Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Könyvek

A kérdés

Melyik a legjobb, legszorakoztatobb (kotelezok)? A Tartuffe, a Candide vagy Hoffmanntol az Arany viragcserep? Velemenyt is elfogadok, esetleg jellemzest a konyvekrol pl. sotetebb hangulatu, bonyolult stb

Keress kérdéseket hasonló témákban: könyv, kötelező, Candide, Tartuffe

2015-10-27 20:48  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Egyedül az Isteni Színjátékot élveztem, a többi olvasása közben nem éreztem azt, hogy szórakoznék.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2015-10-27 21:18 Privát üzenet
Nekem a Tartuffe is tetszett.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2015-10-27 21:30 Privát üzenet
A Tartuffe tényleg jó, én mindet olvastam amúgy, de ez jött be a leginkább.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2015-10-27 21:39 Privát üzenet
Ilyet se láttam, mint az első válasz... :O (Csak meglep, nem kötözködöm.)

A három említett közül én Hoffmannt mondanám, de ez egyénfüggő. Több ismerősöm szívből utálja, mert "hülyeség az egész". Számomra szórakoztató volt, egy mese, így kell olvasni. De a valós viággal keveredik, így is kezdődik, emiatt nehéz megszeretni, mert mást vár az ember a regénytől.
A Candide-ot szintén szokták utálni, mert nagyon elmebeteg részeket is felvonultat, sok dolgot parodizál, és nem mindig egyértelmű a mai olvasó számára. Ez kevésbé egyszerű olvasmány, kell hozzá egyfajta hangulat. Én szintén kedveltem, annyira talán nem, mint a többit, a végére már engem is fárasztott. (A filozófiájával nem feltétlenül értek egyet.) Talán a "legsötétebb" a három közül.
A Tartuffe egy klasszikus és örök darab, Moliére megunhatatlan. Pont emiatt gyűlölik nagyon sokan, talán bemutatva és nem olvasva jobban meg lehetne szerettetni. A jellemek lehetnek taszítóak, a komikum kissé banális a mai olvasónak (mind jellem-, mind helyzetkomikumi szinten), a végén a feloldás nagyon "hirtelen jön" (nem így tervezte eredetileg). Mondjuk érdekes lehet megnézni hozzá Az imposztort (Spiró), az is egy elemzés a műről. Mindenestre ez sem bonyolult, nem is nagyon sötét hangulatú. Talán a három közül a legemészthetőbb.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2015-10-27 21:43 Privát üzenet
Holtverseny :) a Tartuffe és az Arany virágcserép között.
Moliere-t is imádom, és Hoffmann-t is, mint ahogy az ilyen jellegű fricskás vígjátékokat és a fantasy-t is.
Ugyanis E.T.A. Hoffmann nekem meghozta a kedvet anno Shakespeare: Szentivánéji álom-jával egyetemben a fantasy irodalom olvasásához. Ami valahol tényleg mese, felnőtteknek szóló mese, amiben szabadon szárnyalhat a fantázia, a határ a végtelen.
Moliere szarkazmusa, iróniája meg már kamaszkoromban passzolt a saját világlátásomhoz. Emiatt is szerettem és szeretem a mai napig. Időnként előveszem és újraolvasom. Számomra megunhatatlan.

Hát a Candide-dal nem így voltam. Anno nem bírtam végig olvasni és bevallom a mai napig nem szántam rá magam, hogy újra a kezembe vegyem. :-) Úgy rémlik, nagyon idegesített a történet és ezért hagytam félbe.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont 2015-10-28 00:15 Privát üzenet
Én a Tartuffe-öt nagyon szerettem, vicces és èrdekes volt. :) A Candide sem rossz, bár ahhoz tényleg kell egy beállítottság, mert elég beteg. A Hoffmann könyvet pedig nem olvastam, de egyik barátnőm igen és ő nagyon élvezte.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2015-10-28 11:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:-)

# 7/9Időpont 2015-10-28 12:02 Privát üzenet
Ezek közül egy sem tetszett nekem.

Ami kötelező tetszett:

Örkény: Tóték (Imádom)
Kafka: Az átváltozás (szintén imádom)
Márai: A gyertyák csonkig égnek
Kertész: Sorstalanság
Kosztolányi: Édes Anna

Azért ezek, mert én az ilyen érthető könyveket szeretem, a Candide szerintem egy zagyvaság, legalábbis középsulisként annak tűnt.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2015-10-31 14:33 Privát üzenet
Márciuska nevű felhasználó válasza:

A Candide egy katyvasz, ki nem állhattam, és az egész olyan szörnyen régies. A Tartuffe nem rossz, vicces darab, de nekem messze az Arany virágcserép tetszett legjobban, szerintem a négy év gimi alatt az volt az egyetlen igazán szórakoztató könyv volt az összes kötelező közül. Olyan, mint egy varászlatos mese.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2015-11-02 12:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jellemkomikumra példát a Tartuffe-ben mondana valaki?
Tudtok tanácsolni eredeti francia nyelvű regényeket, lehetőleg nem túl bonyolult nyelvezettel?
Csak szerintem bonyolult?
Mondjuk egy 200-250 oldalas könyvet mennyiért fordítanak le? Ha mondjuk nem egy bonyolult, doktori szöveget veszünk alapul?
Melyik könyvet olvassam előbb Candide vagy Tartuffe?
Tudnátok linkelni oldalakat, ahol Moliere Tartuffe-t megtalálom hangoskönyvben?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Könyvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu