuffe is tetszett.
2015. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Tartuffe tényleg jó, én mindet olvastam amúgy, de ez jött be a leginkább.
2015. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Ilyet se láttam, mint az első válasz... :O (Csak meglep, nem kötözködöm.)


A három említett közül én Hoffmannt mondanám, de ez egyénfüggő. Több ismerősöm szívből utálja, mert "hülyeség az egész". Számomra szórakoztató volt, egy mese, így kell olvasni. De a valós viággal keveredik, így is kezdődik, emiatt nehéz megszeretni, mert mást vár az ember a regénytől.

A Candide-ot szintén szokták utálni, mert nagyon elmebeteg részeket is felvonultat, sok dolgot parodizál, és nem mindig egyértelmű a mai olvasó számára. Ez kevésbé egyszerű olvasmány, kell hozzá egyfajta hangulat. Én szintén kedveltem, annyira talán nem, mint a többit, a végére már engem is fárasztott. (A filozófiájával nem feltétlenül értek egyet.) Talán a "legsötétebb" a három közül.

A Tartuffe egy klasszikus és örök darab, Moliére megunhatatlan. Pont emiatt gyűlölik nagyon sokan, talán bemutatva és nem olvasva jobban meg lehetne szerettetni. A jellemek lehetnek taszítóak, a komikum kissé banális a mai olvasónak (mind jellem-, mind helyzetkomikumi szinten), a végén a feloldás nagyon "hirtelen jön" (nem így tervezte eredetileg). Mondjuk érdekes lehet megnézni hozzá Az imposztort (Spiró), az is egy elemzés a műről. Mindenestre ez sem bonyolult, nem is nagyon sötét hangulatú. Talán a három közül a legemészthetőbb.

2015. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Holtverseny :) a Tartuffe és az Arany virágcserép között.

Moliere-t is imádom, és Hoffmann-t is, mint ahogy az ilyen jellegű fricskás vígjátékokat és a fantasy-t is.

Ugyanis E.T.A. Hoffmann nekem meghozta a kedvet anno Shakespeare: Szentivánéji álom-jával egyetemben a fantasy irodalom olvasásához. Ami valahol tényleg mese, felnőtteknek szóló mese, amiben szabadon szárnyalhat a fantázia, a határ a végtelen.

Moliere szarkazmusa, iróniája meg már kamaszkoromban passzolt a saját világlátásomhoz. Emiatt is szerettem és szeretem a mai napig. Időnként előveszem és újraolvasom. Számomra megunhatatlan.


Hát a Candide-dal nem így voltam. Anno nem bírtam végig olvasni és bevallom a mai napig nem szántam rá magam, hogy újra a kezembe vegyem. :-) Úgy rémlik, nagyon idegesített a történet és ezért hagytam félbe.

2015. okt. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a Tartuffe-öt nagyon szerettem, vicces és èrdekes volt. :) A Candide sem rossz, bár ahhoz tényleg kell egy beállítottság, mert elég beteg. A Hoffmann könyvet pedig nem olvastam, de egyik barátnőm igen és ő nagyon élvezte.
2015. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:-)
2015. okt. 28. 12:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezek közül egy sem tetszett nekem.


Ami kötelező tetszett:


Örkény: Tóték (Imádom)

Kafka: Az átváltozás (szintén imádom)

Márai: A gyertyák csonkig égnek

Kertész: Sorstalanság

Kosztolányi: Édes Anna


Azért ezek, mert én az ilyen érthető könyveket szeretem, a Candide szerintem egy zagyvaság, legalábbis középsulisként annak tűnt.

2015. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Márciuska ***** válasza:
A Candide egy katyvasz, ki nem állhattam, és az egész olyan szörnyen régies. A Tartuffe nem rossz, vicces darab, de nekem messze az Arany virágcserép tetszett legjobban, szerintem a négy év gimi alatt az volt az egyetlen igazán szórakoztató könyv volt az összes kötelező közül. Olyan, mint egy varászlatos mese.
2015. nov. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!